Haber Bankam

Ziraat Bankası Hayvancılık ve Tarım Kredisi Veriyor!

Hasat öncesi çiftçinin ihtiyaçları için tarım ve hayvancılık Kredileri Ziraat Bankasında.. Koyun, inek, düve alımı, nakit ihtiyaçların giderilmesi ve her türlü tarımsal faaliyet için Ziraat bankası en uygun faiz oranları ile çiftçilerimize finansman sağlıyor.

Ziraat Bankası Hayvancılık ve Tarım Kredisi Veriyor!
 • 0 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
  Loading...

Ziraat Bankası tarafından Devlet destekli olarak çiftçilere ve üreticilere tarımsal alanlarda kredi ve destekler verilmeye devam ediyor. Küçükbaş hayvancılıktan seracılığa, bitkisel üretimden ipek böceği yetiştiriciliğine, koyun, keçi, dana, sığır, arıcılık ve her türlü hayvancılık sektörüne destek sağlıyor. Bununla birlikte tarımsal mekanizasyon alanında sıfır ve ikinci el traktör alımlarına, tarlaların işlenmesi için gerekli olan pulluk, kaz ayağı, gübre ve ilaçlama makineleri, mibzer, römork gibi aletlerin alımında, seraların modernizasyonu ve modern basınçlı damlama sulama alanlarına kadar destek veriliyor. İşte Ziraat bankasının 2017 yılında çiftçilere sunduğu kredi ve destekler..

Ziraat Bankası 2017 Yılı Çiftçilere Verilen Tarım ve Hayvancılık Kredileri

İşletme Satın Alma; Eğer arazi satın almak veya tavuk çiftliği gibi bir işletme kurmak istiyorsanız Ziraat Bankası İşletme Edindirme Kredisi veriyor. Sera, meyve bahçesi, ahır, ağıl, bahçe, bağ kümes gibi alanların satın alınmasında kullanılabiliyor.

Tarla Satın Alma; Eğer tarımsal faaliyetiniz için araziniz yoksa veya çiftliğinize yeni araziler eklemek isterseniz, Ziraat tarla alım kredisi veriyor. Amaç tarımsal alanların büyütülmesi ve rantabl bir hale dönüştürülmesidir. Bu kredi ile, hisseli, bitişik parsel veya bu kapsamda olmayan araziler alınabiliyor.

Hasat veya Pazarlama; Hasat döneminde çiftçinin işleri iyi gitmediğinde veya hasat ettiği ürününü paketleme, pazarlama veya satış aşamasında ki nakit ihtiyaçlarınıza Ziraat Bankası çözüm buluyor.

Ziraat Tarım Kredisi

Çiftçilerimize özel destekler

Tarımsal Üretime Tam Destek; Tarlaların veya bahçelerin ekilmesi, sulanması, gübrelenmesi ve bu aşamada ortaya çıkabilecek olan nakit ihtiyaçlarına yönelik olarak Ziraat Bankası tarım destek kredisi veriliyor. Başak kart hesabınıza eksi bakiye belirleniyor ve bu şekilde kredilendiriliyor.

Uzun ve Esnaf Taksitli Kredi; Eğer uzun vadede ödeyebileceğiniz bir desteğe ihtiyacınız varsa, hasat zamanına veya sezona bağlı olmadan ödeme yapmak istiyorsanız, bu finansman tam size göre. Çiftçiler bu krediyi aldıklarında buğday ekim zamanında veya koyunların kuzulama döneminde ödeyebiliyorlar. Vadeler, ödeme tarihleri sizin isteğinize göre şekillenebiliyor.

Taşıma Aracı Temini; Ürettiğiniz ürünlerin taşıma ve nakliye ücretleri pahalı mı? Nakliye için bir araç mı satın almak istiyorsunuz? O zaman Ziraat finansman sağlasın, yeni bir araç alın. Bu kredi sadece araç alımları için verilmekte olup, nakliye hizmetine karşılık ödenmemektedir.

Toprak Mahsulleri Ofisi Teminatlı Kredi; Geçen yıl ürününüzü ofise (TMO) ne verdiniz ve ofisten size Makbuz senedi verildi ancak henüz paranızı almadınız. Makbuzunuz ile birlikte Ziraat’e başvurun, teminatlı finansmandan yararlanın. Bunun haricinde başka bir ipotek veya tapuya ihtiyaç duymadan başvurunuzu yapabilirsiniz.

Lisanslı Depo İşletmelerine ELÜS Kredisi; Eğer lisanslı depo işletmeniz var ise ve tarafınıza ELÜS adı verilen Lisanslı Ürün Senedi verilmiş ise, bu senedi Ziraat teminat olarak kabul etmektedir. Bu teminat ile senedinizin %70’i oranında kredi çekebilirsiniz. Eğer elinizde 200 bin liralık bir senet var ise Ziraat’ten 140 bin lira kredi çekebilirsiniz.

Tarım aletleri alımı kredisi

Traktör ve Biçerdöver Kredileri

Bununla birlikte lisanslı depoculuk alanında tarımsal havza bazlı üretim modeline göre üretilmiş olan ürünlerin depolanmasına yönelik olarak nakite ihtiyacı olan çiftçilere ayrı bir kredi verilmektedir. Bu kredi yönetmeliğe göre yeni kurulacak tesislere, daha önceden kurulmuş olan tesisler için gerekli malzemelerin tedarik edilmesine finansman sağlar. (Silo, Raf Sistemleri, Elevatör, Vinç, Havalandırma Üniteleri veya forklift alınabilir)Sözleşmeli Üretime Destek; Eğer sözleşmeli üretim yönetmeliği kapsamında bir desteğe ihtiyacınız var ise, ve şartlarınız yukarıda bağlantısı verilen yönetmelik maddelerine uyum sağlıyor ise, bu harcamalar için destek alabilirsiniz. Eğer bu üretim sonucunda firmalardan bir alacağınız var ise, bu alacağınızı teminata konu edebilirsiniz.

Genç Çiftçi Kredisi; 2016 yılında başlayan ve 2017 yılında da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca verilen 30 bin liralık hibe veya 30 bin karşılığında hayvan hibesini almaya hak kazanan çiftçilerin, tarımsal faaliyetlerinde ilave krediye ihtiyaç duyduklarında Ziraat bankası kredi veriyor. Ancak bu paket ile traktör alımı, arazi satın alma, sera inşaatı gibi alanlarda kullanılamıyor.

İyi Tarım Uygulamalarına Finans; Son yıllarda popüler olan ve Devlet tarafından destekleme de verilen bu tarım sektöründe, yönetmelik kapsamında faaliyet göstermek gerekiyor.  Asıl amaç insan veya hayvan sağlığına zarar vermeyen üretimi desteklemektir.

Organik Tarıma Ziraat Kredisi; Eğer organik tarımla uğraşıyor iseniz, seranız da, tarlanız da, bahçeniz de doğal ürünler yetiştiriyor ve bu ürünlerin yetiştirilme aşamalarında acil nakit paraya ihtiyaç duyuyor iseniz, Ziraat Bankası sizlere de kapılarını aralıyor. Bu destekten faydalanabilmeniz için faliyetinizin kanun ve yönetmelikte aranan şartları taşıması gerekiyor.

TKDK IPARD Projeleri; Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun IPARD ve IPARD2 projelerine başvuran ve onay alan yatırımcılar için hazırlanmış bir pakettir. Çiftçilerimiz hibe alsalar da, yeniden Ziraat’e başvurarak kredi başvurusunda bulunabilirler.

Buğday arpa ekimi ve ilaçlanması için Ziraat Desteği

Tarım Aletleri Alımı

Farklı alan ve sektörlere verilen bu desteklere ilaveten Ziraat; daha önce Bankaya veya Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla kullandıkları kredileri yapılandırmaktadır. Borç kapatma veya yeniden yapılandırma adı verilen bu paketlerde, ödenmemiş borçlar hesaplanmakta ve 5 yıl vadeli  yeni ödeme planı hazırlanmaktadır. Bu olanak sadece Bakanlar kurulu kararı ile sağlanabilmekte olup, şuan başvuru yapacak çiftçilerimiz için yapılandırma dönemidir.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredileri; İnek, koyun, besi sığırı, damızlık hayvan, tavuk çiftlikleri, yumurta üretimi, arıcılık, ipekböceği yetiştiriciliği gibi, her türlü hayvancılık sektöründe destekler devam etmektedir. Yıllık olarak ortalama %5 oranında faiz alınmaktadır. Büyükbaş veya küçükbaş hayvan yetiştiricileri, satın almak istedikleri hayvan sayısı veya yatırımın nevine göre destek alabilirler. Sadece canlı hayvan alımında değil, ahır yapımı, ilaçlama, sigorta giderleri, yem alımı, süt soğutma tankı gibi tesislerin her türlü ihtiyaç ve giderleri için de bu krediye başvurulabilmektedir.

Ziraat Bankası Tarım Kredisi Çekmek İçin Gerekli Evraklar

Çiftçilerden talep edilen belgeler şunlardır;

 • Kimlik belgesi,
 • Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olduğuna dair belge,
 • Tarla tapuları, tesisine ait kira sözleşmesi ve faaliyetine ilişkin belgeler,
 • Teminat talep edilen kredilerde, teminat evrakları,
 • Bazı işletmeler için gelir tablosu ve son 3 seneye ait bilanço evrakları

Eğer başvuru sahibi tüzel kişi ise hazırlaması gereken evraklar şunlardır;

 • Tüzel kişiliği temsile yetkili kişilerin, temsil yetkisine ilişkin kararlar ve noter onaylı imza sirküleri
 • Tüzel kişilik ana sözleşmesinin (varsa değişikliklerin) yayımlandığı Ticaret Sicili Gazetesi
 • Vergi levhası
 • Yeni kurulan tüzel kişilikler için kuruluş ve/veya son yıla ait, diğerlerinde ise en az son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu
 • İşletmesini teşvik edici belgeler,
 • Oda kayıt belgesi
 • Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 • Teminat evrakları

Belgelere ilişkin kaynak: (http://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bankamiz/Diger/Pages/GerekliBelgeler.aspx)

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ