Haber Bankam

Ziraat Bankası Küçükbaş Hayvancılık Kredilerine Yoğun İlgi

Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapmak isteyenler Ziraat Bankasının cazip faiz oranları ile sunduğu kredilere yoğun ilgi gösteriyor. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği kredisi detayları ve şartları nedir.

Ziraat Bankası Küçükbaş Hayvancılık Kredilerine Yoğun İlgi
 • 0 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
  Loading...

Küçükbaş hayvancılık işi oldukça kazançlı bir yatırım olduğu için pek çok kişi bu sektöre yatırım yapmaktadır. Ancak küçükbaş hayvan alımı yapmak, ahır yapmak, yem almak gibi masraflardan dolayı herkes kredi imkanlarını araştırmaktadır. Buna göre Ziraat Bankası küçükbaş hayvancılık kredilerine yoğun ilgi gösterilmeye devam ediyor. Eğer sizlerde küçükbaş hayvancılık yapmak istiyorsanız Ziraat Bankası tarafından verilen kredilerden yararlanabilirsiniz.

Küçükbaş hayvan alımları yaparak bu hayvanların hem sütünden faydalanabilir hemde satışlarını yaparak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Devlet küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapmak isteyenlere kredi desteği ve hibe yardımları yapmaktadır. Bu alanda yapılacak olan yatırımlar ülke ekonomisine de katkı sağlamaya devam ediyor.

Küçükbaş Hayvan Kredisi Veren Bankalar

Peki küçükbaş hayvan alımı yapmak ya da çiftliğini büyütmek için maddi desteğe ihtiyaç duyanların hangi bankalara müracaat etmesi gerekmektedir. Buna göre küçükbaş hayvan kredisi için Ziraat Bankası çok uygun faiz oranları ve ödeme seçenekleri ile kredi imkanları sunmaktadır. Yine özel bankalarda küçükbaş hayvan yetiştiriciliği işi ile uğraşmak isteyenlere kredi imkanları veriyor. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği hibe ve kredi destekleri için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının desteklerinden de adaylar yararlanabilmektedir.

Ziraat Bankasının sunmuş olduğu küçükbaş hayvan kredisi imkanından yararlanmak isteyenlerin sadece belirtilmiş olan şartlara sahip olması gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren Ziraat Bankasının çok uygun faiz oranlarından yararlanabilmektedir. Peki küçükbaş hayvan kredisi için hangi şartlara sahip olmak gerekiyor, koyunları nereden ve hangi cins alma şartı aranmaktadır.

Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Kredi Şartları Nelerdir?

Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapmak için kredi başvurusu yapacak olanların bazı şartları yerine getirmiş olması gerekmektedir. Bu şartları yerine getirmemiş olanlar kredi imkanlarından yararlanamamaktadır. Peki aranan şartlar nelerdir? Buna göre; 1. Alınacak olan küçükbaş hayvanların mutlaka yurt içinde doğmuş olması gerekmektedir. Yurt dışında doğan küçükbaş hayvanlar kabul edilmemektedir.
 2. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği kredisinden yararlanmak isteyenlerin alacağı koyun ya da keçinin en az 6 aylık veya en fazla 24 aylık olması gerekmektedir.
 3. Alınacak olan koyun ya da keçilerin HAYBİS (hayvan bilgi sistemi) koyun / keçi kayıt sisteminde yer alması gerekmektedir.

Yukarıda belirtilmiş olan 3 maddeye sahip olan kişiler küçükbaş hayvan yetiştiriciliği kredi şartlarını yerine getirmiş olmaktadır. Yani bu kişilere küçükbaş hayvan yetiştiriciliği kredisi verilmektedir. Peki alınacak olan kredilerin nerelere yatırım yapılması gerekiyor. Alınacak olan kredilerin de yine anlaşmaya göre belirlenecek olan yerlere yatırılması gerekmektedir.

 • Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğin de ihtiyaç duyulan yem masrafları için yapılan harcamalar
 • Balya, çayır, silaj biçmek için alınacak olan makinelere yapılacak harcamalar
 • Güneş enerjisi santrali yapmak ya da elektrik üretimi yapmak için yapılacak olan harcamalar
 • Süt sağımı makinesi ve sağılan sütlerin muhafaza edilmesi için alınacak olan saklama tanklarına yönelik yapılacak yatırımlar
 • Hayvanlara barınak ahır yapımı için yapılacak olan harcamalar
 • Hayvanların barınak ya da ahırlarında yapılacak olan tadilat harcamaları

Yukarıda belirtilmiş olan yatırım alanlarına para harcayacak kişilere küçükbaş hayvan kredisi verilmektedir. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği kredisi almak için en az 50 adet hayvan alımı yapılması gerekiyor. Daha az alımlar için her hangi bir hayvan kredisi imkanı sunulmamaktadır.

Ziraat Bankası da çok uygun faiz oranları dahilinde küçükbaş hayvan kredisi vermektedir. Örneğin 30.000 TL, 40.000 TL gibi rakamlara ihtiyacı olanlar kesinlikle Ziraat Bankasına giderek başvurularını yapabilir ve 3.000 TL, 4.000 TL gibi faiz ödemeleri yaparak kredi ödemelerini tamamlayabilir. Krediler genel olarak 48 ay vadeye kadar verilebilmektedir. Tabi çekilecek olan miktara göre de vade süresinde değişiklik yapılabilir ve miktar büyükse kefil de aranabilir.

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ