Haber Bankam

Ziraat Bankası Düşük Faizle Konut Kredilerini Yapılandırıyor!

Ziraat Bankası 2017 yılında ev almak isteyen müşterilerine düşük faizli konut kredileri vermeye devam ediyor. Bankadan yeni konutlar için kredi alabileceğiniz gibi ev kredisi veren bankalardan çektiğiniz eski kredinizi de yapılandırabilir, düşük faiz imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Düşük Faizle Konut Kredilerini Yapılandırıyor!

Ziraat Bankası konut kredisi ihtiyacı olan müşterilerine 2017 yılında da düşük faizli ve uzun vadeli kredi imkanları sunmaktadır. Tüketicinin ihtiyacına göre farklı konut kredisi tekliflerine sahip olan Ziraat Bankası hızlı ve ödemesi kolay olması ile dikkat çekiyor. Ziraat Bankası bünyesindeki konut kredisi ve çeşitleri ile ilgili bilgiler aşağıda verilmiştir.

Konut Kredisi Arayanlara Müjde

Ziraat Bankası 120 aya kadar uzayan vade seçenekleri ile 2017 de konut kredisi ihtiyacı duyanlara birçok konut kredisi imkanı sunmaktadır. Alınabilecek konut kredisi miktarı, satın alınacak konutun ekspertiz değerinin en fazla %80’i kadar olabilmektedir. Üstelik bu krediye başvurmak çok kolay. Banka şubelerinden, internet şubesinden, ATM’lerden, Ziraat mobil uygulamasından ve Ziraat Bankası çağrı merkezinden başvuru yapılabilmektedir. Başvuruda istenilen belgeler ise aşağıda sıralanmıştır:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Başvuru formu,
 • Gelir belgesi,
 • Satın alınmak istenen konutun tapu belgesinin fotokopisi,
 • Şubeler tarafından istenen diğer belgeler.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Çeşitleri

Ziraat Bankası, tüketicinin ihtiyaçlarına göre farklı konut kredi çeşitlerini bizlere sunmaktadır. Bu kredi çeşitlerinin ana başlıkları aşağıda verilmiştir:

 • Konut Kredisi
 • Ortak Konut Kredisi
 • Anlaşmalı Konut Projeleri
 • OYAK Üyelerine Özel Konut Kredisi
 • Komisyonsuz Konut Kredisi
 • Transfer Konut Kredisi
 • İnşaat Tamamlama Kredisi
 • İlk Yıl Sadece Faiz Ödemeli Konut Kredisi

Detaylı bilgilere Ziraat Bankası’nın internet şubesinden ulaşabilirsiniz.

Konut Kredisi

Çok kısa sürede tüketiciye ulaşabilecek bu kredi 120 aya kadar sağladığı vade seçenekleri ile dikkat çekmektedir. Kredi için söz konusu olan konuta krediye hitaben ipotek uygulanmaktadır ve alınabilecek kredi miktarı bu konutun ekspertiz değerinin en fazla %80’ine kadar olabilmektedir. Ayrıca Ziraat Bankası kredi boyunca konut, hayat ve zorunlu deprem sigortası gibi avantajlar sunmaktadır.

Ortak Konut Kredisi

120 aya kadar vade seçeneği krediye söz konusu olan konutun ekspertiz değerinin %80’i kadar kredi verilen bu krediyi diğerlerinden ayıran en önemli özelliği; düzenli geliri olan en az 2 en fazla 5 kişinin bir araya gelerek krediyi alabilmeleridir. Üstelik bu kredi söz konusu kişilerden birinin, birkaçının veya hepsinin üzerine yapılabilmektedir. Bu kredi için krediye ihtiyaç duyulan konuta ipotek uygulanır ve Ziraat Bankası tarafından vade boyunca konut, hayat ve zorunlu deprem sigortası yapılır.

Peşinatsız konut kredisi nasıl alınır

Peşinatsız konut kredisi nasıl alınır

Anlaşmalı Konut Projeleri

Ziraat Bankası diğer konut kredisi seçeneklerinden farklı olarak anlaşmalı olduğu konut projeleri için konut kredisi vermektedir. Bu konut kredisine dahil olan projelerine http://www.evinziraatten.com.tr/anlasmali-projeler/Sayfalar/tum-projeler.aspx adresinden ulaşabilirsiniz.

OYAK Üyelerine Özel Konut Kredisi

Düşük faiz oranı ve uzun vadeli kolay ödeme seçenekleri sahip bu krediye OYAK üyeleri ve üyelerin eşleri ulaşabilmektedir.Komisyonsuz Konut Kredisi

İnşaat tamamlama kredisi ve transfer konut kredisinin dahil olduğu bu kredi 120 aya kadar vade seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bu kredide kullanabilecek miktar söz konusu konutun ekspertiz değerinin %80’i ile sınırlıdır. Diğer konut kredilerinde olduğu gibi ipotek ve sigorta uygulamaları bu konut kredisinde de geçerlidir.

Konut kredisi faizleri 2017'de düşecek mi

Konut kredisi faizleri 2017’de düşecek mi

Transfer Konut Kredisi (YAPILANDIRMA)

Ziraat Bankası tüketicilerin diğer bankalardan aldığı konut kredisi ödemelerinde hafifletme yapabilmesi için bu konut kredisini müşterilerine sunmaktadır. Ziraat Bankası transfer konut kredisi imkanlarından yararlanarak başka bankalarda olan borcunuzu bu bankaya transfer edebilirsiniz. Söz konusu konutun ekspertiz değerinin %80’i kadar alınabilen bu kredi diğer bankaya aktarılmak suretiyle alınır ve tüketiciler 120 aya kadar vade seçeneğine bu kredi ile ulaşabilirler. Kredi vadesi boyunca söz konusu konut ipotek altına alınır ve banka tarafından hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılır. Bu kredi konut kredilerini yapılandırmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

20 Yıl Vadeli Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar Ziraat bankası haricinde alternatif teşkil edebilir.

İnşaat Tamamlama Kredisi

Ziraat Bankası uzun vade seçenekleri ve düşük faiz değerleriyle yarım kalan inşaatın tamamlanması için, söz konusu konutun %70’inin tamamlanması şartıyla ihtiyaç sahiplerine konut kredisi imkanı sunmaktadır. Söz konusu kredide diğer konut kredilerinde olduğu gibi ipotek ve sigorta koşulları uygulanmaktadır.

Ev almak isteyenler biraz daha beklemeli mi? Konut Kredisi Faizleri Daha da Düşer Mi?

Konut kredisi faizleri düşmeye devam edecek mi

Konut kredisi faizleri düşmeye devam edecek mi

İlk Yıl Sadece Faiz Ödemeli Konut Kredisi

Ziraat Bankası müşterilerine ödemelerinin ilk yılında sadece kredinin faizlerini ödeme imkanı sağladığı bu konut kredisiyle diğer konut kredilerinden kendini ayırmaktadır. İlk yıl sadece faiz ödemesi yapılan bu kredide, ilk yılın içinde anapara ödenmemektedir. Ziraat Bankası diğer konut kredilerindeki ipotek ve sigorta koşullarını bu konut kredisinde de uygulamaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankasından Düşük Faizle Konut Kredisi İmkanı

Ziraat Bankası, konut kredisi arayan müşterilerine düşük faizle kredi imkanı sunmaktadır. Farklı konut kredileri için farklı faiz oranları %0,80 ile %1,10 oranları arasında karşımıza çıkmaktadır. Aşağıdaki tabloda çeşitli konut kredileri ve bu kredilere ait faiz oranları verilmiştir.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ