Haber Bankam

Ziraat Bankası Çiftçilere Hayvancılık Kredisi Veriyor!

Ziraat Bankası çiftçilere düşük faiz oranları ile hayvancılık kredisi vermektedir. Peki hangi alanda yapılan hayvancılık yetiştiriciliklerine kredi veriliyor.

Ziraat Bankası Çiftçilere Hayvancılık Kredisi Veriyor!
 • 1 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
  Loading...

Kamu bankası olarak bilinmekte olan Ziraat Bankası çiftçilere hayvancılık kredisi veriyor. Hayvancılık ve tarım ülke ekonomisini de olumlu yönde etkilediği için Ziraat Bankası çok uygun faiz oranları ile kredi imkanı sunmaktadır. Bu sebepten dolayı çiftçiler hayvancılık kredisi almak için ilk olarak Ziraat Bankasına müracaat etmekte ve gerekli şartlara göre kredilerini almaktadır.

Ziraat Bankası çiftçilere hayvancılık kredisi veriyor ve kredi imkanından yararlanmak isteyen adayların belirlenmiş olan şartları yerine getirmiş olması gerekmektedir. Örneğin hayvanların istenilen ırklarda, yaşlar, sağlıkta olması ve Ziraat Bankası tarafından çiftçilere verilecek olan kredinin belirlenmiş projelere yatırılması gerekmektedir. Aksine yapılacak olan yatırımlar için hayvancılık kredisi verilmemektedir. Peki Ziraat Bankası hayvancılık kredisi imkanından kimler yararlanabilir, aranan şartlar nelerdir.

Etçil Sığır Yetiştiriciliği Kredisi Aranan Şartlar Nelerdir?

Ziraat Bankası damızlık kombine etçil sığır yetiştiriciliği yapmak isteyenler için hayvancılık kredisi imkanı sunmaktadır. Bu krediden yararlanmak isteyen damızlık kombine ve etçil sığır yetiştiricilerinin belirlenmiş olan şartları yerine getirmiş olması gerekmektedir. Buna göre çiftçilerin en az 5 adet etçil sığır yetiştiriciliği için hayvan alımı yapması gerekmektedir. Damızlık kombine ve etçil sığır yetiştiriciliği yapmakta olanların ise elindeki hayvan sayısını 5’in üzerine çıkartması şartı aranmaktadır. Peki diğer aranan şartlar nelerdir.

 1. Alınacak hayvanın en az 36 aylık olması gerekmektedir.
 2. Hayvanların damızlık belgesine sahip olması ve HAYBİS yani hayvan bilgi sistemine kayıtlı olması gerekmektedir.
 3. Damızlık kombine yetiştiriciliği kredisi için Simental, Brown Swish yada Montbeliard cinslerine ait hayvan alımlarının yapılması gerekmektedir.
 4. Etçil sığır yetiştiriciliği kredisi için Hereford, Angus, Limuzin veya Şarole cinslerine ait hayvan alımlarının yapılması gerekmektedir.
 5. Hayvanların ilk gebeliği ya da sadece bir kere doğum yapmış olması gerekmektedir.


Ziraat Bankasından damızlık kombine ve etçil sığır yetiştiriciliği yapmak için hayvan kredisi almak isteyenlerin yukarıda belirtilmiş olan 5 maddelik şartla sahip olması gerekmektedir. Bu şarta sahip olan kişiler Ziraat Bankasının hayvan kredisinden yararlanabilir. Peki alınacak olan kredilerin hangi projeler için kullanılması gerekiyor.

Alınacak Olan Kredi Nerelerde Harcamalar

Ziraat Bankası damızlık kombine ve etçil sığır yetiştiriciliği yapacaklara hayvan kredisi imkanı sunmaktadır. Ancak verilecek olan kredilerin belirlenen alanlara harcanması gerekmektedir.

 • Hayvanların yem harcaması
 • Süt sağımı ya da süt tankı alımı harcaması
 • Güneş enerjisi sistemi kurulumu ya da elektrik üretimi kurulumu harcaması
 • Yetiştiricilik için alınması gereken malzeme harcamaları
 • Çayır, silaj, gübre ve balya makineleri alımı harcaması
 • Ahır için tadilat masrafları
 • Ahır yapımı için harcamalar

Yukarıda belirtilmiş olan harcamalar için Ziraat Bankası hayvancılık kredisi imkanı sunmaktadır.

Hangi Yetiştiricilikler İçin Kredi Veriliyor

Yukarıda damızlık kombine ve etçil sığır yetiştiriciliği için Ziraat Bankasının hayvancılık kredisi imkanını sunduğunu belirttik. Peki başka hangi yetiştiricilikler için kredi imkanları sunuluyor.

 1. Damızlık düve yetiştiriciliği
 2. Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği
 3. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği
 4. Küçükbaş besicilik destekleri
 5. Arıcılık desteği
 6. Tavuk yetiştiriciliği
 7. Damızlık hayvan yetiştiriciliği

Yukarıda belirtilmiş olan tüm yetiştiricilikler için Ziraat Bankası hayvancılık kredisi imkanı sunmaktadır. Ziraat Bankasının yetiştiricilik kredisi imkanlarından yararlanmak isteyenlerin yine aranan şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Genel olarak istenilen şartlar hemen yukarıda verilen etçil sığır yetiştiriciliği sığır kredisi aranan şartlarda ki ile yakındır. En önemli detay alınacak hayvanların belirlenmiş cinste olması, gerekli yaş aralıklarında olması ve kredinin istenilen alanlar için harcanması gerekmektedir. Bu şartlara uyum sağlayacak olan çiftçiler Ziraat Bankasına konu hakkında müracaat edecek olan çiftçiler düşük faiz oranları ile hayvancılık kredisi imkanlarından yararlanmaktadır. Başvuru yapan çoğu çiftçiye kredi imkanı sunulmaktadır.

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. müzeyyen dedi ki:

  ben büyük baş hayvancılık yapmak itiyorum ahırım hazır tecrübem var ama bazı şanssızlıklar oldu hayvalarımı satmak zorunda kaldım şimdi yeniden başlamak istiyorum bunun için maddi imkanım yok bana yardımcı olurmusunuz

BİR YORUM YAZ