Haber Bankam

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi 2017 Kampanyası

Ziraat Bankası Borç Ödeme Kapatma Kredisi 2017 kampanyası devam ediyor. Tarım Kredi Kooperatifine olan borçlar, kredi kartı borçları diğer bankalara olan ihtiyaç, konut, taşıt kredileri taşıma ve transfer kredileri ile yapılandırılıyor. Peki Ziraat Bankası Borç Ödeme Kredisi Kimler Alabilir? 72 ay taksitlendirme işlemine ait ayrıntılar haberimizde..

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi 2017 Kampanyası
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, Ortalama: 4,00 out of 5)
    Loading...

Ziraat Bankasınca kredi borçlarının yapılandırılması ve transfer edilmesine yönelik, borç kapatma kredisi verilmektedir. Çiftçiler için Tarım Kredi Kooperatifinden çekilen hayvancılık ve tarım sektörünün ihtiyaç kredilerine ilaveten bankadan herhangi bir şekilde kredi kullanan, kredi kartı borcu birikmiş olan tüm müşterilerin kredileri Ziraat Bankası borç ödeme kredisi ile kapatılmaktadır.

Ziraat Bankası Kapatma Kredisi Kimler Alabilir?

Bu kredi bankadan kredi kullanan tüm müşterilere verilmektedir. ÇKS belgeniz olsun yada olmasın, maaşınızı Ziraatten alın veya almayın herkes bu avantajdan yararlanabilir. Tabi borç kapatma kredisi şartları  mevcut. Bu şartları yerine getirmeniz gerekiyor.

T.C. Ziraat Bankası Transfer Paketi

Ziraat Bankası, başka banka şubelerinden alınan konut kredilerinin Ziraat’e taşınmasına imkan tanıyor. Hangi bankadan alırsanız alın, ister faiz oranları yüksek olduğundan, isterseniz Ziraat avantajlarından yararlanmak için konut transfer kredisi çekebilirsiniz.

Bunun için diğer bankadaki borcunuzun güncel tutarını almanız (aynı gün) gerekiyor. Bu krediden faydalanan müşterilerine Ziraat 10 yıl uzun vade ve satın alınan evin eksper değerinin yüzde seksenine kadar finansman sağlıyor.

Eğer banka başvuru sahibinin KKB not ortalaması yerinde görmez ise, borç kapatma kredisi vermek için teminat talep edebiliyor. Ancak kara listede olmayan, maaş bordosu ile aylık taksitleri ödeme gücüne sahip olduğunu ispatlayan müşterilerden böyle bir belge talep edilmiyor.

borç yapılandırma kredileri 2017

Ziraat Bankası Borç Ödeme Kredisi Kimler Alabilir

Örneğin krediyi 10 yıl vadeli çektiniz, ilk çekim esnasında 10 yıllık süreç için, Dask adı verilen zorunlu deprem sigortası, hayat ve konut sigortası yapmaktadır. Bu sigortaların Ziraat’ten yapılması mecburidir.Bankanın verdiği maksimum özellikli kredi kartları ile yapılan alışverişler sonradan banka tarafından taksitlendirilebiliyor. Peşin olarak yaptığınız alışverişler 1 yıla kadar yeniden yapılandırma yapılıyor. Bu vadelendirme olayı bazı müşteriler tarafından Ziraat Borç Kapatma Kredisi olarak değerlendiriliyor. Borç kapatma kredisi veren bankalar içerisinde Ziraat Devlet bankası olması nedeniyle diğer bankalara oranla daha fazla tercih ediliyor.

DİĞER BANKALAR: Denizbank Borç Transfer 2017 Kampanyası

Ziraat Bankası Tarım Kredi

2017 yılında yeni bir yönetmelik ile Ziraat bankası borçların 60 aya kadar vadelendirilmesi kararını aldı. Buna göre borcun faizinin bir kısmı ise Hazine Müsteşarlığı bütçesinden karşılanıyor. Bu destekten faydalanmak isteyen müşterilerin kooperatif aracılığı ile aldıkları hayvancılık ve tarım kredilerinin 31 ARALIK 2016 yılında ödenmesine rağmen, borçların ödenmemiş olması gerekiyor. 2017 yılında yeni çekilen ve ödenmeyen alacaklar Ziraat Bankası borç kapatma kredisine dahil edilmiyor.

Borcunu Yapılandıranlar İçin Kredi Sicil Affı

Her iki kampanyadan da yararlanan vatandaş 2017 yılında yürürlüğe giren 5 yıllık kredi sicil affına da başvuru yapabilmekteler. Normal şartlarda bankadan kredi çekip geri ödeme yapmayanlar kara listeye alınıyor ve 5 sene boyunca herhangi bir bankadan kredi veya kart alamıyorlar. Ancak Resmi Gazete’de yayımlanan Kredi Sicil Affı yasası kapsamında başvuru yapanlar, borçlarını taksitlendirdiklerin de, bankalara yeniden başvuru yapabilmekteler.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Hesaplama aracını kullanarak, aylık kaç para taksit ödemeniz gerektiğini, 4 sene vadelendirme sonucunda ödeyeceğiniz aylık faiz miktarını öğrenebilirsiniz.

Başvuru için gerekli evraklar ve belgeler;

  • Nüfus cüzdanı,
  • Gelir belgesi,
  • Eski borcun kapatma tutarı,
  • Teminat isteyenler için tapu evrakları,
  • İkamet belgesi veya telefon, doğalgaz, internet ödemenize ait son ay fatura

Çiftçiler, emekliler, çalışanlar, memurlar tüm bireysel ihtiyaçlarınız için T.c. Ziraat Bankası şubelerini tercih edebilir, maaşınızı Ziraat’e taşıyabilir, uygun faizli konut kredisi yapılandırma avantajlarından veya tarımsal kredileri taksitlendirme fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ