Haber Bankam

Ziraat 100 Bin TL. Faizsiz Hayvancılık ve Tarım Kredisi Veriyor!

Ziraat Bankası 100 Bin TL. Faizsiz ve düşük faizli hayvancılık ve tarım kredileri vermektedir. Tarım Kredi Kooperatifi 2018, 2019 ve 2020 yıllarına ait düşük faizli küçükbaş, büyükbaş hayvancılık, tavuk çiftliği kurulumu, traktör alımı, arıcılık ve seracılık kredileri haberimizde yer almaktadır.

Ziraat 100 Bin TL. Faizsiz Hayvancılık ve Tarım Kredisi Veriyor!
 • 0 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
  Loading...

2018 yılında Ziraat Bankası ve Tarım Kredi kooperatiflerince verilmesi planlanan düşük ve sıfır faizli tarım ve hayvancılık kredileri hakkındaki tebliğname resmi gazetede yayınlandı.

10 Şubat 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan tebliğnameye göre birçok tarımsal konuda düşük ve sıfır faizli kredi verilmesi kararlaştırıldı.

Tebliğname üç bölümden oluşuyor. Bunlardan birincisi hayvancılık konuları iken,  2. bölümde bitkisel üretim yer alıyor 3. bölümde ise kooperatiflerin kullanınca tarım ve hayvancılık köylerinden bahsediliyor. Sütçü içine kombine sığır yetiştiriciliği yapmak isteyen çiftçilerimiz yüz bin liraya kadar yatırım ve işletme döneminde %100 faiz indirimli sıfır faizli hayvancılık kredisi çekebilir. Başvuru döneminin yatırım ve işletme olup olmadığını ise Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi karar veriyor.

Ziraat 100 Bin TL. Faizsiz Hayvancılık ve Tarım Kredisi

Yaygın hayvansal üretime ilişkin ise 100 bin liraya kadar %100 faiz indirimini hayvancılık kredisi kullanılabilir iken yüz bin lira ve 250000 TL arasında verilen krediler de ise, yatırım döneminde yüzde 75 işletme Döneminde ise %50 oranında faiz indirimi uygulanıyor.

Damızlık düve yetiştiriciliği ile uğraşan çeşitlerimiz için ücret ne döneminde yüzde 75 uyurken yatırım Döneminde ise sıfır faizli hayvancılık kredisi verilebiliyor bu kredinin üst limiti ise 7 milyon 500 bin TL olarak belirlenmiş durumdadır.

Büyükbaş hayvan besiciliği ülkemizde en çok tercih edilen hayvancılık sektörü olup bu sektörde faizsiz kredi miktarı diğer sektörlere göre daha azdır.  Bunun sebebi ise büyükbaş hayvan besiciliği yaygın olmasıdır.  Ziraat Bankası’ndan 2018 ve 2020 yılları arasında büyükbaş hayvan besiciliği için kredi çekmek isteyen vatandaşlarımıza %50 faiz indirimi uygulanmakta olup verilebilecek Kredi üst limiti ise 5 milyon TL. dir.

Küçükbaş hayvancılık için yatırım döneminde 2018 yılında çiftçilerimize sıfır faizli %100 faiz indirimi hayvancılık kredisi verilmektedir. İşletme Döneminde ise küçükbaş hayvancılık koyun ve keçi yetiştiriciliğine %75oranında faiz indirimi uygulanmaktadır.

Ayrıntıları http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/02/20180210-4.pdf sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

Arı yetiştiriciliği sektöründe ise 2018-2020 yıllar arasında 2019 yılında dahil olmak üzere %50 oranında faiz indirimi uygulanmaktadır arıcılık sektöründe bu yıllar arasında 1.500.000 TL kredi üst limiti belirlenmiştir.

Kanatlı sektöründe ise döneminde %50 faiz indirimi uygulanırken,  işletme Döneminde ise 125 oranında Ziraat Bankası faiz indirimi uygulayacaktır.  Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı Bu yıl kanatlı sektöründe 2 bölümde incelemiş olup damızlık yetiştiriciliği ne ise %100 oranında faiz indirimi uygulanmaktadır.  Bu kapsamda damızlık kanatlı yetiştiriciliğinde sıfır faizle hayvancılık kredisi verilmektedir.

2018 yılında su ürünleri sektörüne giriş yapmak isteyen yatırımcıların için 100.000 liraya kadar %100 faiz indirimi uygulanmakta olup 100000 lira ile 5 milyon lira arasında ise yatırım döneminde sıfır faizli kredi verilirken işletme Döneminde ise bu kredi faiz oranı yarı yarıya düşmektedir.  Yani işletme döneminde 100 bin lira ile 5 milyon TL arasında Su Ürünleri sektöründe %50 indirimli faizi  olan hayvancılık kredileri verilebilmektedir.2018 yılında verilen düşük faizli hayvancılık ve tarım kredileri bunlarla sınırlı değil.  bitkisel üretim kollarında ise birçok farklı sektörde bakanlık tarım kredi ve Ziraat Bankası aracılığı ile düşük faizli işletme ve yatırım kredileri vermeye devam ediyor.

Kontrollü örtü altı tarımı adı verilen seracılığa 750 bin TL’ye kadar yatırım döneminde yüzde 75 işletme Döneminde ise %50 faiz indirimi uygulanıyor 750 bin TL ve 5 milyon TL arasında yatırım döneminde %50 işletme döneminde %25 oranında indirim yapılabilmektedir.

Yaygın bitkisel üretimde ise 250 bin TL’ye kadar %50 faiz indirimi uygulanıyor çiftçilerimiz için yaygın bitkisel üretimde verilebilen Kredi üst limiti ise 750 bin lira olarak belirtilmiştir.

100 bin lira faizsiz çiftçi kredisi verilen tarımsal konulardan bir tanesi yine yem bitkisi üretimidir yem bitkisi üretimi için işletme ve yatırım dönemlerinde 2 milyon 500 bin liraya kadar faizsiz tarım kredisi veriliyor.

Yurtiçi sertifikalı tohum fide ve Fidan üretimi içinse bakanlık yine bu yıl %100 oranında düşük faizli tarımsal krediler vermektedir bu sektörün Kredi üst limiti 10 milyon lira olarak belirlenmiştir.

2018 yılında Yurtiçi sertifikalı Tohum ve fide kullanımı için ise bakanlık %100 Ve %50 oranlarında Faiz indirimine gitmiştir.  Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri 100 bin liraya kadar kredi çekmek isteyen vatandaşlarımıza %100 faiz indirimi uygularken,  100 bin lira ile 5 milyon TL arasında Kredi çekmek isteyenlere ise %50 oranında faiz indirimi uygulanmaktadır.

1018 yılında süs bitkisi üretimi yapmak isteyen türkülerimize 5 milyon liraya kadar %50 oranında Faiz indirimine süs bitkisi kredileri verilmektedir.

Stratejik bitkisel üretim alanında ise toplamda üç milyon liraya kadar kredi kullanılabilir Ken yatırım döneminde bu kredilerinin faiz indirimi söz konusu olmayıp 2 milyon liraya kadar işletme döneminde %50 oranında indirim uygulanmaktadır 2 milyon TL ile 3 milyon TL arasında ise işletme döneminde uygulanabilen indirim oranı yüzde 25’tir.

Seracılık ile uğraşan çiftçilerimiz için Tarım kredi ve Ziraat Bankası modernizasyonu adı altında yatırım döneminde sıfır faizli kredi verirken işletme Döneminde ise verdikleri kredinin faiz oranı %50 indirimlidir. Ziraat Bankası 2018 24 sene modernizasyonu 300 bin liraya kadar düşük faizli kredi vermektedir.

Birçok çiftçimiz daha önce TDK tarafından verilen faiz indirimi veya çok birilerine başvurmayı bekliyor.  Bacak Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı 2018 yılında da kime traktör ile ilgili herhangi bir projeden bahsetmedi.Bu yıl itibariyle yine Ziraat Bankası tarafından 250 bin liraya kadar düşük faizli traktör kredisi verilebilir. Düşük faizli traktör kredisinin 75 bin liraya kadar olan kısmı için %50 oranında faiz indirimi uygulanırken 75 bin lira ile 250 bin lira arasında ise yatırım döneminde maksimum yüzde yirmi beş oranında faiz indirimi söz konusudur.

Tarlasına modern basınçlı sulama tesisi kurmak isteyenler için ise Ziraat Bankası yatırım döneminde %100 oranında faiz indirimi Kredi vermektedir.

Ziraat Bankası 2018 ve 2020 yılları arasında da aracı almak isteyen türkülerimize yüzde 25 oranında düşük faizli arazi alım kredileri sunmaktadır.

Başvuru İçin Şartlar Nelerdir?

 • Krediden  yararlanmak isteyen Çiftçi’nin Ziraat Bankası’na şahsen müracat etmesi gerekmektedir.
 • Başvuru yapan kişi daha önce aynı konuda yatırım kredisi kullanmaması gerekiyor. Ancak Kredi’nin yatırım veya işletme döneminin belirlenmesi banka tarafından yapılacağı için bu durum şahsen başvuru sonucunda incelenecektir.
 • Çiftçinin talep etmiş olduğu kredi miktarına göre banka tarafından ipotek talep edilebilir.
 • Düşük faizli tarım ve hayvancılık kredisi isteyen Çiftçi’nin kredi notunu yerinde olması gerekmektedir.

Başvuru için gerekli belgeler

 • Kimlik belgesi,
 • Çiftçi kayıt belgesi,
 • Teminata ilişkin Talep edilen belgeler ( tapu vb.)
 • Şirketler için son 3 yıla ilişkin bilanço belgeleri talep edilebilmektedir.
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ