Haber Bankam

Yönetmelik Değişti: Bayan Memurlara Desensiz Kumaş Başlık Verilecek!

Bayan memurların başörtüsü veya şapka düzenlemesi getirilmesi, son günlerde basının gündeminde epey yer bulmuştu. 17 MART 2017 tarihinde yayımlanan Resmî Gazete’de bahse konu baş örtüsü düzenlemesi yer buldu ve buna göre artık isteyen bayan personele devlet tarafından baş örtüsü yerine her yıl olmak kaydıyla 2 adet desensiz kumaş başlık verilecek. İşte ayrıntılar..

Yönetmelik Değişti: Bayan Memurlara Desensiz Kumaş Başlık Verilecek!
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı. Bahse konu değişiklik 17 Mart 2017 Tarihli ve 30010 Sayılı Resmî Gazete’de yer buldu. Buna göre ve isteyen bayan memurlara her yıl 2 adet desensiz kumaş başlık verilecek.

Bakanlar Kurulu Kararı  Karar Sayısı : 2017/9853  Karar Tarihi: 6/2/2017

MEMURLARA YAPILACAK GİYECEK YARDIMI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1- 14/9/1991 tarihli ve 91/2268 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliğine ekli “DİP NOT”un (A) bölümünün (4) numaralı sırasının birinci fıkrasına “örgü başlık” ibaresinden sonra gelmek üzere “ve isteyen bayan personele her yıl 2 adet desensiz kumaş başlık” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 2- Sayıştay’ın görüşü alınarak hazırlanan bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Kaynak: Bazı Memurlara Başörtüsü Verilecek.YÖNETMELİĞİN ESKİ HALİ

4 – (Değişik : 10/2/2011-2011/1437 K.) Hava sıcaklığı ve nem oranı göz önünde bulundurularak İçişleri Bakanlığınca
hazırlanan yönetmelik ile belirlenecek illerde ve hizmet birimlerinde görev yapan Emniyet Hizmetleri Sınıfı personeline yazlık gömleğe ilave olarak yılda 2 adet tişört, kep veya bereye ilave olarak yılda 1 adet örgü başlık verilir.

YÖNETMELİĞİN SON HALİ

 4 – (Değişik : 10/2/2011-2011/1437 K.) Hava sıcaklığı ve nem oranı göz önünde bulundurularak İçişleri Bakanlığınca hazırlanan yönetmelik ile belirlenecek illerde ve hizmet birimlerinde görev yapan Emniyet Hizmetleri Sınıfı personeline yazlık gömleğe ilave olarak yılda 2 adet tişört, kep veya bereye ilave olarak yılda 1 adet örgü başlık ve isteyen bayan personele her yıl 2 adet desensiz kumaş başlık verilir.

Yönetmeliğe ulaşmak için buraya tıklayın!

Resmi Gazete’yi buradan okuyabilirsiniz.

Bu düzenlemeye göre, Kamuda görevli bayan memurlar istemeleri durumunda Devlet tarafından her yıl  2 adet desensiz kumaş başlık alacaklar.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ