Haber Bankam

Yeni Evlenenlere Müjde! Devletten Düğün Yapanlar Destek

Devletten yeni evlenmek isteyenlere müjdeli haber. Evlenenlere destek amaçlı olarak cazip faiz oranlı çeyiz hesabı ve bankalardan faizsiz evlilik kredisi imkanı sunulmaktadır.

Yeni Evlenenlere Müjde! Devletten Düğün Yapanlar Destek
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

Türkiye, Avrupa Kıtasında yer alan ülkeler arasında en genç nüfusa sahip ülkelerden bir tanesidir. Öyle ki pek çok Avrupa ülkesi istihdam edecek personel bulamaz ve diğer ülkelerden işçi almaya ihtiyaç duyarken ülkemizde genç nüfusun fazla olduğundan dolayı pek çok genç işsiz kalmaktadır. Genç nüfusun artmaması için evlenenlere destek veren hükümetten ve bankalardan yeni destekler gelmeye devam ediyor. Buna göre yeni evlenenlere müjde! Devletten düğün yapanlara destek verilecek.

Sizlerde evlenmek istiyor ancak maddi konularda sıkıntı mı yaşıyorsunuz. Hiç çekinmenize gerek yok çünkü özel ve kamu bankaları sizler faizsiz evlilik kredisi imkanı sunmaktadır. Ayrıca yeni evlenenlere müjde! Devletten düğün yapanlara destek imkanları sunuluyor. Peki yeni evlenecek olanlara ne gibi destekler var hangi bankalar sıfır faizli kredi imkanı sunuyor.

Devletten Çeyiz Hesabı Katkısı

Hükümet tarafından çıkarılmasına onay verilen çeyiz hesabı şu anda Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından uygulanmaktadır. Devletten evlenecek olan gençlere çeyiz hesabı sayesinde imkanlar sunulmaktadır. Peki çeyiz hesabı devlet katkısı nedir.

18 yaşından büyük, 24 yaşından küçük olan her birey çeyiz hesabı açabilir ve bu hesaplarına 3 yıl boyunca düzenli ödeme yapıp 27 yaşını doldurmadan evlenirlerse ilk 6 ay içerisinde müracaatlarını yaparak 5.000 TL’ye kadar devlet desteğini bankadan alabilirler.

Şart sadece hesap açıldıktan en az 3 yıl boyunca düzenli şekilde aylık ödeme yapılmasıdır. 36 ay vadeden 108 ay vadeye kadar yatırılan ücrete göre içeride ki hesabın %20’si size devlet tarafından verilmektedir. Ancak içeride ki miktar ne kadar fazla olursa olsun en fazla size 5.000 TL – 5.500 TL gibi bir miktar verilmektedir.

Çeyiz Hesabı Sıkça Sorulan Sorular

  • Çeyiz hesabı açarken toplu para yatırmak mı gerekiyor?

Hayır çeyiz hesabı açtığınızda toplu şekilde para yatırmanıza gerek yoktur. Ancak ne kadar para yatırırsanız o kadar kazançlı çıkarsınız.  • Çeyiz hesabına aylık ne kadar yatırmak gerekiyor?

Açacağınız çeyiz hesabına aylık en az 110 TL veya 3 aylık 330 TL’lik bir ödeme yapmanız gerekmektedir.

  • Çeyiz hesabında en fazla ne kadar devletten destek alınır?

Çeyiz hesabınıza evlendikten sonra en fazla 5.000 TL – 5.500 TL’lik bir yardım yapılmaktadır.

  • 27 yaşında evlenme zorunluluğu var mı?

En geç 27 yaşınızı doldurmadan evlenmeniz gerekiyor aksi halde imkandan yararlanamazsınız ve yatırdığınız paraları geri çekersiniz.

  • Çeyiz hesabından para çekilir mi?

İhtiyaç halinde açılan çeyiz hesabından senede 2 kere para çekebilirsiniz. Ancak hesabınızda en az 110 TL’lik para kalması gerekiyor aksi halde daha fazla para çekmenize izin verilmez.

  • Kaç sene çeyiz hesabına para yatırmak gerekiyor?

Çeyiz hesabı desteğinden yararlanmak için minimum 36 ay ve en fazla 108 ay boyunca bankanıza düzenli ödeme yapmanız gerekmektedir.

Çeyiz Hesabı Vadeye Göre Devlet Desteği

Vade Süresi Katkı Oranı Maksimum Yardım Miktarı
36 Ay – 47 Ay %10 4.500 TL civarı
48 Ay – 59 Ay %15 5.000 TL civarı
60 Ay ve üzeri %20 5.500 TL civarı

Yukarıda açacağınız çeyiz hesabınıza verilecek olan katkı oranı ve maksimum yardım miktarı hakkında Haber Bankam ekibi tarafından oluşturulan tablo eklenmiştir. Tablodan detayları öğrenebilirsiniz.

Sıfır Faizli Evlilik Kredisi

Çeyiz hesabı açmak istemeyenler kamu ve özel bankaların sunmuş olduğu faizsiz evlilik kredisi imkanından yararlanabilir. Örneğin Denizbank sadece 2 adet otomatik ödeme talimat verene 1.000 TL’lik faizsiz kredi imkanı sunuyor. Aile üyelerinizin tamamı bu şekilde kredi çekerse 3 bin – 5 bin TL gibi faizsiz kredi çekebilirsiniz. Yine Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halk Bank, Yapı Kredi ve Garanti Bankası gibi önemli bankalarda yeni evlenenlere destek olmak amacı ile ihtiyaç kredisi altında uygun faiz oranları ile yüksek miktarlara kadar kredi imkanı sunmaktadır.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ