Haber Bankam

Yedek Listede Olan Genç Çiftçilerin Sözleşme Tarihleri

2017 Yılı Genç Çiftçi 30 Bin lira geri ödemesiz hibe projesi sonuçlandı ve kazananlar listesi yayınlandı. Sonuçlara göre asıl listede olan kişiler hibe sözleşmesi imzalamaya çağrılacak. Peki yedek listede olanlar ne yapacak? Hangi sıraya göre çağrılacaklar?

Yedek Listede Olan Genç Çiftçilerin Sözleşme Tarihleri
 • 3 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
  Loading...

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının başlattığı genç çiftçi 2017 yılı 30 bin tl. geri ödemesiz hibe projesi tüm hızıyla devam ediyor. Başvurular tamamlandı ve sonuçlar açıklandı. Tüm illerin Müdürlükleri askı listelerini yayınladı. Listeler de hem asıl kazananlar hemde yedek kazananlar yer alıyor.

Peki asıl listede yer alanlar ile yedek listede yer alanların farkı ne? Yedek kazananlar çağrılacak mı? Asıl ve yedek olmanın farkları neler? Bu haberimizde yedek genç çiftçi listesinde yer alanların durumunu inceledik.

Asıl ve yedek listede olan genç çiftçiler aldıkları puanlara göre listelendi. Bütçe olanakları ve kontenjan dahilinde Müdürlükler tarafından en çok puan adaydan başlamak kaydıyla listeleri oluşturuldu. Öncelik en çok puan alan asıl listeye verilecek.

HİBE SÖZLEŞMESİ VE ÖDEME SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

 • Askı Listeleri 30 MAYIS 2017 tarihi ile 05 HAZİRAN 2017 tarihlerinde asılı kalacak.
 • 06 HAZİRAN 2017 – 12 HAZİRAN 2017 tarihleri arasında asıl listelerde bulunan genç çiftçiler hibe sözleşmesi imzalayacaklar.
 • 13 HAZİRAN – 19 HAZİRAN tarihlerinde yedekler için süreç  başlayacak.

Asıl listede bulunanların başvuru yapmamaları, evraklarının eksik olması veya hibe şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında yedek listede bulunanlar hibe sözleşmesi için Gıda Tarım ve Hayvancılık İl/İlçe Müdürlükleri başvuracaklar.

Yedek listede olan kişilerin aldıkları puan sıralamasına göre sözleşme imzalamaya çağrılacakları tahmin ediliyor.

Eğer henüz sonucunuzu öğrenmediyseniz Genç Çiftçi Hibe Sonuçları isimli haberimizden, listede bulunup bulunmadığınızı sorgulayabilirsiniz.PROJE GİDERLERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

İl ve İlçe Müdürlükleri internet sitelerinde yayınladıkları bildiriye göre hibe sözleşmesini imzalayan genç çiftçiler Merkez Birliği veya TİGEM tarafından verilen banka hesabına para ödemesi yapacaklar. Bu ödeme katma değer vergisi, damga vergileri ve diğer giderler için ödenecek.

 • Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık tesis yapımı projesi sahipleri 4 bin lira, (Merkez Birliği)
 • Küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık projesi sahipleri 3 bin lira, (TİGEM)

ÖNEMLİ:Bu ödemeler hibe sözleşmesi imzaladıktan sonra yapılacaktır. Bu sebeple hangi hesaba ne kadar para ödemeniz gerektiğini veya ödeme yapmanız gerekip gerekmediğini projenin yapılacağı yerdeki Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden ÖĞRENİNİZ!

genç çiftçi yedek liste

genç çiftçi yedek liste

Devletin genç çiftçilere verdiği bu destek, aracısız, 3. kişilere herhangi bir ücret ödemeyi gerektirmeyen bir destektir. Bu kapsamda, bu süreç içerisinde çiftçilerimize %100 hibe desteği onayı alacağından bahsederek danışmanlık ücreti, hava parası, gider masrafları ve benzeri kalemler altında para talep eden, senet imzalatmak isteyen, ipotek ve benzeri işlemlere tabi tutmak isteyen 3. kişilere karşı dikkatli olunması hususunda uzmanlar uyarıyor.

Eğer halen hangi listede yer aldığınızı ve hibe hakkı kazanıp kazanmadığınızı bilmiyorsanız https://gencciftci.tarim.gov.tr/Account/Login adresinden T.c. Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak sonuçları öğrenebilirsiniz.

Hibe sözleşmesi, ödemeler ve bu konu hakkında en net bilgiyi projenin gerçekleştirileceği bölgede bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı il ve ilçe müdürlüklerinden öğrenebilirsiniz.

 

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. efe dedi ki:

  Kim ne derse desin nasipse gelir,nasip değilse ne gelir elden. Kısaca durum şu; inanmak veya inanamamak size kalıyor belirtilen şartları sağlayan bi vatandaş olarak başvurumu tamamladım . Haziranda asil listeye giremedim , yedek listeye alındım . 12 temmuzda Asil listede olduğumu ilçe tarımdan arayarak sözleşme için il/ilçe müdürlükleri ile irtibata geçmemi istediler. Kimse ümitsizliğe katılmasın bu 30bin TL hibe desteğini amca dayı tanıdık iktidar muhalefet hiç bir destek olmadan kimsenin arkasına adına ünvanından faydalanarak almadım .Kendi çabalarım sonucunda nasip oldu. Rabbim her isteyene değil istediğine para pul mal mülk verir , şükür biz kullarının koşulsuz şartsız her an yapmamız gereken . Kimseyi bi başkasına muhtaç etme Allahım, amin.

 2. Yasin dedi ki:

  Bukadar KDV alınmasını ben şahsıma hiç razı değilim sözde çiftçiye destek ama gel gelelim köstek olanlar muhakkak cikiyor lütfen duyarlı olalım yetkili kimler ilgileniyorsa buna el atsın

 3. Kadir dedi ki:

  Ya birakin genc ciftci safsatasini ben basvurdum küçükbaş ve ahir onaylandi hayvan icin 4000 merkez birligine para yatiracaksin dediniz ahir icin teml betonu zemin ivir zivir bir ton sey istiyorsunuz.ve birde issiz gücsüz gariban olmami istiyorsunuz.daha sigorta si bagkuru belediye izinleri haric nerde kaldi çiftciye destek.bj kadar parayi harcayacak olsam alirim 1000 tavuk salarim cayira günde 600 yumurta carpi 50 kurus algisiz vergisiz bakarim keyfime.ancak parasi olana destek cikin.bakanliga saygilar.

BİR YORUM YAZ