Haber Bankam

Yapı Kredi World Kart İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

Yapı kredi world kredi kartınızı internet alışverine açtırmak ister misiniz? SMS onay numarası, telefon bankacılığı, internet şubesi ve diğer yöntemler haberimizde..

Yapı Kredi World Kart İnternet Alışverişine Açma Yöntemi
 • 0 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
  Loading...

Yapı ve Kredi bankasının World kredi kartını kullanan müşterilerin kartları 17 AĞUSTOS 2017 tarihinden itibaren internet kullanımına kapatılacak. Sadece bankaya onay veren müşteriler, internet/e-ticaret/sanal alışverişlerine devam edebilecekler. Yapı ve Kredi bankasının bankamatik ve kredi kartları şunlardır;

 • Yapı Kredi World
 • Yapı Kredi Crystal,
 • Yapı Kredi Adios,
 • Adios premium,
 • Yapı Kredi Play,
 • Yapı Kredi Taksitçi,
 • TLcard,
 • Platinum TLcard,
 • Play TLcard,
 • Bsiness TLcard
 • Ek kart

Kullanan tüm müşterilerin kartlarıyla internet alışverişine devam edebilmeleri için aşağıda belirtilen işlemlerden herhangi birini yapmaları gerekiyor.

GÜNCELLEME; BBDK Başkanı Sayın Mehmet Ali Akben e-ticaret işlemlerinin yavaşlamaması için bankaların görüşü alınarak, 17 AĞUSTOS 2017 tarihinin 31 ARALIK 2017 tarihine ertelendiğini bildirdi. BBDK’nın 2017/5 sayılı kararına buradan ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi World Kart İnternet Alışverişine Açma Yöntemi

SMS YÖNTEMİ;

AÇIK yazın ve bir boşluk bırakın, kartın üzerinde yazılı olan MÜŞTERİ NUMARANIZI yazın 4944‘e gönderin.

İNTERNET ŞUBESİ;

Yapı ve Kredi Bankasının internet şubesini ziyaret ederek, buradan istediğiniz kartınızı internet kullanımına açtırabilirsiniz. İnternet şubesi için tıklayınız.!

TELEFON BANKACILIĞI;

Alo Yapı Kredi yardım hattı ve müşteri hizmetleri ile görüşerek anında internet alışverişi için onay verebilirsiniz. Bunun için Yapı ve kredi bankasının müşteri hizmetleri numaralarını arayabilirsiniz.Numara 1 :  444 0 444

Numara 2:  0850 222 0 444

Bu işlemi yaparken, bankamatik, ek kart, kredi kartı, kredi kartı ek kartı gibi kartlarınızdan hangisini internet alışverişlerinizde kullanıyor iseniz, sadece bu kartı kullanıma açtırmanız tavsiye ediliyor.

yapı kredi world kart internet alışverişine açtırma

yapı kredi world kart internet alışverişine açtırma

Yapı ve Kredi Bankası kredi kartlarında 3d Secure adı verilen güvenlik sistemini kullanabilirsiniz. Bu sistem sayesinde internet alışverişinizin bitiminde, ödeme adımına geçtiğinizde sistem tarafından tanımlı cep telefonunuza yaptığınız alışveriş ile ilgili bir SMS gönderilmektedir. Bu sms’te hangi firmadan ne kadarlık alışveriş yaptığınız bildirilmekte ve onay vermeniz için bir şifre gönderilmektedir. Bu şifreyi e-ticaret sitesine girdiğinizde alışverişinize onay vermiş olursunuz ve bu sayede kredi kartlarınız ile yapacağınız tüm internet alışverişlerinden bilgi sahibi olursunuz. 3 boyutlu güvenli sistemi hakkında detaylı bilgiler ve sisteme başvurmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Eğer kredi kartınız var ise, Garanti Bonus Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma Yöntemi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yine Yapı Kredi Bankasının kullandığı world kredi kartınızla internet alışverişleri için sanal kart oluşturma imkanına sahipsiniz. Yapı kredi internet şubesini kullanarak yeni bir sanal kart oluşturun ve başlangıç bakiyesi 0 TL. olan kartınıza bir limit belirleyin. Bu limit satın almak istediğiniz ürünün değerinde olmasına dikkat edin. Alışverişinizi sanal kart bilgilerinizi girerek tamamlayın ve asıl kredi kartınızın bilgilerini hiçbir internet sitesine girmeden alışverişinizi tamamlayın. Bu yöntem de uzmanlar tarafından en güvenli internet alışveriş yöntemleri arasında sayılıyor.

Diğer bankaların tüm kredi kartlarının internet alışverişine açtırılma yöntemleri için Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma Yöntemi SMS ONAYI isimli haberimizi okumanızı tavsiye ederiz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ