Haber Bankam

Whatsapp uygulaması bazı telefon modellerinde kullanılamayacak

Whatsapp uygulaması bazı telefon modellerinde kullanılamayacak

Whatshapp işletim sistemi eski olduğu için güncelleme alamayan telefonlarda kullanımını kaldırma kararı aldı. eski sürümündeki güvenlik açığından dolayı böyle bir karar almak zorunda kaldıklarını belirten firma aşağıda sayacağımız marka ve modeldeki cihazlarda kullanımını 30 Ocak 2017 tarihinden itibaren durduracağını belirtmiştir.

Android 2.2 sürümü ve aşağısı hakkında alınan bu kararlar ile uygulamasını kapatılacak olan telefonları sıralamak gerekirse. Başta İPhone 3G olmak üzere İOS 6 ve aşağısı ile Windows pone 7 ile çalışan akıllı telefonlar artık bu uygulamadan yararlanamayacaktır.Blackberry OS, Blackberry 10, Nokia S40, Nokia S  60 işletim sistemine sahip olan cihazlar da bu uygulamadan yararlanamayacaktır.

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı bulunan platformun bu uygulamaya eski sürümlerinde bulunan güvenlik açığı sonucunda böyle bir uygulamaya gittiği düşünülmektedir. Whatshapp kullanıcıları eğer yukarıda belirttiğimiz model ve işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorlarsa bu uygulamadan yararlanmaya devam edebilmeleri için chazlarını değiştirmeleri gerekmektedir.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ