Haber Bankam

Vakıfbank Emekli Promosyon Ödeme Tarihleri Belli Oldu!

Vakıflar Bankası Mart, Nisan, Mayıs 2017 aylarında emeklilerimize promosyon ödemelerini yapacak. İşte Tc. numarasına göre, ödemelerin yapılacağı güncel tarihler..

Vakıfbank Emekli Promosyon Ödeme Tarihleri Belli Oldu!
 • Ekonomi
 • 12 Mart 2017
 • 2 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 4,00 out of 5)
  Loading...

Vakıfbank emeklilerimizin en çok tercih ettiği kamu bankaları arsında yer alırken, henüz promosyon ödemeleri için banka ile bir anlaşma sağlanmadı. İş Bankası,  Akbank, Garanti Bankası ve Ziraat Bankasından sonra diğer bankalarında da emekli promosyon ödemeleri için anlaşma aşamasında olduğu belirtilirken, Kamu bankası olan Vakıfbank’tan emekli promosyonu almak isteyen birçok vatandaşımız, protokol anlaşmasının yapılmasını beklemektedir. Bu anlaşma ile Türkiye’de 12 milyona yakın emeklimiz 3 yıl süre ile verilecek olan 375 – 450 TL. civarında ki promosyona kavuşacak. Bazı bankaların emeklilerimizin maaşlarını taşımaları karşılığında 3 yıllık promosyon haricinde altın hediyesi, kredi kartına ekstra puan yüklemesi, bir defaya mahsus çeyrek altın ve yarım altın ödemeleri yaptığı da gelen bilgiler arasında..

EMEKLİ PROMOSYONLARI 1 MART 2017’DE ÖDENECEK

Şubat ayı itibariyle şuan Garanti Bankası, İş Bankası ve Ziraat Bankası SGK ile promosyona imza attı ve ilk ödemeler önümüzde ki ay yapılacak. SGK başkanı tarafından tüm bankalara çağrı yapılarak, tekliflerin beklendiği vurgulandı. Kamu Bankaları arasında Ziraat Bankası ve Özel Bankalardan Garanti ve İş Bankası elini çabuk tuttu ve şimdiden ödemeler için hazırlıklar başlatıldı. Şubat ayı içerisinde tüm bankalar tarafından anlaşma yapılacağı değerlendiriliyor.

Halkbank ile SGK arasında anlaşma imzalandı. Ayrıntılar Halkbank Emekli Promosyonu isimli yazımızda yer almaktadır.

VAKIFBANK EMEKLİ PROMOSYONU NE ZAMAN ÖDENECEK?

Vakıflar Bankası henüz SGK ile protokol imzalamadı ancak kamu bankası olan Vakıfbank’ında en Şubat ayı içerisinde protokol anlaşması yapması bekleniyor. İş Bankasından 818.000 civarında emeklimiz maaş alıyor ve bankalar tarafından 12 milyona yakın emeklimize 2017 yılında toplamda 6 milyar lira civarında bir emekli promosyon ödemesi yapılacağı değerlendiriliyor.

Ziraat Bankasının emekli promosyon ödemeleri hakkında ki anlaşmamızı Ziraat Bankası Emekli Promosyonu isimli haberimizde yayınlamıştık.

GARANTİ BANKASI İMZAYI ATTI

Sosyal Güvenlik Kurumu ile Garanti Bankası arasında emekli promosyon anlaşması geçtiğimiz hafta itibariyle yapıldı. Garanti Bankasından 440.000 civarında emeklimiz maaş alıyor ve Garanti Bankası 2017 yılı Mart ayı içerisinde emeklimize promosyon ödemesini gerçekleştirecek. Mart ayında başlayan ödemeler Nisan ve Mayıs aylarında da devam edecek ve belirlenen takvime göre tüm emeklilerimiz promosyon ödemelerinden yararlanacak.

EMEKLİYE KAÇ PARA PROMOSYON ÖDENECEK?

Daha öncede Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım tarafından belirtilen promosyon miktarları ise şöyle;

 1. 1000 liradan daha az maaş alan emeklilerimiz 300 TL.,
 2. 1000 lira ile 2 bin lira arasında emekli maaşı alanlar 375 TL.
 3. 2 bin liradan fazla maaş alan emeklilerimiz ise 450 TL. emekli promosyonu alacaklar.


Emeklilerimizin bu promosyondan yararlanmaları için 3 yıllığına sözleşme imzalamaları gerekiyor. Bu kapsamda 3 yıl sözleşme imzalayan emekli başka bir bankaya emekli maaşını taşıyamayacak ve 3 yıllık sözleşmenin bitmesini bekleyecek.

Vakıfbank, QNB Finansbank, Halkbank, Denizbank, INGBank, TEB, HSBC gibi diğer bankalarında Emeklilerimize promosyon ödemeleri için anlaşma yapması bekleniyor.

Vakıfbank’ın Emekliye Özel Promosyonları

 • Düşük faizli ihtiyaç kredisi vermektedir.
 • Emekli müşterilerinin 7/24 Asistans ve Medikal hizmetlerinden emekli avantajlarıyla yararlanmasını sağlamaktadır.
 • Emeklimizden yapacağı işlemler için hesap işletim ücreti almamaktadır.
 • Türkiye’de ki tüm Vakıfbank şubelerinden kesintisiz emekli maaşı ödemesi yapmaktadır.
 • Emekliye özel mevduat faizi sağlamaktadır.
 • Emekliye ücretsiz HGS otoyol etiketi vermektedir.

vakıfbank emekli promosyonu

Eğer sizde emekli maaşınızı Vakıfbank şubelerine taşımak isterseniz, SGK’na şahsen müracaat edebileceğiniz gibi e-devlet üzerinden de, maaş taşıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Ptt Emekli Promosyon Ödemelerinin Verileceği Tarihler Açıklandı!

Vakıflar Bankası Emeklilere ödeyeceği promosyonları Tc.Kimlik numaralarına göre yatıracak. Buna göre Tc. kimlik nosunun son hanesi;

 • 2 ve 0 olan MART ayında,
 • 4 ve 6 olanlar Nisan ayında,
 • 8 olanlar ise Mayıs ayında ödemelerini alacaklar.

Emeklilere Özel Vakıfbank Kredisi

Vakıflar bankası emeklimize özel uygun bir kredi paketi hazırladı. Bu paket dahilinde emeklilerimiz Vakıflar Bankasından dosya masrafsız kredi çekebiliyorlar.

Faiz Maliyet Tablosu :

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı (Aylık) Taksit Tutarı Kredi Tahsis Ücreti*
10.000.-TL 48 AY % 1.19 289,26.-TL 50,00.-TL
90.000.-TL 48 AY % 1.15 2.576,52.-TL 450,00.-TL
90.000.-TL 48 AY % 1.24 2.636,99.-TL

Sizde emekliye verilen diğer kredi ve desteklerle birlikte faizsiz kredi imkanını değerlendirebilir, 2017 yılı içinde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. ılkay dedi ki:

  DENİZBANK da kmh ve ya emekliye krd kartı vermeden promosyona dahil etmiyorlar

 2. mustafa aksu dedi ki:

  bankalar vermemek için işi oyalıyorlar hiç bir banka net açıklama yapmıyorlar sadece devlet yetkililerin açıklamalarını biliyoruz ..bankalar liste yayınlamalı vatandaş bunlara bakarak tercihini yapmalı ..bu boşlukta hiç bir banka sesini çıkarmıyor kafalarını kuma gömmüşler aman beni görmesinler diyorlar
  allahtan devletimiz taban fiyatı belirlemiş yoksa elli tane kalem rakamı düşürmek için uydururlar.

BİR YORUM YAZ