Haber Bankam

Uzman Erbaş Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı! Sicil Üstleri Kimler?

Uzman Erbaşların birinci sicil üstleri en az Astsubay Kıdemli Çavuş olacak. 13 Nisan Perşembe günü yayımlanan Resmi Gazete’de Uzman erbaşlara ait yönetmelik değişikliği yayımlandı. İşte detaylar..

Uzman Erbaş Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı! Sicil Üstleri Kimler?
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

13 Nisan 2017 Tarihli ve 30037 Sayılı Resmî Gazete’de Uzman Erbaş Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına dair Yönetmelik yayınlandı. Buna göre; Uzman Erbaşların birinci sicil üstleri en az Astsubay Kıdemli Çavuş rütbesindeki kişiler olduğu belirtildi.

İşte Resmi Gazete’de yayımlanan Uzman Erbaş Yönetmelik Metni!

UZMAN ERBAŞ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 20/9/2005 tarihli ve 25942 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Uzman Erbaş Yönetmeliğinin 10 uncu maddesinin dördüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.Uzman erbaşların birinci sicil üstleri; Astsubay Sicil Yönetmeliğinin 6 ncı maddesinin üçüncü fıkrasındaki haller hariç en az kısım, unsur, top, tim, takım, karakol, bölük komutanı veya bunların eşiti görev yerlerinde komutan veya amir olan en az astsubay kıdemli çavuş rütbesindeki kişilerdir.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Savunma Bakanı ve İçişleri Bakanı birlikte yürütür.

04 ŞUBAT 2017 tarihinde bahse konu yönetmelikte bir düzenleme daha yapılmıştı. Bu düzenlemeyi Uzman Erbaş Yönetmeliğinde Değişikliği isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ