Haber Bankam

Uzman Çavuşlara Beylik Silahı 2018 Düzenlemesi ve Şartları

Uzman erbaşlara beylik tabancası silahı nasıl verilecek, şartları neler, beylik tabancası fiyatları ne kadar, kaç yıl görev yapmak gerekiyor, kimlere verilecek, istifa edenin beylik tabancası ne olacak, Uzman çavuşların beylik tabancaları hakkında ki tüm yanıtlar haberimizde..

Uzman Çavuşlara Beylik Silahı 2018 Düzenlemesi ve Şartları
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

Uzman Çavuşlara Beylik Silahı Nasıl Verilecek Başvuru Şartları 2018 yılında nasıl alınacak?  24/12/2017 tarihinde Resmi Gazete’ de yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile uzman erbaşlara beylik tabancı verilmesine karar verildi.  KHK/696   sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname içeriğinde uzman erbaşların beylik silahı düzenlemesi aşağıda ki şekilde yer aldı.

MADDE 5- 6136 sayılı Kanunun ek 8 inci maddesinin birinci ve beşinci fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Milli Savunma Bakanlığınca temin edilen tabanca ve mermiler, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki subay, astsubay ve uzman erbaşlara; Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca temin edilen tabanca ve mermiler, kendi bünyelerindeki subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlara; Emniyet Genel Müdürlüğünce temin edilen tabanca ve mermiler, emniyet hizmetleri sınıfı personeli ile Emniyet Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra ünitelerinde istihdam edilen çarşı ve mahalle bekçilerine, görevlerinde kullanmak üzere bedeli mukabili zati demirbaş silah olarak satılır. Satılan silahların ayrılma, ihraç ve benzeri sebeplerle geri alınma usul ve esasları ile satılma şekil ve şartları, zayi, hasar, onarım, kadro standardı dışı bırakılması, eğitim ve görevde kullanılan mermilerin bedelli veya bedelsiz temini ve diğer hususlar çıkarılan yönetmeliklerle belirlenir.”“Bu silahlar ve mermilerin satın alınması için gelecek yıllara sari taahhütlere girişmeye Milli Savunma Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilidir.”

İlkokul Mezunu Uzman Çavuş Alımı 2018’de yapılacak mı?

Askeri personele beylik silah 08.05.2001 tarihli ve 24396 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan yönetmelik içeriğine göre veriliyor.  Yönetmelik içeriğinde Silahların bedeli personelden peşin olarak alınacağı ve satış bedeli maliyet bedelinin altında olamayacağı belirtiliyor. Yine aynı yönetmelikte personelin görev süresini doldurmadan ayrılması durumunda silahının geri alınacağından bahsediliyor.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ