Haber Bankam

Tübitak Genç Girişimcilere 150 Bin Lira Hibe Veriyor

Tübitak Genç Girişimcilere 150 Bin Lira Hibe Veriyor
  • 1 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Tübitak genç girişimcilerin destek olmak ve teknolojik yeni iş fikirlerinin önünü açmak adına yapmış olduğu Bireysel Genç Girişim Programı kapsamında Genç Girişimcilere 150 Bin Lira Hibe veriyor. Genç girişimcilerin hayallerindeki projeyi gerçekleştirmek için büyük bir fırsat verilen bu programa katılmak isteyen teknolojik ve yeni bir projeye sahip olan girişimci gençlerimiz başvurularını İstanbul Üniversitesi Teknokent  internet sitesi üzerinden yapmaları gerekmektedir. İnternet sitesi üzerinden yapılacak olan başvuruların yapılacak olan değerlendirmeler sonucunda onaylanması halinde 2 aylık eğitim ve mentorluk programına dahil olmanız gerekmektedir.

Projeler nasıl değerlendiriliyor?

Teknolojik yeni bir iş fikrine sahip olan genç girişimcilerin İstanbul Üniversitesi Teknokent internet sitesi üzerinden yapacakları başvuruları hangi elemelerden geçeceği hakkında bilgi vermek gerekirse, vermiş olduğunuz projede dikkate alınacakları şöyle sıralamak mümkündür;

  • İş fikrinin uygulanabilirliği
  • İş fikrinin taşıdığı ticari değer
  • İş fikrinin rekabetçi düzeyi
  • İş fikrinin nitelikleri
  • İş fikrinin teknolojik düzeyi
  • İş fikrinin yenilikçi yönü


Uygulamak istediğiniz teknolojik yeni iş fikriniz yukarıda belirttiğimiz kriterlere göre değerlendirilmektedir. Yapılan değerlendirme sonucuna göre 2 aylık bir eğitim programına katılmanız gerekmektedir. Bu programa katılarak hazırladığı iş planını hazırlayan ve geliştiren genç girişimciler son halini verdikleri projeleri ile Tübitak’a başvuru yaparak 150 bin liralık hibe desteğini almaya hak kazanırlar.

Nasıl başvuru yapabilirim?

Tübitak’ın Bireysel Genç Girişim Programı kapsamında genç girişimcilere teknolojik yeni iş fikirlerini hayata geçirmek için verilecek olan 150 bin liralık hibe desteğine 31 Ocak 2017 tarihine kadar http://bigg.entertech.com.tr/ adresinden başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvuru esnasında katılımcıların kimlik bilgileri ile mesleki durumu hakkındaki bilgileri belirtmesi gerekmektedir. Katılmak istediği eğitim programı seçmesi gereken katılımcıların hazırlamak istedikleri proje hakkında kısa bir bilgilendirme yapmaları istenilmektedir. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurarak Yenilikçi Girişimci Eğitim Programına başvuru işlemlerinizi tamamlamış olursunuz.

Eğitimler İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü Ekonometri bölümünün GE dersliğinde yapılacaktır. Yapılacak olan bu eğitimlerden herhangi bir ücret alınmayacaktır. Eğitimler hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki farklı grup halinde verilecek olup eğitimler 60 saat olarak belirlenmiştir. Bu eğitime % 80 oranında katılım devamlılığı bulunmaktadır. Sizde teknolojik yeni bir proje geliştirmek ve bu projeyi hayata geçirmek için 150 bin liralık hibe almak istiyorsanız yukarıda belirttiğimiz işlemleri yaparak Tübitak’a başvuruda bulunabilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ