Haber Bankam

Traktör Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Hibeleri 2017-2018

Traktör kredileri 72 aya çıkarıldı. Hatta Yapı Kredi Bankası 7 yıl vadeli veriyor! Devlet destekli traktör kredisi veren bankalar ve özel finans kuruluşları en uygun traktör kredisi hesaplama işlemleri haberimizde..

Traktör Kredisi Veren Bankalar ve Devlet Hibeleri 2017-2018

IPARD ve IPARD2 projelerinde geçtiğimiz dönemde birçok çiftçimize traktör hibeleri verildi. Bununla birlikte daha önce Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı projelerinde bazı çiftçilerimize traktör destekleri sağlandı. Şuan genç çiftçi projesinde veya diğer desteklerde traktör hibesi mevcut değil. Yeni bir traktör almak veya ikinci el traktörünü değiştirmek isteyen binlerce çiftçimiz Devlet destekli traktör hibesi veya faizsiz kredi verilmesini bekliyor.

Traktör Kredisi Veren Bankalar

 • Ziraat Bankası,
 • Şekerbank,
 • Akbank,
 • Denizbank,
 • İş Bankası,
 • Teb,
 • Garanti Bankası,
 • Yapı ve Kredi Bankası

Bu bankalar tarafından tarımsal faaliyetlerde bulunan çiftçilerimiz için traktör kredisi ve destekleri sağlanıyor. Çiftçilerimiz sıfır ve ikinci el traktör alımı ile birlikte, römork, pulluk, mibzer, ilaçlama makinesi gibi tarım makinelerini de satın alabiliyor.

Vakıflar Bankası Traktör Kredisi Veriyor!

Vakıfbank sıfır ve ikinci el traktör alımlarında, satın alınmak isteyen traktörün proforma fatura tutarının %75’ine kadar kredi desteği sağlıyor. 100 bin lira tutarında bir traktörü satın almak isteyen çiftçimiz, 25.000 Tl. nakit öderken, traktörün geri kalanı Vakıfbank tarafından kredilendiriliyor. Eğer bu traktörü satın almak için çiftçinin elinde peşinat yok ise, ÇKS belgesi bulunan çiftçilere ödenen bireysel ihtiyaç kredileri ile peşinat kısmı da tamamlanıyor. Bu sayede çiftçimiz peşinat ödemeden traktör sahibi oluyor.

Bitkisel Üretim Kredileri; Ara ödemesi olmayan ve hasattan hasata ödeme yapılabilen 24 ay taksitli kredilerdir.

Sera kurulumu ve seracılık faaliyetlerine devam eden çiftçilerimize Vakıfbank Sera Kredileri veriyor.

Çiftçilerimize özel 7 sene uzun vadeli Tarım Kredisi Veriliyor Detayları öğrenin!

Süt hayvancılığı finansmanı; Eğer süt amacıyla inek, koyun veya keçi besliyorsanız ister küçükbaş ister büyükbaş hayvan yetiştirin, krediniz Vakıfbank şubelerinde sizi bekliyor.

Büyükbaş veya küçükbaş besicilik; Kurban satmak için küçükbaş veya büyükbaş besi hayvanı yetiştiriciliği ile uğraşıyorsunuz, besi çiftliği kuracaksanız 18 ay vadeli hayvancılık kredisi çekebilirsiniz.

Toprak Mahsulleri Ofisi vermiş olduğunuz ürünleriniz işin TMO senedi almış iseniz, bu senetle ödeme tarihi gelmeden önce Vakıfbanktan tarımsal kredi kullanabilirsiniz.

5 Yıl Vadeli Türkiye Ekonomi Bankası Traktör Kredileri

Aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık ödeme imkanları sunan TEB, 60 ay vade yapıyor. Bu krediden yararlanabilmeniz için kredinin geri ödenmesine yönelik gayrimenkullerinizin bulunması gerekiyor.

 1. Tarla tapuları,
 2. Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt belgesi (ÇKS)
 3. Kimlik fotokopisi,
 4. Satın alacağınızın traktörün faturası

Denizbank Pulluk Mibzer Kredisi Veriyor!

Tarımsal faaliyetlere sıfırdan başlayan çiftçilerimizin için traktör almakla iş bitmiyor. Tarla sürmek ve işlemek için gerekli olan malzemeleri satın almakta gerekiyor. Denizbank traktör alımlarını %75’e kadar 60 ay vadelendirirken, traktörüne pulluk ve mibzer almak isteyenlere de 25 bin liraya kadar kredi veriyor.Ziraat Bankası Sıfır ve İkinci El Traktör Kredileri

Banka sabit ve değişken faizli olmak üzere 2 farklı paketle traktör kredileri veriyor. Eğer ikinci el bir traktör almak istiyorsanız, satın alacağınız traktörün en düşük 2012 model olması gerekiyor. 5 yaşın üzerinde olan traktörler kredilendirilmiyor. İster sıfır alın, ister ikinci el her ay, 3 ayda bir, altı ayda bir ve harman ödenen yıllık ödemeli finansman imkanı Ziraat şubelerinde sizleri bekliyor! En önemli şart ise satın alınmak istenen traktörlerin Resmi Gazete’de yayımlanan tarım araçlarının kredili satışına ilişkin tebliğ hükümlerine uygun olması gerekiyor.

Şekerbank

Sıfır kilometre de %75 oranında,  2. elde %60 oranında 5 yaşını geçmeyen traktörlere finansman sağlıyor. Tarlası olan çiftçiler tarla tapularıyla, tarlası olmayanlar ise, tarla kiralama sözleşmeleri, ÇKS belgeleri ve kimlik fotokopileri ile birlikte tüm Şekerbank şubelerine başvuru yapabiliyor. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız!

KOSGEB Traktör Kredisi Veriyor mu?

Esnaflarımıza ve KOBİ’lere destek sağlayan KOSGEB, traktör alımlarına kredi desteği sağlamıyor. KOSGEB tarımsal ürünlerin üretimi haricinde, paketlenmesi, satışa sunulması ve bu esnada fayda sağlayabilecek makine ve teçhizatların alımı için proje geliştiren, kursa katılan ve iş planı kabul gören çiftçilerimize ve üreticilerimize nace kodları dahilinde hibe ve faizsiz kredi desteği sağlıyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

2016 yılında başlayan ve 2017 yılında verilen ve 2018 yılında da verilecek olan 30 bin lira genç çiftçi hibe projelerinde, tarımsal faaliyetler için 30 bin lira geri ödemesiz destek sağlanırken, bu para traktör alımlarına kullanılamıyor. Bakanlığın bundan sonra sunacağı IPARD, IPARD2 ve diğer tarımsal projelerde traktör alımına da destek sağlaması çiftçiler tarafından talep ediliyor.

Koç Finans Kuruluşu

BBDK kayıtlı bankalar haricinde diğer finans kuruluşlarından olan KOÇ Finans, Case IH, New Holland marka traktörler için finansman sağlıyor. Sadece bu iki marka ile anlaşması bulunan Koç Finans’tan, traktör bayilerinde yapılan başvurular sonucunda kredi çekilebiliyor. Bazı bankalar ve finans kuruluşları başvuru yapan çiftçilerden dönüm bazında arazi sınırı getirirken (100 dönümden fazla tarla sahibi olma şartı vb.) Koç Finans’ta bu zorunluluk yok. Alacağınız traktörün yüzde yetmiş beşine kadar 5 yıl vadeli Çks belgesi olan çiftçilere verilen kredi sizleri bekliyor.

Yapı ve Kredi Bankası en uzun vadeyi sunan banka olarak biliniyor. Yapı Kredi çiftçilerimize 7 yıl vade olanağı sağlıyor.

Qnb Finansbank ise sıfır kilometre traktörler için %72, ikinci el için %60 oranında destek sağlıyor.

Son günlerde sıklıkla ismi duyulan Kubota marka traktörler  firmasının Ziraat Bankası ile bir anlaşması mevcut. Bu anlaşma neticesinde peşinatsız traktör almak isteyen çiftçilerimiz Kubota’nın;

 • MK serisi,
 • B Serisi,
 • L Serisi

traktörlerini hiç peşinat ödemeden tamamı kredi ile satın alabiliyorlar. Bu bağlamda 2017 ve 2018 yıllarında TKDK tarafından uygulanan destek programlarına başvurabilir veya aylık ödemelerinizi hesaplayarak ister tarım makineleri satan firmalara veya bankalara başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ