Haber Bankam

Toruna Bakma Parası Başvurusu İçin Son Gün Sonuçlar MART’ta!

Toruna bakma maaşı başvuruları 16 Şubat 2017 Perşembe günü akşamı son bulacak. Başvurular önümüzdeki hafta değerlendirilmeye alınacak ve 1 MART 2017 gününden itibaren büyükanneler maaş karşılığında torunlarına bakmaya başlayacaklar. Başvuran adayların içinde 19 bin 100 ailenin şartları taşıdığı anlaşıldı. İşte detaylar!

Toruna Bakma Parası Başvurusu İçin Son Gün Sonuçlar MART’ta!

Toruna bakma maaşı başvuruları ŞUBAT 2017 içerisinde alınmaya başladı ve 16 ŞUBAT 2017 tarihi akşamı başvurular son bulacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU başvuru yoğunluğu nedeniyle bugün itibariyle başvuruların son bulacağını ve Önümüzde ki hafta itibariyle başvuruların değerlendirilerek sonuçların açıklanacağını anlattı.

TORUNA BAKMA MAAŞINA 65 BİN BAŞVURU YAPILDI!

Torununa bakmak için 65 bin büyükanne tarafından başvuru yapıldı ve yakında başvuru sonuçları açıklanacak. Anneanne ve babaanneler 1 MART 2017 tarihinden itibaren aylık 425 TL. maaş karşılığında torunlarına bakmaya başlayacaklar.

Dünya’da hiçbir ülke de bulunmayan ve Türkiye’de ilk kez uygulamaya giren toruna bakma maaşının telif hakkını alacaklarını söyleyen sayın Müezzinoğlu başvuruda bulunan 65 vatandaşımızın içerisinden 19 bin 100 kişinin şartlarının uygun olduğunu ve bütçe olanakları ve proje şartları dahilinde başvuruda bulunan vatandaşlarımız elemeye tabi tutulacak.

Başvuru sahibi büyükannelerin şartlarının uygun olmadığı yeniden değerlendirilecek ve son aşamada şartları uygun olan vatandaşların aldıkları maaş miktarlarına, kaçıncı çocuk olduğuna, doğumun normal veya sezeryan ile yapılıp yapılmadığına bakılarak değerlendirme yapılacak.

Başvurunun nasıl yapılacağını, şartların neler olduğunu, internetten kullanmayan ve şahsen başvuru yapmak isteyenlerin nereye başvuru yapmaları gerektiğini Toruna Bakma Maaşı Başvurusu isimli haberimizde anlatmıştık.TOPLAMDA 6 BİN AİLEYE TORUNA BAKMA MAAŞI ÖDENECEK

İzmir ve İstanbul illerimizde ikamet etmekte olan 1.000’er aileye, Ankara, Gaziantep, Sakarya, Tekirdağ, Kayseri, Antalya, Bursa illerinde ikamet etmek olan 500’er aileye maaş bağlanacak ve aylık 425 TL. tutarında ödeme yapılacak. Aileler takip edilecek ve eğer projeden verim alınırsa, büyükanne maaşı hükumet politikası haline getirilecek.

TORUNA BAKMA PARASI BAŞVURU SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Başvuru yapan adaylar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının internet sitesi üzerinden başvuru sonuçlarını öğrenebilecekler.

TORUNA BAKMA MAAŞI SONUÇLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

toruna bakma maaşı başvuru sonuçları

toruna bakma maaşı başvuru sonuçları

Sayfaya giriş yapan adaylar, anneye, babaya, bakılacak çocuğa ve maaş talep eden anneanne veya babaanneye ait T.C. Kimlik numarası ile doğrulama kodunu sisteme girdikten sonra “SORGULA” butonuna tıklayarak sonuçları öğrenebilecekler. 16 ŞUBAT 2017 Perşembe günü itibariyle başvurular sona eriyor ve 12 gün sonra 28 ŞUBAT 2017 Salı gününden sonra sonuçlar bu sayfadan öğrenilebilecek. Başvurusu onay alanlar 1 MART 2017 Çarşamba gününden itibaren maaş karşılığında torunlarına bakmaya başlayacaklar.

Büyükanneler, sistem kapanmadan önce hemen başvurunuzu gerçekleştirin!

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ