Haber Bankam

Toruna Bakma Maaşı Başvuruları Devam Ediyor!

Toruna bakma maaşı başvuruları devam ediyor. 2017 yılı Şubat ayında başlayan başvurular, 28 ŞUBAT 2017 günü sona erecek ve şartları uygun görülen anneanne ve babaannelerin MART ayından itibaren işe başlayacakları tahmin ediliyor. Aylık 425 TL. maaş ile işe başlayacak olan büyükanneler 1 yıl süresince Devletten toruna bakma parası alacaklar. Başvurular şuan itibariyle devam ediyor ve başvuracak olan vatandaşlarımız ŞUBAT ayı içerisinde başvurularını tamamlamaları tavsiye ediliyor. Detaylar haberbankam.com ‘da..

Toruna Bakma Maaşı Başvuruları Devam Ediyor!
  • Gündem
  • 12 Şubat 2017
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

Torununa bakan büyükanneye verilecek olan 425 TL. toruna bakma maaşı başvuruları devam ediyor. 09 ŞUBAT 2017 tarihinde başlayan başvurular 28 ŞUBAT 2017 SALI günü son bulacak. Bu tarihler arasında 19 gün içerisinde anneanne ve babaannelerin ellerini çabuk tutarak başvurmaları gerekiyor.

MART AYINDA MAAŞLI ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAKLAR

Yapılan protokol neticesinde ŞUBAT 2017’de başvurular alınıyor ve MART 2017’de paralı olarak toruna bakma işine başlamaları bekleniyor. Şartları uygun olan babaanne ve anneannelerin Nisan ayı itibariyle ilk maaşlarını alacakları değerlendiriliyor.  Bu proje sayesinde çalışan ev hanımlarının, çocuklarını emin ellere teslim etmeleri gibi, maddi olanaksızlıklar yüzünden çocuklarını kreşlere veremeyen annelere de devlet desteği sağlanmış olacak.BAŞVURU ŞARTLARI BELİRLENDİ!

Projenin şartları arasında çocuğun en fazla 3 yaşa kadar olması (3 yaş dahil) büyükannenin çocuğa bakacak durumda olduğunda dair sağlık raporu alması, annenin en son 1 yıldır sigortalı olarak çalışıyor olması, annenin çalıştığı işyerinin 3. dereceye kadar akrabaların üzerine olmaması gerekiyor. Toruna bakma maaşı şartlarının detaylarını bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Başvuru kayıtları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının internet sitesinden yapılıyor ve başvuru yapan vatandaşlarımızın sonuçları da yine bu sayfadan açıklanacak. Eğer hiç başvuru yapmamış iseniz bu bağlantıya tıklayarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Hükumet proje ve desteklerinde durmak bilmiyor!

  • Emekli vatandaşlarımıza promosyon ödemeleri yakında başlayacak!
  • KOSGEB sıfır faizli 2017 kredi desteğini açıkladı ve 2017 yılı için 230 bin esnafa destek başvuruları başladı.
  • Çiftçilerimize 2017 yılında 30 bin lira hibe veya faizsiz kredi verilmesi bekleniyor.

Toruna bakma maaşı şartları size uygun değilse, diğer 2017 yılı hibe, teşvik ve Devlet desteklerine başvuru yapabilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ