Haber Bankam

Toruna Bakım Maaşı Başvuru Sonuçları Açıklandı! HEMEN ÖĞREN!

Büyükanne toruna bakma maaşı sonuçları açıklandı. 10 ilimizde toruna bakma maaşı almak isteyen babaanne ve anneanneler arasından 6 bin 500 kişi belirlendi. Sonuçlar çalışma bakanlığının internet sitesinden açıklandı. Başvuru sonuçlarının nasıl öğrenileceği, nasıl sorgulama yapılacağı haberimizde yer almaktadır.

Toruna Bakım Maaşı Başvuru Sonuçları Açıklandı! HEMEN ÖĞREN!
 • 77 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 oy, Ortalama: 3,67 out of 5)
  Loading...

TORUNBA BAKMA MAAŞI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2017 yılında yürürlüğe giren uygulama ile evinde torununa bakan büyük annelere toruna bakım maaşı parası bağlanacak. Buna göre, her ay düzenli olarak toruna bakma maaşı alacak anneanne ve babaanneler sayesinde ev hanımları daha rahat çalışabilecek ve Devletin bu teşviki ile çalışan büyük anneye de ekonomik destek sağlanmış olacak. 20 Şubat 2017 tarihinde başvurular son buldu ve sonuçların açıklanması için çalışmalar başlatıldı. Peki Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Binlerce büyükanne şuan 425 TL. ücret karşılığında işe başlamayı bekliyor.

büyükanne-toruna-bakma-maaşı-başvurusu-2017

büyükanne-toruna-bakma-maaşı-başvurusu-2017

SAYIN MÜEZZİNOĞLU BÜYÜKANNE MAAŞINI ANLATTI

Toruna bakma maaşı uygulamasında 2017 yılı Şubat ayında başvurularına alınacağını ve 2017 Mart ayı gibi uygulamanın yürürlüğe gireceğini belirten sayın bakan, 1 yıl süre ile uygulamanın deneneceğini ve verim alınması durumunda diğer illerimizde de uygulanmaya başlayacağını ifade etti.

TORUNA BAKMA MAAŞI VERİLECEK PİLOT 10 İLİMİZ

 1. İstanbul 1.000 Aile,
 2. İzmir 1.000,
 3. Bursa 500,
 4. Ankara 500,
 5. Kayseri 500,
 6. Sakarya 500,
 7. Antalya 500,
 8. Konya 500,
 9. Tekirdağ 500,
 10. Gaziantep 500,

TORUNA BAKMA MAAŞI ŞARTLARI KESİNLEŞTİ!

 1. Türk vatandaşı olmak,
 2. Proje kapsamında belirlenen 10 ilden birinde ikamet ediyor olmak,
 3. Çocuk ve annenin aynı evde, büyükannenin ise aynı il sınırları içinde ikamet ediyor olması,
 4. Başvuru tarihi itibarıyla bakımı üstlenilecek çocuğun 0-3 yaş (3 yaş dâhil) aralığında olması (Evde bakılacak çocuk sayısının birden fazla olması yapılacak karşılıksız yardım miktarını arttırmayacaktır.),
 5. Annenin en az 18 yaşında olması,
 6. Annenin özel sektörde, iş sözleşmesine tabi ve sigortalı olarak bir işte fiilen çalışıyor olması ve destek süresi boyunca işten ayrılmaması (İşçi adına Sosyal Güvenlik Kurumu’na en az 360 tam gün prim ödenmiş olmalıdır.),
 7. Annenin Sosyal Güvenlik Destek Primi ödeyerek çalışıyor olmaması,
 8. Annenin 4857 sayılı İş Kanununun 74 üncü maddesinin 1 inci fıkrasındaki analık hali izin süresini geçirmiş olması,
 9. Hane halkı gelirinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından belirlenecek üst sınırı aşmaması,
 10. Annenin işvereni ile üçüncü dereceye kadar (üçüncü derece dâhil) kan ve kayın hısımlık ilişkisinin bulunmaması,
 11. Karşılıksız desteğin verildiği süre boyunca çocuk bakımı amacıyla ayrıca bir bakıcı istihdam edilmiyor olması,
 12. Büyükannenin 65 yaşını aşmamış olması ve çocuk bakımını engelleyecek fiziksel veya ruhsal rahatsızlığının bulunmaması (sağlık durumunun elvermesi halinde yaş şartı aranmayacaktır)

TORUNA BAKMA MAAŞI MART-NİSAN AYLARINDA ÖDENECEK

Şubat ayında başvurularına alınması ve Mart ayında uygulamaya başlanması durumunda, ödemelerin Nisan ayında yapılacağı değerlendiriliyor. Uygulamada güvence, kendini geliştirme, ölçek sistematiği ve terfi gibi ana başlıklar belirlenecek ve en önemli husus güvence olacak. Yani anneler toruna bakma görevini üstlenen büyükanneleri canları istediği zaman işten çıkarma güvenine sahip olamayacaklar. Eğer işe başlayan anneanne ve babaannenin işine devam edebilmesi sadece annenin elinde olursa “canım isterse seni atarım” mantığının oluşacağını bu durumunda işte verimliliği düşürebileceği kaydedildi.Toruna Bakım Maaşı Başvuru Şartları Bursa İstanbul

Toruna Bakım Maaşı Başvuru Şartları Bursa İstanbul

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

 1. Pilot uygulamada 10 ilde – 6.000 büyükanneye karşılıksız olarak aylık net asgari ücretin yüzde 30’u tutarında (425 TL) ödeme yapılması planlanıyor.
 2. Başvurular, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın internet ana sayfasından (www.csgb.gov.tr) erişilebilecek formu doldurmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır.
 3. Elektronik ortamda başvuru yapmayan/yapamayan vatandaşlarımız proje kapsamındaki illerde bulunan il müdürlükleri (Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile bunların hizmet merkezleri) aracılığıyla da başvuru yapabilecek.
 4. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından proje kapsamına alınan ailelere ev ziyaretleri yapılacak.
 5. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından uygulama boyunca projeye ilişkin istatistiki veriler temin edilecek proje sonunda etki analizi yapılarak raporlanacak.
 6. Proje maliyetinin yarısı İşsizlik Sigortası Fonundan diğer yarısı ise projeye katkı sağlayan çalışma hayatındaki işçi ve işveren kesimini temsil eden paydaşlarımızın katkılarından oluşmaktadır.

16 ŞUBAT 2017 65.000 BÜYÜKANNE BAŞVURU YAPTI!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU bir özel haber kanalına toruna bakma maaşı başvuruları hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Müezzinoğlu projenin öncelikle 1.000 aileden başlamak kaydıyla başlatılması ön görüldüğü ancak 65.000 ailenin toruna bakma parası için başvuruda bulunduğu, bu aileler içerisinden 19.100 ailenin şartlarının uygun olduğunu açıkladı. Sayın Müezzinoğlu şartları uygun olan aileler içerisinden aşağıda ki kriterlere göre eleme yapılacağını anlattı;

toruna bakma maaşı sonuçları açıklandı mı

Çocuğun kaçıncı çocuk olduğuna göre,
Ücretin durumuna göre,
Normal veya sezeryan doğum olmasına göre,
Toruna bakacak büyükannenin yaşına ve sağlık durumuna göre elemeler yapılacak ve sonuçlar değerlendirmenin sonunda bildirilecek!

Bakan Müezzinoğlu konuşmasında İşverenler ve sendikalara da seslendi. Bu kuruluşlar şu kadar aileye talip olduklarını söyleseler de, bu desteğin %50 oranını devlet %50 oranını da iş veren ve sendikaların üstelendiğini, diğer 3 milyon talip olacak bir işveren/şahsi ile şahsi biri olabileceğini ve Devletin bu konuda açık olduğunu anlattı.

Toruna bakma maaşı için başvuru yapmak isteyen büyük annelerin en kısa süredeitibariyle başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR SON BULDU SONUÇLAR YAKINDA AÇIKLANACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yeni bir bildiri yapıldı ve toruna bakma maaşı başvurularının 20 ŞUBAT 2017 tarihinde tamamlanacağı ifade edildi. Aşağıda ki görselde duyuru görüntülenmektedir.

Toruna bakma maaşı başvuruları son buldu. Şuan başvuruda bulunan binlerce adayın değerlendirmeleri başladı. Yakında başvuru sonuçları açıklanacak. Toruna bakma maaşı sonuçlarının açıklanmasını müteakiben, 1 MART 2017 tarihinden itibaren babaanneler ve anneanneler aylık 425 TL. maaş karşılığında torunlarına bakmaya başlayacaklar.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, “Büyükanne toruna bakma maaşı Projesi”nde maaş almaya hak kazananları açıkladı. İsimlerin yer aldığı liste, Çalışma Bakanlığının internet sitesinde yayımladı.  “10 ilde 6 bin 500 aile tespit ettik” dedi.

BAŞVURU SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen adaylar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ait başvuru sorgulama ve öğrenme sayfasını ziyaret edecekler. Sayfa adresi; https://buyukanne.csgb.gov.tr/#/app/basvuruSorgula aşağıdaki görselde sorgulama sayfası görüntülenmektedir.

toruna bakma maaşı sonuçları öğrenme sayfası

Bu sayfaya giriş yapan adaylar, annenin, başvuru sahibinin, bananın ve çocuğun T.C. Kimlik numaralarını sisteme girdikten sonra SORGULA butonuna basarak sonuçları öğrenecekler.

BÜYÜKANNE MAAŞI SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 77 YORUM
 1. Emine dedi ki:

  Gelinim 3 çocuk dünyaya getirdi 3 ne bakmak zor geliyor asgari ücretle çalışıyor oğlum gebzede ben afyonda yaşıyorum bir tane torunuma ben bakıyorum ben büyütüp okutmak istiyorum torun şu anda 4 yaşında acaba ben torunumun masraflarından devletten yardım alabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim

 2. Sahin Aslantepe dedi ki:

  Hayır merak ediyorum diger illerde neden uygulanmıyor üvey evlatmı bu illerde yaşayanlar türkiyenin her yerinde uygulanmalı

 3. ali topgül dedi ki:

  torun bakma parası eylül ayında yatmadı acaba kalktımı ayın 26 sı oldu hala yok zaten belli bir günüde yok bazen ayın15 inde bazen ayın 20 sinde aldık bu konuda bir açıklama yaparsanız seviniriz

 4. Ayse dedi ki:

  İstanbul’dayım çocuğum Mart ayında doğdu bizler faydalanamadik.calisan anneyim yeniden başvuru süreci başlatılması söz konusu mu acaba?

 5. Yeşim Yüksel dedi ki:

  Bende çalışan bir anneyim lütfen Adanayada istiyoruz sadece 10 ilde sınırlı kalmasın

 6. Merve dedi ki:

  Bu uygulama samsun ordu ne zman gelecek bizde çalışan anneyiz bizede bi destekde bulunulsa artık

 7. tülay dedi ki:

  bende seçildim evraklarımı verdim iş kura ama hala para yatmadı mesajda gelmedi onun takibini nerden sürebiliriz bilgisi olan varmı

 8. Leyla senel dedi ki:

  0 3 yas torun oluyorda 5 6 yas olmuyormu iki torunuma evde bakiyorum benim gibi binlercesi var devlet bir yasa cikariyorsa neden tam hakkini vererek cikartmiyor ki bizim gibi yasi olan torunlarimiz dahada masrafli verecekleri uc bes kurusuda torunlarimiza harciyacagiz

 9. Derya dedi ki:

  Arkadaşlar başvurunun onaylaninca telefona msjimi geliyor

 10. zeynep dedi ki:

  biz başvurmakta geç kaldık ikinci bir seçenek varmı acaba bizi bilgilendirirseniz sevinirim

 11. karaca dedi ki:

  Slm, evraklar teslim edildi cevap geldi mi aceba size

 12. eda dedi ki:

  nasıl başvurabilirim.

 13. DESTİNA dedi ki:

  SELAM HNM MERHABA İŞ KURDA HANGİ EVRAKLAR İSTENİLİYOR BİRDE EVRAKLARI ANNENİN Mİ GÖTÜRMESİ GEREKİYO ÖZELLİKLE

 14. burcu dedi ki:

  Evraklari bulundugumuzu ilcedeki işkura verebilir miyiz acaba

 15. Selma dedi ki:

  Tekirdağ ben sağlık ocağından aldım ordan alabilrisiniz tek hekim raporu istiyolar zaten

  1. burcu dedi ki:

   Peki bulundugumuz ilçcedeki işkura verebili miyiz acaba evraklari

   1. Selma dedi ki:

    İşkur bakıyo sadece canım bende dün ordan yaptırdın

 16. Pinar dedi ki:

  Selma hanim saglik raporunu nereden alabiliriz aile hekimlerinden alamadim

 17. Selma dedi ki:

  Ben seçildim şuan evrakları yapıyorum.

  1. seher dedi ki:

   ne kadar şanslısınız hangi şehir ?

 18. seher dedi ki:

  arkadaşlar aranızda seçilen var mı?

 19. seher dedi ki:

  ramazan bey bız basvuru yaptık fakat pilot kısı sayısı yuzunden hak kazanamadık pekı bıdaha nasıl basvuru yapabılırız nezman yapabılırız?

 20. melike dedi ki:

  sonuclar 1mart da aciklandi deniliyor sonuclara ulasamiyorum ulasan var mi

 21. emine dedi ki:

  SONUÇLAR HALA AÇIKLANMADI MI???? İKİ GÜNE BİR BAKIYORUM HALA AYNI UYARIYI VERİYOR. BİLEN VARMI???

  1. gönül dedi ki:

   sonuçları nerden ögrencegiz

 22. Ikbal dedi ki:

  Sonuclarin kesin tarihi belli degilmi

 23. Hulya dedi ki:

  Ne zaman aciklanacagindan hala haber yok

 24. sezgin dedi ki:

  sonuçlar 28 şubattan sonra açıklanacaktı ama hala yok nasıl öğrenicez?

 25. Gozde dedi ki:

  Sartlarin hepsine uyuyoruz ama önce 0 24 ay dediler benim oglum 25 aylik olmuyor diye üstüne düşmedim simdide 3 yasina çıkmış ama kontenjan dolmuş haklı kaybettik mi

 26. tuğçe dedi ki:

  sonuçlar hala yok

  1. Ramazan dedi ki:

   sonuçların ne zaman açıklanacağına ilişkin bir bilgi yok. Bakanlık en kısa zamanda değerlendirmeler bitince açıklanacağını söylüyor.

 27. Kezban Çelik dedi ki:

  Bende basvuru yaptım ne diyelim inşaAllah gerçekten ihtiyacı olana çıkar nasipte varsa bana da çıkar ben zaten anneme aylık ödüyorum eğer çıkarsa tabi benim için cok iyi olur

 28. Ömür sönmez mete dedi ki:

  Başvuru yaptım hayırlısı diyelim sonuçları bekliyorum ne zamn açıklanacak bilen varmı acaba

 29. Halil dedi ki:

  ALLAH devletimizden razi olsun

 30. Halil dedi ki:

  Yardim alalim veya almayalim devletimizden ALLAH razi olsun.

 31. halil dedi ki:

  Benim bütün şartlarım uyuyor hayırlısı artık başvuruyu yaptık bekliyoruz.Gerisi kısmet diyelim artık.

 32. Sevda dedi ki:

  Merhaba benim ogluma babanne bakiyor ama kaydimizi.yaptiramadim gec kalmisim peki ne olacak birdaha basvuru olmayacakmi

 33. Engi dedi ki:

  Bazıları çok nankör. .Yok belge çok, yok 3 yaş üzerindeki cocuklara da bakim parsa verilsin..Çok şey istiyorsunuz. Ayıp yahu. Şartların uyuyorsa alırsın. Yok ..hiç şart şurt olmasın. Olur tabi..nerden bu bolluk.. hemen her şeyin cılkını çıkarmayın. Ne güzel Devlet bir imkan vermiş. Şartlar uyuyorsa alırsın. Uymuyorsa …yalandan ortaya yalanlar katma.. isterseniz ,devlet sizin çocuklarınıza sonsuza baksın. Sizde o Cafe benim,bu Cafe gezin durun.oh ne ala memleket.. Bende büyüttüğüm çocuklara bir sürü masraf yaptım. Benim bu masraflarını şimdi ödesin. .dersem…haksızlıktır olur.. Biraz insaflı olun..

  1. Hakan dedi ki:

   Ağzına sağlık hocam.

 34. Deniz dedi ki:

  Neden 10 il diger illerdeki torun degilmi gercekten haksizlik yapacaksaniz tum illerde yapin yapmicaksanizda yapmayin….

 35. Hulya dedi ki:

  Ben başvuru yapmak istiyorum nasıl yapabilirim

 36. Toruna Bakma Maaşı dedi ki:

  Günümüzde, kimse kimseye 5 kuruş para vermezken, Devletin böyle bir projeye imza atıyor ve torununa bakana para vereceğiz diyor. Gidin bakalım bakkala manava 5 lira isteyin. En yakınınızdan bir 50 tl isteyin kimse verecek mi?
  Arkadaşlar, şartlarınız müsait olmayabilir, yaşınız büyük olabilir, sonuçta devlet bir şart belirlemiş, bir bütçe planı var, buna göre bu parayı dağıtıyor. Ancak lütfen, baltalamayın. Bunun refarandumla falan alakası yok. Lütfen, devletimize sahip çıkalım. Hangi ülke de duydunuz böyle bir proje. Allah Vatana Millete Devlete zeval vermesin.

 37. Elif sağlik teknikeri dedi ki:

  benim 2 çocuğum var biri 3 biri5 yaşinda ve baba anneleri bakiyor 2 kücük çoçuk var neden biz yararlanamiyoruz lütfen bizede yardimci olun kayıtlarda 3ten küçük olmasi gerek diyor 4 küçük deilmi 3 4 5 bunlarda küçük yaş guruplarıdır neden biz yararlanamiyoruz bizde yararlanmak istiyoruz lütfen bişeyler yapın üstelik dogu taraflari hiç yararlanamiyor lütfen yardim edin bize

 38. EBE dedi ki:

  TÜM ŞARTLAR UYUYOR.EŞİMDEN AYRILDIM.ANNEM EVİNİ BIRAKIP YANIMIZA GELDİ.ÇOCUĞUMA BAKMAK İÇİN.VE DEVLET MEMURUNA VERİLMİYOR DENİYOR.YAZIK GERÇEKTEN ÇOK YAZIK.EN ÇOK ANNEMİN DURUMUNDA OLANLAR HAK EDİYOR OYSAKİ….

 39. Hakkımı helal etmiyorum dedi ki:

  Bu aranan şartlar içerisinde çalışan annenin devlet memuru olması şartı varmış. Bilginiz olsun.

 40. Toros dedi ki:

  Karı Koca çalışanın maddi durumu zaten iyi garibana yine faydası yok

 41. Kahraman seyid dedi ki:

  Karı koca çalışan bir aile zaten kreş vs. Ücretini rahatlıkla öder.

 42. yusuf ziya ceylan dedi ki:

  arkadaş hiç ınandırıcı değil bence bu uygulamadan faydalanacak kişiler bellidir kimse bosuna heveslenmesın yanı atı alan uskudarı geçmıstır bıle 40 tane belge ıstıyolar 60 yasında bır anane nerden bulucak bunları mahallenın muhtarları var kaymakamlıklar var beledıyeler var bı ton bedavadan maaş alan alan var onlar çıksın kendı bolgesınde belırlesın bıldırsın uygun olanlara maas baglansın sahsen bız bebek bakıyoruz oglumun 5 aylık kızı var hanımıda çalısıyor ama muraacat etmıycez çunkü dedım ya belli kışiler 450 lıra onların olsun aç gozluler saldırmıslar bıle boş işler y7alannn

 43. Ayse dedi ki:

  Memur bayanlarda yararlanabiliyor mu?

  1. Ramazan dedi ki:

   Maaş durumuna göre değişiyor. evdeki aylık gelir asgari ücretin 2 katından fazla olmaması gerekiyor

   1. feridun dedi ki:

    ramazan bey bız basvuru yaptık fakat pilot kısı sayısı yuzunden hak kazanamadık pekı bıdaha nasıl basvuru yapabılırız nezman yapabılırız

 44. serife dedi ki:

  nebicim uygulama bu ya cocugum daha yasina yeni gelmis ben ne zaman dogum yapip ne zaman bir sene calisiyor olacagim belki isten cikma mecburiyetindeydim yeni ise girenleri niye kapsamiyor bu uygulama yine ihtiyaci olmayan zenginlere hitap edicek belli bi adi yardim olsun bi uygulama cikartiolar illa kosullari zorlayacak.

 45. Isa dedi ki:

  Ya yukarıyi bi okuyun 0-3yas arasına ödenir diyor 30 kişi çocuğum 6 yaşında 10 yaşında diye soru sormuş. Okuma özürlü milletim

 46. SELMA KISRIK dedi ki:

  MERHABA BENİM OĞLUM EŞİNDEN AYRI 1 AYLIKKEN BANA VRİLDI ŞİMDİ 1 BİRYAŞINDA BENİM YANIMDA BEN BAKIYOM EŞİM EMEKLİ FAKAT BANKADAN KREDİ ÇEKTİĞİMİZ İÇİN ORANIN TAKSİTİNİ BİLE KARŞILAMIYO EYER BENDE O MAAŞTAN FAYDALANIRSAM ÇOK BÜĞÜK BİR YARDIM OLUR ALLAH’IM YÜZ BİNLERCE RAZI OLSUN İNŞALLAH

 47. Hayal dedi ki:

  Benim kriterlerin uyuyor.ancak büyükannelere yaşı hariç.ne demek yani 65 yaş üstü büyükannelere bakamıyor mu torununa.benim annem 67 yaşında ve ben çalışmak zorundayım. Eşim yok ne yapalım peki evde oturup ben mi bakayım. Bakanımız bence bunu da bir düşünsün.

 48. aliyar dedi ki:

  Alma ozaman…..

 49. Mehmet dedi ki:

  4 ay ücretli izin
  6 ay isteğe bağlı ücretsiz izin
  Hadi 1 ayda yıllık izin
  Etti 11 ay
  -YASA-
  çocuk 2 yaşına gelene kadar babanneye bakım parası
  Geride kalan süre 13 ay
  EEE SONRA BU ÇOCUĞU KİM BAKACAK

 50. yilmaz dedi ki:

  Kizim epilepsi hastasi esinden ayrildi bir oglu var 14 aylik kkizima ve torunuma esim bakiyor kizim rahatsizligindan dolayi calisamiyor esim 51yasinda hakli olarak bu haktan faydalanabilirmi

 51. Hakan dedi ki:

  Bakacak imkanınız, zamanınız ve maddi durumunuz yoksa doğurmayın kardeşim. Çocuk dediğin anne elinde büyür.

 52. Hamdi bayrak dedi ki:

  Hikaye sadece laf ola torba dola 1 le 2 yas arasi olacakmis anne caliyor olacakmis babanne bilmem kac yasinda olacakmis falan filan.goz boyama .

  1. aliyar dedi ki:

   Alma ozaman

 53. Birgül dedi ki:

  İstanbulda yaşıyorum ve kriterlere uyuyoruz oğlum 16 aylık babaannesi bakıyor ben 7 yıldır aynı işte çalışıyorum nasıl basvurabilirim

 54. Rabia dedi ki:

  2 yaş sınırı çok az kreş yaşı 3 olduğuna göre 3 yaşa kadar maaş verilmesi gerekiyor.

 55. ALİ Alper Ataç dedi ki:

  Kiriterlerim uyuyor nereye baş vuruluyor

  1. MEHMET MÜEZİNOĞLU dedi ki:

   NEREYE VURULUYORSA ORAYA VUR GİTSİN

 56. gülfem dedi ki:

  evde bakıcı projesinde anneanne bakabilirmi

  1. Ramazan dedi ki:

   evet bakabilir tabikii

 57. Hilal Muminova dedi ki:

  ben Öza bek turk ile evliyim kizım var 11 var ev hanımyim beni kendi annem bakiyor ben alabilyırumu jevab verin çok ihtiyacim var

 58. Gülsüm dedi ki:

  Diğeri 6 yaşın dalar ben faydalanabilecekmiyim

  1. Gülsüm dedi ki:

   Benim iki çocuğum var bir 10 yaşında Diğeri 6 yaşında onlara büyükanne bakıyor biz faydalanabilecek miyiz

   1. Ramazan dedi ki:

    hayır ne yazık ki faydalanamıyorsunuz çocuğun 3 yaşını doldurmamış olması gerekiyor

 59. isa dedi ki:

  Nasil basvuruluyor

  1. Sevda dedi ki:

   neden ki bu şarlar yaaa benimde kayinvailedem bakiyorrrr cocuklaraaaa 1 yasinda 4 ay oldu ise gireli ve k.maraasa neden verilmedikiii

 60. Nigar bayram dedi ki:

  Ben annaneyim bir senedir gece gündüz bakıyorum ikiz bebeklere acaba biz alabilcekmiyiz biz eşim ben bedensel. Ozurluyiz inşallah bizede cikar isterseniz araştırabilirsiniz. Bursadan yazıyorum szygilarimlal. Lütfen okuyunuz cevap yaziniz

 61. sibel dedi ki:

  2 yasina kadar odeniyor.benim oglumda suan 10 aylik her sarta uyyoruz ama kayserideyim pilot illerde uygulandigi icin alamiyoruz genele yayildigindada oglum.2 yasini gecmis olur yine bizlere bise yok yani

  1. nesrin dedi ki:

   ewet haklısınız bende balıkesirdeyım 14 aylık kızım ve burada uygulanınca bi 2 yı coktan geçmiş oluruz ustelik bursa ve izmirde var biz arada kalıyoruz

 62. Kadir Soygür dedi ki:

  Bu çocuk bakma parasında çocukların yaşı en büyük kaç olmalı. Ben boşandım 3 yıldır cocuklarıma babaannesi bakıyor.
  Çocuklarım biri 9 biri 7 yaşunda

BİR YORUM YAZ