Haber Bankam

Toki 2017 Yılı Eylül Ayında Yüzde 20 İndirim Yapacak!

Toki 2017 Yılı Eylül Ayında Yüzde 20 İndirim Yapacak!
 • 2 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
  Loading...

Toplu Konut İdare Başkanlığı yaptığı acıkmada, eylül ayı içerisinde borcunu ödeyerek tapusunu hemen almak isteyen konut iş yeri alacaklılarına yönelik olarak %20 oranında bir indirim yapacağını belirtti.

Toplu Konut İdare Başkanlığı (TOKİ) tarafından vatandaşa verilen %20 indirim müjdesi Başbakanlık TOKİ başkanı Ergün Turan tarafından duyurularak, Eylül ayında yapılacak kampanya ile %20 oranında bir indirim olacağını ifade etti. Bu konuda yapılan açıklamada Turan, tapusunu hemen almak isteyen kişiler için %20 oranında düzenlenen indirim kampanyasına konut ve iş yeri alıcıları tarafından yoğun bir ilginin olduğunu belirtti.Bu yıl için yapılacak olan indirim kampanyasının eylül ayında olacağını belirten Turan, yaz ayında yapılan kampanyalarda genel olarak insanların şehir dışında olması nedeni ile katılımda sorunların yaşanması nedeni ile bu sene eylül ayında düzenleme kararı alındığını ifade etti.

Geçen yıl düzenlenen indirim kampanyasından tapusunu hemen almak isteyen konur ve iş yeri alıcılarının yoğun bir ilgi göstererek borçlarını ödediklerini ve tapularını aldığını belirtti. Geçen yıl yapılan indirim kampanyasına 17 bin kişinin katıldığını ve 817 milyon liralık bir borcun ödendiğini belirtti.

Bu yılda yoğun ilginin olduğunu ifade eden TOKİ Başkanı Turan, vatandaşların indirimden yararlanması için kampanyanın tarihlerini takip etmesi gerektiğine vurgu yaptı. Kampanyanın bitmesinden sonra indirimden yararlanılmasının mümkün olmayacağını ifade etti. Bu kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşların borçları hakkında ilgili bankalara başvurarak ödemelerini yapabileceğini ve indirim oranından faydalanabileceğini ifade etti.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Naciye dedi ki:

  İndirim şartları neler

  1. erkan dedi ki:

   emlak borcu ve ödenmemiş teksiti bulunmayacak

BİR YORUM YAZ