Haber Bankam

TKDK 2018 Yılı Ipard 2 Programı 3. Çağrı İlanı Yayınlandı!

TKDK 2018 Yılı Ipard 2 Programı 3. Çağrı İlanı Yayınlandı!
 • 0 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
  Loading...

IPARD II 3. ÇAĞRI BAŞVURULARI BAŞLADI!
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)’nun 87 milyon 239 bin avro hibe vereceği “Çiftlik Faaliyetlerinin Geliştirilmesi ve İş Geliştirme Tedbiri” başlığı altındaki projeler için başvuru işlemleri başladı.

DESTEK KONULARI

IPARD II 3. Çağrı dönemi kapsamında 42 ilde aşağıdaki konularda destek verilecek.
 • – Bitkisel Üretimin Çeşitlendirilmesi ve Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi
 • – Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi, İşlenmesi ve Paketlenmesi
 • – Zanaatkarlık ve Yerel Ürün İşletmeleri
 • – Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri
 • – Su Ürünleri Yetiştiriciliği
 • – Makine Parkları
 • – Yenilenebilir Enerji Yatırımları

DESTEK VERİLECEK İLLER

Hibe kapsamında Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Ordu, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Uşak, Van ve Yozgat olmak üzere toplam 42 il yer alıyor.


HİBE ORANLARI

Ağrı, Ardahan, Balıkesir, Çankırı, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Hatay, Isparta, Karaman, Kars, Mersin, Muş, Tokat ve Yozgat illerinde, belirtilen alt ve üst sınırlar içerisinde kalmak kaydıyla, bildirilen uygun Harcama tutarının %65’i hibe olarak verilecek. Bu iller dışında kalan 27 IPARD uygulama ilinde uygun harcama tutarının %55’i hibe olarak verilecektir.
BAŞVURU ZAMANI VE YERİ
TKDK internet sitesindeki (www.tkdk.gov.tr) online sistem üzerinden başlayan proje başvuruları, 12 Mart saat 21.00’de sistemin kapanmasıyla sona erecektir. Başvurunun çıktısı ve istenen diğer belgelerin 15 Mart Perşembe saat 18.00’e kadar TKDK il koordinatörlüklerine teslim edilmesi gerekiyor.
TKDK’dan yapılan açıklamaya göre 164 milyon 706 bin avro destek bütçesinin ayrıldığı süt, kırmızı et, kanatlı eti ve yumurta üretimine yönelik proje başvurularının da 1 Mart’ta başlayacağı belirtildi.
Proje konuları ve başvuru sürecini içeren detaylara http://www.tkdk.gov.tr/Ipard/BasvuruCagriRehberleri linkindeki “302 – Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” alanından erişebilirsiniz.
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ