Haber Bankam

Tezkere Meclisten Geçerse Ne Olacak? Irak ve Suriye Müdahale Durumu

Suriye ve Irak’a sınır dışı operasyon yapılmasına dair tezkere Meclis Genel Kurulunda görüşülecek. Peki tezkere onaylanırsa ne olacak? Suriye veya Kuzey Irak’a operasyon yapılacak mı? İşte detaylar..

Tezkere Meclisten Geçerse Ne Olacak? Irak ve Suriye Müdahale Durumu
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

Tezkere Meclisten Geçerse Ne Olacak? 23 Eylül 2017 tarihinde meclis olağanüstü olarak toplanıyor ve Suriye ve Irak’a karşı sınır ötesi operasyon için meclisin onayına sunulan tezkere görüşmeleri yapılacak. Bahse konu tezkere görüşmelerine Cumhurbaşkanımız Sayın ERDOĞAN’da katılacak. Meclise sunulan tekzere yarın meclis genel kurulunda tekrar onaylanacak.

TEZKERE ONAYLANIRSA NE OLACAK?TBMM Genel Kurulunda sınır dışı operasyon tezkeresi onaylanması durumunda; eğer Irak’ta ki soydaşlarımıza zarar gelecek durumlar söz konusu olursa, veya Türkiye’ye her türlü zararın meydana gelmesi durumunda Mehmetçik sınır ötesi operasyon yapabilecek. Türk Ordusunun Kuzey Irak’a doğrudan müdahale etmek gibi bir amacı olmasa da, Tehdit algısı devam ederse, muhtemelen bu tür kararlar da alınmak zorunda kalınacaktır.

Amerika Birleşik Devletleri de bu kararın çok yanlış olduğunu ve ertelenmesi gerektiğini belirtmişti. Öte yandan  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı olan Mesut Barzani ABD, Rusya ve Türkiye tarafından yapılan  tüm itirazlara rağmen 25 Eylül’de yapılacak olan Referandumun ertelenmesi için zaman kalmadığını belirttiği öğrenildi.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ