Haber Bankam

Taşeron İşçilere 500 TL. Bayram İkramiyesi Verildi!

İşçilere bayram ikramiyesi verilecek mi? Taşeron işçilere ve özel sektöre bayram avansı veya ikramiyesi var mı? Çalışanların bayram izni kaç gün? Ayrıntılar haberimizde..

Taşeron İşçilere 500 TL. Bayram İkramiyesi Verildi!
 • 3 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 oy, Ortalama: 4,50 out of 5)
  Loading...

2017 yılında Kurban bayramı yaklaşırken, çalışanların gözü SGK tarafından yapılacak açıklamalara ve hükumetin paket programlarına çevrildi. Ramazan bayramında uzun bir tatil müjdeleyen hükumet Kurban bayramı içinde 10 günlük tatil müjdesi verdi. Ancak bu tatil sadece kamu personeline yaradı. Çünkü işçiler ve özel sektör çalışanları bayram öncesinde pazartesi ve salı günü mesaiye devam edecekler. Diğer bir hususta işçilere ve çalışanlara bayram ikramiyesi verilmesi hususuydu. 2017 yılında ramazan bayramında da böyle bir söylenti hakimken, kurban bayramında hem emeklilere, hemde işçilere bayram ikramiyesi verilme durumunu araştırdık.

326 işçiye 500’er TL. bayram ikramiyesi

Antalya ilimizin Kepez ilçesi Belediyesince taşeron olarak çalışan işçilere kişi başı 500 TL. kurban bayramı ikramiyesi verileceği öğrenildi. Bahse konu bayram ikramiyesi 326 işçiye ödeneceği söylendi. Ak partili Belediye başkanı tarafından ilk kez Antalya kepez ilçesinde ki taşeron işçilere bayram ikramiyesi dağıtıldığı anlatıldı.

İşçi Maaşları Bayramdan Önce Ödenecek mi?

Özel sektörde çalışan işçilerimizin maaşları, işveren kurumlar tarafından belirlenmekte olup, Türkiye’de genel anlamda, ay ortasında avans ve ay sonunda maaş şeklinde ödemeler yapılmaktadır. Bazı işçiler ayın birinci günü maaş alırken, bazı işçilerin ise ödemeleri ayın 15. günü yapılmaktadır. Bu kapsamda 2017 yılı kurban bayramı özel sektör işçi maaşlarının erken ödenme durumu, tamamen işverene ve işletmelere bağlıdır. Bayram maaşı kurban bayramı içerisine denk gelen işçilerin maaşları bayramdan bir kaç gün öncesinde ödenebilmektedir. Ancak bazı işletmeler ise, maaş günü bayrama denk gelmesine rağmen, işçi maaşlarını bayramdan sonra ödeyebilmektedir.Emekli Maaşlarına Erken Ödenecek!

Emeklilerimiz için hükumet tarafından bir erken ödeme programı düzenlendi. Buna göre Eylül ayının 1-2 ve 3’nde maaş alanların maaşları 28 Ağustos Pazartesi günü, 4 ve 5 inde maaş alanların ödemeleri ise 29 Ağustos Salı günü yapılacağı duyuruldu.

DİĞER BAYRAM HABERLERİ:

 1. Kurban Bayramında Kimler 10 Gün Tatil Yapacak?
 2. Kurban Bayramı Kredisi 2017 Yılı Kampanyaları Başladı!
 3. Kurbanlık Fiyatlarında Son Durum
 4. Emekliye Bayram İkramiyesi 2017 Yılında Verilecek mi?

Bayram öncesinde işçi maaşlarına avans yatırılması da, yine işverenin yetkisinde bir durum olduğundan bu konuda da nakite ihtiyacı olanların işletmelerine başvuruları öneriliyor.

Türkiye Kamu-Sen ve Memur-Sen tarafından memurlar içinde bayram öncesinde memur ikramiyesi talep edildiği öğrenildi. Kamu-Sen ve Memur-sen’in  kurban bayramı öncesinde memur emeklilerine ve kamu personeline 915 TL. ödeme yapılması talep ediyor. Yine memur emeklileri de, yukarıda belirtilen tarihlerde maaşlarını bayram öncesinde çekecekler.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. bir hemşire dedi ki:

  böyle bir saçmalık olmaz ben taşeron olarak daha fazla mesai yapıyorum mesai parası almıyorum memurlar az çalışıp üzerine bide mesai alıyor… Hükümetin adaleti bu mu? Anca taşerona darbeyi vurun 615 lira gelir vergisi kestiğiniz ay bide tatilden kısın mesaiden kısın!

 2. can dedi ki:

  bende taşeron işcisi olarak hem çok borçlu hemde kiracıyım.adama sormazlarmı kardeşim.bu asgari çalaşanlar nasıl geçiniyor.aldıkları ne verdikleri fazlasıyla gidiyor.ben hakkımı alamıyorum.allahın adalet heryerde.hiç şüpesiz o adalet bir gün bagıttıra.bagırttıra tecelli edecektir.allah.a havale ediyorum.beni ve benim gibi olan arkadaşlarım da aynı sözü söylüyor.bu dünya rolünü güzel oynayanların dünyası.elbet bir gün o toprak sırası geldiğiğnde bununhesabını soracak.o ne güzel vekildir.allah cc yeter veseslam.bu bayramda parasız kaldım çoçuklarım hiç bir şey görmez oldu.allahım görende sensin duyanda sensin bilende sensin.sen adaleti tecelli edeceksin birgün.iki elimde yakalarındadır.

 3. ibrahim dedi ki:

  4- c personelede yine açlık düşmüş elmayı hep başkası yemiş şimdi işçi olarak çalışsaymış 4 binlira maaş alacakmıştı bi tokat atmışlar 2 binlira neyine yetmiyo demişler oda ( – ne – gülmüş – ne – ağlamış) BU HESABIM MAHŞERE KALSIN DEMİŞ bu bayramda sinirli öfkeli ve zavallı olmak bizi bekliyor

BİR YORUM YAZ