Haber Bankam

Tarım Kredi Kooperatifi 2017 Yılında Personel Alımı Yapıyor

Tarım Kredi Kooperatifi 2017 Yılında Personel Alımı Yapıyor
 • 1 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
  Loading...

Fetö terör örgütleri ile irtibatlı olan personelin görevden el çektirilmesi ve emekli olanların işten ayrılması gibi nedenlerle personel alım ihtiyacı içinde olan Tarım Kredi Kooperatifi 2017 yılında 500 personel alacağını açıkladı. Tarım kredi kooperatiflerine başvuruda bulunacak olan adaylar için başvuru şartları detayları haberimizde.

Tarım Kredi Kooperatifi Personel Alım İlanı 2017

2017 yılında 500 personelin alınacağını duyuran Tarım kredi kooperatifine başvuruda bulunacak olan adaylar boş kadro sayısını ve başvuru şartlarını merak ediyor.

Tarım Kredi kooperatifi bölge birliğine bağlı kooperatiflerde 500 personel alımı yapacağını açıkladı. Boşalan kadrolara yerleştirilmek üzere 2017 yılında toplamda 500 olmak üzere 204 Ziraat Mühendisi, 286 Kooperatif Görevlisi ve Teftiş Kurulu Başkanlığına 10 Müfettiş Yardımcısı alınacak.

Tarım Kredi Kooperatifi Personel Alım İlanı Başvuru Tarihleri

Tarım Kredi kooperatiflerine alınacak olan 286 kooperatif Görevlisi ve  204 Ziraat Mühendisi alımları için başvuru tarihleri 10 Mayıs ve 25 Mayıs 2017 tarihleridir. Başvurular şahsen yapılacak olup başvuru yerleri için tıklayınız. Başvuruda bulunacak olan adayların askerliklerini halen yapmaları halinde başvuru evraklarını anne, baba, eş veya kardeşleri aracılığı ile teslim ederek gerçekleştirebileceklerdir. Başvurular halen devam etmekte olup 25 Mayıs mesai saati bitiminde başvurular sona erecektir. Başvuruda istenen belgeler ile gerekli şartlar ise;

Başvuru Şartları Nelerdir?

Tarım Kredi kooperatiflerine alınacak olan Kooperatif görevlisi ve Ziraat Mühendisi kadrolarına başvuruda bulunacak olan adayların Türk vatandaşı olması, tüm medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olması,
yaş olarak ise 30 yaşından büyük olmaması ve erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak ve kamu haklarından mahrum bulunmamak şartlarını sağlamaları gerekmektedir. Görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmamak, ve  ülkenin her yerinde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek istenen şartlar arasındadır. Müracaat edecek olan adayların ikamet adreslerinin son 6 ay boyunca tercih edecekleri Bölge Birliğine bağlı illerde ikamet ettiğini ibraz etmesi gereklidir.
Lisans mezunu olan adaylar 22 Mayıs 2016 tarihli 2016-KPSS Lisans sınavına girmiş ve KPSS-P3 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekmektedir.Tarım Kredi Kooperatifi 50 bin lira kredi veriyor Detaylar için tıklayınız.

Lisans mezunu adayların mezuniyetlerinde aranan bölümler ise; İşletme, İktisat, Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olması gerekmektedir. Tarım kredi kooperatifi personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak olan Ziraat Mühendislerinin Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar Bölüm ve KPSS şartı olmadan başvuruda bulunabileceklerdir.

Kadroya alınacak olan Ziraat mühendis sayısının 5 katı kadar mülakata çağrılacaktır. Mülakata çağrılacak adayların listesi www.tarimkredi.org.tr adresinden yayınlanarak ilan edilecektir.

Son başvuru tarihi olan 25.05.2017 tarihinden sonra taşınma vb. mücbir nedenlerden ötürü bir il sınırı içerisinde son 6 aya ilişkin ikamet beyan edemeyen adayların, Adres Bilgileri Raporunda bir il sınırı içerisinde 6 aylık ikamet şartını sağlayan en yakın tarihli ikametine ilişkin İle ait Bölge Birliğine başvuruda bulunabilecektir.

Tarım Kredi Kooperatifi 2017 Yılında Personel Alımı Yapıyor

Tarım Kredi Kooperatifi 2017 Yılında Personel Alımı Yapıyor

Tarım Kredi Kooperatifi Başvurusunda İstenen Belgeler

Başvurularda mutlaka doldurulması gereken “İş Talep Formu”nun her iki sayfası eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak doldurulup, imzalanacaktır. İş Talep Formu ekinde istenilen belgeleri eksik olanların başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvuruların, şahsen ve tercih edilen Bölge Birliğine yapılması gerekmekte olup, posta yolu ile yapılan müracaatlar kesinlikle dikkate alınmayacaktır. Başvurularda İş talep formuna ek olarak getirilmesi gereken evraklar ise;

 1. Nüfus Cüzdanının tasdikli sureti,
 2. Lisans mezuniyet diploması veya diploma yoksa mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneğini,
 3. Kendisinin veya ailesinin son 6 aydır, başvuru yapacakları Bölge Birliğine bağlı illerden birinde ikamet ettiğini gösterir Nüfus Müdürlüğünden alınacak adres bilgileri raporunu,
 4. Son altı ay içerisinde çektirilmiş 2 adet 4,5X6 ebadında fotoğrafı,
 5. Müracaat yapacak  Lisans mezunu adayların 2016 yılı KPSS sonuç belgesi çıktısını
 6. Varsa iş deneyimini gösterir belgeyi,
 7. Transkript,
 8. Ziraat Mühendisi adaylar için gerekli olan Bitki Koruma Ürünleri Bayii veya Toptancı İzin Belgesi
 9. Adli sicil kayıt belgesi istenen belgelerdir.
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. mustafa orhan dedi ki:

  Personel alımı ilanında. Memurlar için Aranan vasıf ve eğitim durumu lisans 4 yılık üniversite 60 puan ve üstü diye belirtiliyor , başvuruya gidince 2 yıllık ön lisan alıyoruz diyorlar. Gayri ciddi bir durum. garip ama gerçek.

BİR YORUM YAZ