Haber Bankam

Tarih Değişti! Kredi Kartları E-Ticarete 31/12/2017’de Kapatılacak!

BBDK tarafından 17 Ağustos 2017 tarihinde Banka ve kredi kartlarının internet alışverişine kapatılacağı bildirilmişti. BBDK tarafından bugün yapılan bir basın bildirisi ile sürenin 31 ARALIK 2017 tarihine kadar uzatıldığı bildirildi. Ayrıntılar haberimizde..

Tarih Değişti! Kredi Kartları E-Ticarete 31/12/2017’de Kapatılacak!
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

BBDK tarafından yapılan açıklamaya göre banka ve kredi kartlarının 17 AĞUSTOS 2017 tarihinde internet kullanımına kapatılacağı, buna göre kart hamillerinin bankalarıyla iletişim  kurarak, kartlarının internet alışverişine açılması için onay verilmesi gerektiği bildirilmişti.

Ancak 16 AĞUSTOS 2017 tarihinde Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumunca 2017/5 sayılı basın açıklaması yayınlandı ve bu basın açıklamasında, banka ve kredi kartlarının e-ticaret alışverişlerine kapatılma tarihinin 17/08/2017 den, 31/12/2017 tarihine ertelendiği bildirildi. BBDK bildirisinde şunlara değinildi.

17 Ağustos 2017 tarihine kadar tamamlanması beklenen kart hamillerinin taleplerinin alınması işlemleri için bankaların müşterilerine çeşitli kanallar aracılığıyla ulaşmaya çalıştığı ancak, tatil ve yaz dönemi olması dolayısıyla kart sahiplerine ulaşmada ve mesajlara cevap almada yaşanan güçlükler dikkate alınarak, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun bugün aldığı bir karar ile uygulamaya geçiş tarihi 31 Aralık 2017 olarak belirlenmiştir.

Kartlarını internet üzerinden yapılan alışverişlerde kullanmak isteyen kart hamillerinin herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına, uygulamaya geçişin son gününü beklemeden, mümkün olan en kısa sürede bankaları ile iletişime geçerek internet işlemlerinde kullanmak istedikleri kartları için onay verme işlemlerini tamamlamaları yerinde olacaktır.Bankalar kartların internet işlemlerine açılmasına yönelik olarak talep alırken müşterilerinin kişisel bilgilerini, şifre bilgilerini paylaşmasını istemeyecektir. Bu yönde talepte bulunan kişilere karşı uyanık olunması, hiçbir surette kişisel bilgilerin ve şifrelerin paylaşılmaması gerektiğini  belirtmekte fayda görülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. (KAYNAK: http://www.bddk.org.tr/WebSitesi/turkce/Duyurular/Basin_Aciklamalari/16223basinduyurusubaskanlik_oluru16.08.17.pdf )

Basın bildirisi öncesinde bankalarla görüşüldüğünü ve bazı bankaların müşterilerine yaz ve tatil dönemi olması nedeniyle ulaşamadıklarını, bu sebeple internet alışverişlerinde aksamaların yaşanacağının göz önünde bulundurulduğu yıl sonuna kadar alışverişte kullanılan kartlar için onay alınabileceğini anlatıldı.

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma Yöntemi SMS ONAYI isimli haberimizde, Axess, World, Maximum, Bonus ve diğer tüm kredi kartlarının internet alışverişine nasıl açtırılacağı anlatılmıştır.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ