Haber Bankam

Ziraat Bankasından Evlilik Planları Yapan Genç Çiftlere Müjde!

Yeni evlenen gençlerimize müjde! Ziraat Bankası tarafından evlenmek isteyen gençlerimize çeyiz desteği ve ihtiyaç kredisi veriliyor. Çeyiz desteği adı verilen bu sistemde 3 yıl kalma şartı aranıyor. Ayrıntılar haberimizde..

Ziraat Bankasından Evlilik Planları Yapan Genç Çiftlere Müjde!
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Geçen yıl Ziraat Bankası tarafından hayata geçirilen çeyiz kredisi bu yılda devam etmektedir. 2016 yılından itibaren kendine yuva kurmak isteyen çiftlerimize devlet faiz yardımı destekli çeyiz hesapları gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Çeyizinde 3.000 TL ve 5.000 TL açık bulunan çiftlerimiz bu konuda öncülük eden kamu bankası olan Ziraat Bankasına daha başvurabilirler. Öncü olan Ziraat Bankasından sonra gelen Akbank, Garanti Bankası,Vakıflar Bankası ve İş Bankası olmak üzere düğün yapacaklara yönelik kredi bilgileri hakkında ilgili banka şubensine bireysel başvuruda bulunabilirler.

Başvurular Nasıl Yapılıyor?

Devlet destekli yeni yuva kuracak olan çiftlere evlilik kredisi 2016 yılının Nisan ayından itibaren ilk başvurularını almaya başladı. Bu sisteme göre her iki çift ayrı ayrı olarak başvurup kredisini alabileceği şeyiz yardımına  5+5 olarak toplamda 10.000 TL ödeme yapılacağı duyuruldu.  Çiftlerin Çeyiz kredisine başvurabilmeleri için yapmaları gereken işlem 3 yıl boyunca en az aylık 105 TL en çok 1000 TL yatırım yapmaları gerekmektedir.  Yuva kuracak olan çiftler isterlerse her ay isterlerse 3 ayda bir hesaba ödeme yapmaları gerekmektedir. Ödeme şekli için aylık periyodu seçen çiftler ödemelerini en fazla 1 ay geciktirebilirken 3 aylık ödeme periyodunu seçen çiftler bir dönem boyunca ödemelerini aksatabilirler. Kişilerin isteklerine bağlı olarak çiftler çeyiz hesaplarını 36 veya 48 aylık iken sonlandırabilme hakkına sahip olabilecek ve  sistemden ayrıldığı aya göre devlet çeyiz desteğinden faydalanabilecek. 36 aylık sistemden çıkan çiftler devlet desteği olarak 4.333 TL devlet desteğinden faydalanırken 48 aylık sistemden çıkan çiftlere 4.750 TL devlet desteği almış olursunuz.Ayrıntılı olarak kar hesaplaması yapacak olursak oranlar şu şekilde;

  • 3 yıldan önce sistemden ayrılırsanız hiçbir devlet desteği alamazsınız.
  • 36 – 47 ay arası sistemde kalır ve sonradan çıkma kararı alırsanız destekten %10 civarında yararlanabilirsiniz.
  • 48 – 59 ay arası sistemde kalırsanız yani 4 – 5 yıl arası %15 devlet desteğinden faydalanırsınız
  • Sistemde tam olarak 60 ay kalanlar ise çeyiz hesaplarındaki paradan tam teşvikle yararlanabilir yani 15.000 TL parayı ta olarak kalırlar.

Ziraat bankası tarafından evlilik kredisi iki şekilde sağlanmaktadır. Birincisi çeyiz hesabı üzerinden alınan kredi ikincisi ise ihtiyaç kredisi olarak düzenlenen evlilik kredisi mayıs ayında başlamakta ve eylül ayında son bulmaktadır.

Gerekli evraklar neler?

Ziraat Katılım Bankasından evlilik kredisi başvurusu yapacak olan vatandaşlar yanlarında mutlaka üzerinde T.C kimlik no bulanan kimlikleriyle gitmiş olması gerekmektedir. T.C kimlik belgesi bulunmayan müşteriler üzerinde T.C kimlik no bulunan pasaport veya ehliyetle başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Kimliklerin yanı sıra adres beyannamesi veya kredi başvurusu yapan kişi adına düzenlenmiş son 3 ay içerisinde ödenmiş herhangi bir doğal gaz, elektrik, su ve benzeri faturaları yanlarında getirmelidir. Tüm evraklarla birlikte Ziraat Bankasına başvuruların şahsen yapılmış olması gerekmektedir. T.C Ziraat katılım bankası internet üzerinden herhangi bir kredi başvurusunu değerlendirme aşamasına almamaktadır.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ