Haber Bankam

Sürü Büyütme Desteği 2018’de Hibe Düve ve Faizsiz Hayvan Kredisi

2018 yılında sürü büyütme desteği, 100 bin çiftçiye sıfır faizli hayvan kredisi, 6 bin lira çoban desteği, 500 gebe düve, 500 besilik büyükbaş hayvan hibe edilecek. Küçük aile işletmelerine verilecek destek ile birlikte çiftçilerimize verilen 2018 yılında desteklemeler, teşvik ve hibeler devam edecek. Sürü Büyütme Desteği 2018’de Hibe Düve ve Faizsiz Hayvan Kredisinin detayları haberimizde..

Sürü Büyütme Desteği 2018’de Hibe Düve ve Faizsiz Hayvan Kredisi
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oy, Ortalama: 4,33 out of 5)
    Loading...

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2018 yılında vereceği destek, teşvik ve hibeler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında görevli Müsteşar Mehmet Hadi TUNÇ bey, yaptığı açıklama ile 2018 yılında tarım ve hayvancılık desteklerinde yeni bir döneme girildiğini ve bu yıl yapılacak destekleri şöyle açıkladı.

SÜRÜ BÜYÜTME DESTEĞİ VERİLECEK

Sürü büyütme desteği adında yeni bir destekleme paketi açılacak. Bu destek hayvancılık ile uğraşan küçük aile işletmelerine verilecek. Projenin belirli sayıda hayvanı olan ve sadece bu iş ile uğraşan ailelere büyükbaş veya küçükbaş hayvan hibe edilmesi şeklinde yapılacağı tahmin ediliyor.

BENZER HABER: 30 Koyun ve 5 İnek Hibesi 2018 Yılında Verilecek!

100 BİN AİLEYE SIFIR FAİZLİ KREDİ VERİLECEK

2018 yılında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 100 bin aileye sıfır faizli kredi verileceği açıklandı. Bu kredinin hayvan alımı ve hayvancılık sektöründe yem alımı, ağıl, ahır yapımı gibi giderler ve çiftçilerin genel ihtiyaçları için verileceği değerlendiriliyor. 2017 yılında da KOSGEB desteği ile esnaflarımıza 50’şer bin lira faizsiz kredi verilmişti. Çiftçilerimize verilecek faizsiz hayvan kredisinin de 50 bin lira tutarında olabileceği tahmin ediliyor. Kredinin bir diğer özelliği ise çiftçimizin cebinden ilave hiçbir masraf çıkmadan kredi kullanılabilecek.Faizsiz Hayvan Kredisi 2018 Yılında 100 Bin Çiftçiye Verilecek!

500 BİN DÜVE 500 BİN BESİLİK HAYVAN HİBESİ

Küçük aile işletmelerine dağıtılmak üzere, Bakanlık bünyesine 500 bin adet düve ve 500 bin adet besilik büyükbaş hayvan alınacağı söyleniyor. Proje ile küçük aile işletmelerinde ki hayvan sayılarının belirli bir mevcuda ulaştırılması sağlanacak ve bu sayede küçük aileler hayvancılık ve tarımla ailelerinin geçimini sağlayabilecek duruma gelecekler. Projenin sürü büyütme desteği ile birlikte uygulaması da yapılabilir.

6 BİN LİRA ÇOBAN DESTEKLEMESİ VERİLECEK

Küçükbaş hayvancılıkta sürü yöneticisi desteği bugüne kadar 150 baş hayvana kadar veriliyordu. Bu sayı 2018 yılında 200 e çıkarılacak ve 200 küçükbaş hayvanı olan çiftçilerimize 6 bin liraya kadar çoban desteklemesi verilecek. Bu kapsamda çiftçinin çoban giderlerine Devlet aylık 500 TL. katkı sağlamış olacak.

Küpe ve küpeleme masrafları, Aşı masrafları bundan sonra çiftçilerden alınmayacak. Devlet tarafından karşılanacak. Başvuru şartları ve ayrıntılar Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hazırlanan rehberde belirtilecek.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ