Haber Bankam

SSK Olmayanlara Kredi Veren Bankalar

SSK Olmayanlara Kredi Veren Bankalar
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Ülkemizde sigortasız olarak işçi çalıştırmak şu anda yasaktır. Bu nedenle herhangi bir işyerinde çalışmak isteyen kişiler mutlaka SSK kaydını yaptırmak durumundadır. Sigortalı olmadan bir işte çalışan kişiler ise belgelerini mutlaka İbraz etmek durumunda kalır. Örnek olarak öğrenciler ve ev hanımları sigortasız bir şekilde hayatlarına devam ettiklerinden dolayı bu belgenin ibrazında güçlük yaşamaktadır. Özellikle şu anda sigortası olan kişilere baktığımızda bu kişilerin gerekli olan finansal desteği bulması için sigortasız kredi veren bankalar konusunu incelediğini görüyoruz. Bu yazımızda günümüzün en büyük problemlerinden biri haline gelen sigortasız kredi sorununu nasıl çözebileceğinize dair yolları bulabilirsiniz işte günümüz itibariyle sigortasız olanlara bile kredi sağlayan bankalar:

Akbank Sigortasız Kredi

İhtiyaç kredisi konusunda oldukça cazip fırsatları içinde bulunduran Akbank, sigortası bulunmayan kişileri de düşünmüştür. Banka sigortasız ve gelir belgesiz olarak kişilere destek vermeye hala devam ediyor. Üstelik Kredi imkanından yararlanmayı düşünen kişilerin şubeye başvurmasına da gerek yoktur onlar için belirlenen kolay yöntemler üzerinden çok rahat bir şekilde kredi başvurularında bulunabilirler. Kişiler ister ATM cihazından ister internet bankacılığından isterseler de SMS bankacılığı üzerinden kredi için başvuru talebinde bulunabilirler. Akbank’ın şu anda müşterisi olmayan kişiler ise bu hizmetten yararlanabilmek için internet şubesini tercih etmelidir buna bağlı olarak çok rahat bir şekilde bankaya kredi konusundaki başvurularınızı iletebilirsiniz. Bankanın bu konuda belirli şartlarının olduğunu da belirtmek gerekiyor sigortasız şekilde kredi almak isteyen bireyler mutlaka iyi bir kredi notuna sahip olmalıdır. Aksi halde bu kişilerin kredi alma ihtimali biraz düşebilir.

Denizbank Sigortasız Kredi İmkanı

Denizbank üzerinden ise yüksek tutarları ulaşan kredi alma fırsatını değerlendirebilirsiniz. DenizBank 55 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Bu bankadan en fazla olarak 48 ay vadeli şekilde kredi alabilmenize imkan tanımaktadır.  Eğer sigortasız durumdaysanız ve bu banka üzerinden kredi almak istiyorsanız o zaman yüksek faiz oranlarını da uygun davranmalısınız. Zira kredi türü bu şekilde olduğundan dolayı faiz oranlarında da önemli bir yükselme meydana gelmiştir. Bu bankaya başvurular ise çok hızlı bir şekilde sorunsuz bir halde yapılabilir bankaya cep telefonu şubesi internet şubesi veya şubeler üzerinden başvurunuzu çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bu kredi türünde mobil şubeyi kullanmak istiyorsanız bunun için TC kimlik numarasıyla  banka mobil şubenin numarasını ulaşarak başvuruyu iletebilirsiniz aynı zamanda internet şubesinde kesintisiz olarak hizmet alabileceğiniz diğer yerlerden biri olmaktadır.Enpara Sigortasız Kredi

Enpara aracılığıyla alınan kredilerden biri de sigortasız kredi olmaktadır Şubesiz bankacılık olarak hizmet veren ilk bankalardan biri olan Enpara bu alanda müşterilerine herhangi bir şart göstermediğinden dolayı pek çok insanın tercihi haline gelmiştir. Durumların bu şekilde olması ise, bankanın müşteri sayısını her geçen gün daha çok attırabilmesine olanak sağlıyor. Bankayı kullanarak en fazla alabileceğiniz tutarın 30.000 TL en düşük tutarın ise 1000 TL olduğunu belirtmek gerekir. Bu almış olduğunuz krediyi ise en fazla 48 ay vadeli olarak ödeme hakkınız vardır bunun yanında banka tarafından sağlanan bu kredinin diğer avantajından bahsetmekte fayda var. Özellikle kredi konusunda ekstra masraf ödemek istemiyorsanız bankanın bunun için oldukça iyi bir seçenek olduğunu belirtmek gerekir. Zira diğer bankalarda olduğu gibi ekstra hiçbir ücret ödemenize gerek kalmadan çok hızlı bir şekilde Kredi almanıza imkan sağlamaktadır.

Garanti Bankası Sigortasız Kredi

Sigortasız kişilere kredi sağlayan diğer bankalardan biride Garanti Bankasıdır. Garanti Bankası kredi vermek için faiz oranlarını biraz daha yükseltmiş durumda. Bankada faiz oranları ise 1.55’ten başlıyor. Tabi sigortasız bir şekilde kredi imkanı tanıdığından dolayı, bankanın maksimum olarak vereceği kredi tutarında bir sınırlandırmanın olduğunu belirtmek gerekir. Eğer bu şartlar size uygun görünüyorsa, bankaya başvuruda bulunmak için internet şubesi, mobil şube veya bankamatiklerden birini tercih ederek anında başvuruda bulunabilirsiniz. Yapmış olduğunuz başvuruya ilişkin sonuçları ise dakikalar içinde öğrenmeniz mümkündür. Genel olarak en az 5 dakikada kredi başvurunuzun sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

ING Bank Sigortasız Kredi

ING bankta yine diğer bankalar gibi, sigortasız olarak çalışmaya devam eden kişilerin kredi alma konusunda umudu olmuş isimlerden biri durumundadır. Banka aracılığıyla en fazla alabileceğiniz kredi tutarı 5 bin TL’dir. Mini kredi adı verilen bu kampanyayı 48 ay vadeli olarak ödemeniz mümkün olur. Bunun yanında banka tarafından kredi tahsis ücreti denilen bir ücretin alındığınıda belirtmek gerekiyor. Başvuruyu gerçekleştirmek isteyen kişilerin yapması gereken şey ise son derece basittir. Sadece belirli yollar üzerinden dakikalar içinde kredi için başvuruda bulunabilirler. İnternet şuesi, mobil şube, bankamatikler bu alanda kullanılabilen başvuru yöntemleri arasında bulunuyor.

Sigortasızların Kredi Alabilme İhtimalini Arttırması İçin

Aynı zamanda sigortasız olarak çalışan kişilerin kredi almasını güçlendirmek adına farklı yöntemleride göz önüne almaları gerekir. Bunları sağlayan kişilerin daha hızlı bir şekilde kredi alabilmesi sağlanmış olacaktır. Özellikle kefil konusu bu konunun en önemli maddelerinden biri olarak kabul ediliyor. Özellikle sigortasız bir şekilde çalışarak, belirtilen bankalar üzerinden kredi almak isteyen kişiler kefille birlikte başvuru işlemlerini başlatabilirler. Kefilin iyi bir kredi notuna sahip olması, geçmiş dönemlerde bankalardan aldığı hizmetlerde herhangi bir ödeme sorunu yaşatmaması, bu alanda aranılan şeyler arasında bulunuyor.

Öte yandan şu anda sigortasız olarak çalışmakta olan kişilerin üzerine kayıtlı olan taşınmaz mülklerde, kredi alabilme ihtimalinin biraz daha çoğalmasına neden olacaktır. Bunun yanında aynı zamanda kredi başvurusunda bulunan kişi, nakit olarak daha fazla tutara ihtiyaç duyar durumdaysa, üzerine kayıtlı olan taşınmaz mülkün olduğunu belirterek daha yüksek tutarda ihtiyaç kredisi alabilir. Aynı zamanda alacağı taşıt kredisi ve konut kredisinde de bu avantajları sırasıyla görmüş olacaktır. Tabi yukarıda saydığımız bankaların faiz oranları yüksek olduğundan dolayı, toplam ödemede daha yüksek bir fiyat ödemenize neden olacak yapıya sahiptirler.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ