Haber Bankam

Sıfır Faizli Kredi 50 Bin Lira Kredi Tüm Esnafa Verilecek

2017 yılında Sıfır Faizli Kredi 50 Bin Lira Kredi Tüm Esnafa Verilecek. Müjdeyi Sayın Başbakanımız verdi. 2017’de 256 bin esnafın başvuruda bulunduğunu söyleyen Başbakanımızın herkese vereceğiz dediği öğrenildi. KOSGEB tarafından verilecek olan kredi için şimdiden KOSGEB veritabanı kaydı ve beyanname güncellemek gerekiyor. Detaylar haberbankam.com’da..

Sıfır Faizli Kredi 50 Bin Lira Kredi Tüm Esnafa Verilecek
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

2016 yılında uygulamaya başlayan ve 2017 yılında da tekrar KOSGEB tarafından verilecek olan sıfır faizli esnaf kredisinin tüm esnafa verileceği öğrenildi. 2016 yılında ayrılan bütçeye göre, 15 bin kişiye verilmesi planlanan proje için, 256 bin kişinin başvurduğunu söyleyen sayın Başbakanımızın, takvim’in haberine göre, herkese vereceğiz dediği öğrenildi.

KOSGEB TÜM ESNAFLARA SIFIR FAİZLİ KREDİ VERECEK

Bu uygulamaya göre, yine sıfır faizli esnaf kredisi alacak olanlar KOSGEB’e E-KOBİ kaydı yapmaları ve beyanname güncellemeleri gerekeceği öğrenildi. Bu kapsamda, 2017 yılı esnaf ve sanatkarlarımız için Devlet destekleri için bir şans olacak ve devlet destekleri esnaf can suyu verecek. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza bağlı olan KOSGEB tarafından verileceği düşünülen tüm esnafımıza 50 bin lira sıfır faizli kredi için, yeni bir bildirim yapılmadı ancak, başvuruların 2017 yılı içerisinde başlayacağı ve esnafımızın 2017 yılı bütçesinden bu krediden faydalanabileceği değerlendiriliyor.

SİCİLİ BOZUK OLAN ESNAF NE YAPACAK?

2017 yılında uygulamaya girecek olan ve halen TBMM’nin gündeminden geçerek sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın imza aşmasında olan yasaya göre, tüm esnafımızın geçmişe yönelik borçları silinecek. Tabi bunun için, esnafımızın halen devam eden borçlarını 6 ay içerisinde yapılandırması veya 6 ay içinde TAMAMINI ödemesi gerekiyor. Yapılandırma başvurusunda bulunmayan veya borcun tamamını kapatmayan kara listede bulunan ve avukatlık olan esnaf bu düzenlemeden yararlanamayacak. Sicil Affı 2017 Başvurusu Nasıl Yapılır? Nereye Başvurulur? isimli yazımızdan esnafa sicil affı hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.esnafa-50-bin-lira-sıfır-faizli-kredi

esnafa-50-bin-lira-sıfır-faizli-kredi

ESNAFA FAİZSİZ KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER OLACAK?

Yukarıda anlattığımız sicil affından yararlanamayan, tüm bankalara borcu bulunup, temerrüte düşen, borçlarını yapılandırmayan veya ödeme konusunda girişimi bulunmayan esnafımıza bu ödemenin yapılmayacağı, yine tüm esnafların sıfır faizli 50 bin lira krediden faydalanmak için E-KOBİ kaydı yapmaları ve beyanname vermeleri, daha önce kaydı olanların ise, kayıtlarının güncel olmasının şart olacağı değerlendiriliyor. Şuan bu destekten faydalanmak isteyen esnafımızın ise, kayıtlı beyannamelerini 2017 yılı için güncel tutmaları fayda sağlayacaktır.

Haberbankam.com olarak daha önce de KOSGEB’in 2017’de sıfır faizli kredi vereceğini anlatmıştık.

2017 yılında KOSGEB bazı esnafımıza ÖN ONAY vermiş olmasına rağmen, bankalar ticari ve KOBİ kredisi şartlarını öne sürerek, birçok esnafımızı geri çevirdi. Eğer takvim internet sitesinde yer alan haberde bahsedilen Sayın başbakanımızın “herkese vereceğiz” sözüne binaen paket uygulamaya girerse, 50 bin liranın sicili bozuk olan veya olmayan, bankaların ticari kredi şartlarına haiz olan veya olmayan tüm esnafın faydalanabileceği değerlendiriliyor.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ