Haber Bankam

Kosgeb Kredi Sonuçları ve Bankalara Başvuru Şartları

Kosgeb Sonuçları Açılandı ve Anlaşmalı Bankalara Başvuru işlemleri başladı. Esnaflar bankalara başvuru yaparak önce ÖN ONAY alacaklar. Bankanın ön onay verdiği işletmeler KOSGEB’e başvuru yaparak, kobi kaydı ve beyanname güncelleme işlemini gerçekleştirecekler. Hem KOSGEB’in hemde bankanın onay verdiği esnaf 20 bin lira veya 50 bin lira faizsiz krediyi çekebilecek. Detaylar Haberbankam.com ‘da sizlerle..

Kosgeb Kredi Sonuçları ve Bankalara Başvuru Şartları

28 ŞUBAT 2017 Salı Günü Başbakan Binali YILDIRIM’ın grup toplantısı sonrasında KOSGEB tarafından başvuruda bulunan 400 binden fazla esnaf için başvuru sonuçları açıklandı. Sayın Başbakan 406 bin 617 esnafın kredi desteğine hak kazandığını açıkladı. Salı gününden sonra krediye hak kazananlar bankalara başvuru yaparak sıfır faizli işletme desteği kredisi çekebilecekler. Peki KOSGEB Sıfır faizli kredisi nasıl alınır, nasıl başvuru yapılır, anlaşmalı bankalar hangileri, detaylar haberimizde..

SIFIR FAİZLİ KOSGEB KREDİ SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Başvuru yapan tüm esnafımıza SMS ve E-posta ile bildiri yapıldı. Bazı esnaflarımıza 20 bin lira bazılarına ise 50 bin lira kredi kazandığı yönünde HAK KAZANDINIZ bilgilendirmesi yapıldı. Bugün itibariyle bankalara başvuru sürecine start verildi.

SMS veya E-POSTA gelmediyse, başvuru sonucunuzu buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Kosgeb başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından, KOSGEB başvuru yapılacak bankalar ve nasıl başvuru yapılacağı hakkında bir bilgilendirme mesajı yayımladı. İşte Faizsiz Krediye hak kazanan esnafın yapması gerekenler;

SONUCUNUZU ÖĞRENİN VE SONUÇ EVRAKINI ÇIKTI ALIN

Kosgeb Sonuç Öğrenme Sayfası

Yukarıda belirtilmekte olan sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr adresine giriş yapın. Giriş esnasında Vergi No / T.C.K. No ve Faal mükellef  İşe Başlama Tarihinizi sisteme girin. Sonuç ekranı ile karşılaşacaksınız.

ÖNCE BANKADAN ÖN ONAY ALINACAK!

Önce başvuru sahipleri bankalara başvuracaklar. Anlaşma yapılan Vakıfbank, Akbank, QNB Finanbank, Ziraat Bankası, Denizbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Halkbank, Yapı ve Kredi Bankası şubelerinden herhangi birine başvurunuzu gerçekleştirin. Banka başvuru sahiplerinden bazı evrakları talep edecek ve bu evrakları tanzim eden esnafa bankalar ÖN ONAY verecekler. Hangi banka ile anlaşmanız ve ticaretiniz var ise, o bankaya başvurun. Başvuru esnasında bankalar tarafınıza hangi evrakları hazırlamanız gerektiği hakkında bilgi verecektir. Bankadan çekeceğiniz kredi ticari KOBİ kredisi niteliğinde olacağından KOBİ kredileri hakkında bilgi edinebilirsiniz.


KOSGEB’İN YAYINLADIĞI KREDİ ALMA SÜRECİ HAKKINDA Kİ GÖRSELİ BURADAN GÖRÜNTÜLEYEBİLİRSİNİZ.


BANKADAN ÖN ONAY ALANLAR KOSGEB’E BEYANNAME VERECEKLER!

Ön onayı alan işletmelerin kosgeb veritabanına kaydı yok ise, kayıt işlemlerini gerçekleştirmesi istenecek. Eğer kaydı var ise, beyanname vermesi gerekecek. Her ikisi de yok ise, bankanın vereceği ÖN ONAY işleminden sonra hem kayıt hemde beyanname işlemi gerçekleştirecek. Kosgeb Kayıt ve Beyanname Doldurma sayfasında ayrıntılar anlatılmaktadır.

ONAY SONRASINDA KREDİNİZİ KULLANIN!

KOSGEB tarafından ki kobi kayıt ve beyanname işlemleri bitmiş ise, banka şubesi tarafınıza onay vermiş ise faizsiz kredinizi kullanabilirsiniz. Banka kredi ödemesini ticari hesabınıza yapacaktır. Kredi için 1 yıl geri ödeme alınmaz iken 1 yıl sonunda, 2 yıl vade ile 8 taksitle kredinizi geriye ödeyeceksiniz. Aşağıda ki tabloda hem 20 bin lira hemde 50 bin lira için örnek geri ödeme planı hazırlanmıştır.
ÖDEME TARİHLERİ 20 BİN LİRA 50 BİN LİRA
01 Mart 2018 2.500 TL. 6.250 TL.
01 Haziran 2018 2.500 TL. 6.250 TL.
01 Eylül 2018 2.500 TL. 6.250 TL.
01 Aralık 2018 2.500 TL. 6.250 TL.
01 Mart 2019 2.500 TL. 6.250 TL.
01 Haziran 2019 2.500 TL. 6.250 TL.
01 Eylül 2019 2.500 TL. 6.250 TL.
01 Aralık 2019 2.500 TL. 6.250 TL.

 


Kosgeb tarafından hazırlanan 4 adımda faizsiz kredinin nasıl alınacağını açıklayan görselin üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.

4 ADIMDA FAİZSİZ KREDİ SÜRECİ (TIKLA YENİ PENCEREDE AÇ)


KREDİ ALMA SÜRECİ HAKKINDA Kİ DETAYLAR

 • Başvurular değerlendirme kriterlerinde bütçe limitlerine göre sıralama yapıldı. Yani belirlenen bütçe dahilinde bir limitle başvuru sahiplerine onay verildi.
 • Listede yer almakta olan esnaflarımıza SMS ve E-mail yoluyla bildiriler gönderildi.
 • İşletme sahibinin hangi bankalara başvuracağı ve sonucunu nereden alacağı yukarıda anlatılmıştır.
 • Kosgeb Kredisine hak kazandığı bildirilen, listede ismi bulunan, bankalara başvuru yapıp ön onay alan esnafların KOBİ kayıtları ve beyanname durumları kontrol edilecek. 2015 Yılı KOBİ bilgi beyannamesi onaylı olmayan esnafa sistem üzerinden onay verilmeyecek. Bu kişilerin mutlaka KOBİ kayıt ve Beyanname doldurma/güncelleme işlemini tamamlamaları gerekmektedir.
 • Beyanname dolduran esnafın, KOSGEB’e güncel bilgiler vermesi şartlar arasında yer alıyor. Kredi işlemlerinde resmi veriler kullanılacağı için beyannamesi bulunmasına rağmen, eksik veya hatalı bilgi veren, işletmelerin hatalarını düzeltmesi ve eksiklikleri tamamlaması istenecek.

KOSGEB beyannameleri resmi veriler ile uyumlu olan, başvurusu uygun bulunan, işletmelere KOSGEB Müdürlüğü tarafından onay verilecek. Verilecek olan onay, KOSGEB Veritabanına kayıtlı, 2015 yılı KOBİ beyannamesi onaylı ve KOSGEB desteklerinden yasaklı olmayan işletme olduğu anlamına gelmektedir.

 • Bankalar talep edilen krediye ilişkin belgelerin, banka şubesine teslim edilmesini müteakiben kredi başvurusu değerlendirme ve tahsis süreci başlayacak. Esnafların sıfır faizli KOSGEB kredi başvuruları banka tarafından Bankacılık Genel Mevzuatı, bankacılık teamülleri, banka mevzuatı ve kredi politikaları kapsamında değerlendirilecek.
 • Kredisi anlaşmalı bankalar tarafından uygun görülen esnafımız için, Banka şube onayı ve Banka Genel Müdürlük (Temerküz Şube) onayı verilecek ve bu onay KOSGEB’e yazı ile bildirilecek. KOSGEB tarafından onay verilen işletmeler de bankaya bildirilecek.
 • Sonuç olarak KOSGEB’in onay verdiği işletmeye banka kredi kullandıracak.

BANKALARIN ESNAFLARDAN TALEP EDECEĞİ EVRAKLAR!

Eğer faizsiz kredi çekmek için başvuru yapacağınız banka ile aranızda herhangi bir ticari ilişkiniz yok ise, banka genel anlamda aşağıda belirtilen evrakı/evrakları talep edecektir. Bu evraklar bankalara tüzel/şahıs şirketlerine göre farklılıklar gösterebilir.

 • İşletme sahibinin kimliği ve fotokopisi,
 • İşyerine ait vergi levhası ve oda kayıt evrakları,
 • Ticaret sicil gazetesi,
 • Firma ve ortaklara ait tapu fotokopileri
 • İmza sirküleri ve beyannameleri,
 • Son 3 yıla ait müşavir onaylı bilanço ve gelir tabloları,
 • Son 1 senelik mizan ve ayrıntılı gelir tablosu,
 • 2017 yılına ait ayrıntılı mizan ve gelir belgesi

2017 yılında Esnaf ve Sanatkarlarımıza verilen faizsiz krediye hak kazanmış iseniz sonucunuzu öğrenebilir veya KOSGEB’in vermeye devam ettiği diğer desteklere başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. ilyas dedi ki:

  benim hiç bir borçum yok bankada 20 bin kredi çıkmış banka neden vermiyor anlamadım vergi borç yok banka borç yok beş tane banka başvurdum fakat yine sonuç alamadım

 2. recai kocaaslan dedi ki:

  herkes borçtan dolayı aliyo zaten bu krediyi yok vergi borcunu kapat bagkuru kapat zaten olsa herkes ödeyecek bunlar hep kandırmaca pasta yi zengin yiyo

 3. Hamza Kerpiçci dedi ki:

  Devletin ilk kosgep kredi politikası 1 ile 10 personel çalıştıran aynı zamanda cirosu en düşük esnafa vermek önceliği idi!! Maalesef tam tersi oldu …kandırılan küçük esnaf aldatılan gariban esnaf..

 4. abdurahim dedi ki:

  2014 yılın bır senet protottu olmuş çekım yazımış bunlar ödendı bankada dıyıyorkı ödenmış ssg borç yok skorta borcu yok vermemek içın bankaya 5 gundur gıdıp celdık en sonunda yok veremıyoruz ya başbakanım bu işe bır çözum bulun esnaf mağdur

 5. Inci dedi ki:

  Her seyim tamam hic bir yere borcum yok kredim cikti. Bankalar vermemek icin zorluk cikartiyor benden teminat istiyor ve vermiyor bu nasil bir sacmaliktir

 6. Fatih otun dedi ki:

  Evraklarımız tam ödemelerde sıkıntı yok hiç biryere borcumuz olmamasına ragmen bankalar yok kıredı limitiniz varmı yok teminat verebilecekmisiniz gibi birsuru sorun ve pıroblem çıkarıyor esnafa ve daha kotusu bu basvuruların hangi kanun nizama gore uygulanacagı konusunda ilgili hiçbir makamın net ve dogru bilgiye sahip olamamaları çok komik ve üzücü burada ezilen gene kucuk esnaflarımızdır malesef boşa zaman ve emek harcamaktadırlar

 7. Muhammed Yiretalay dedi ki:

  10binlira Bağkur borcum var tamamını ödemek istiyorum KOSGEB’in onayladığı 20000 TL kredi banka onaylamıyor Benim anlamadığım banka ile herhangi bir problemim olmamasına rağmen neden krediden faydalanamıyorum banka ile bir problem yaşarsak eyvallah Ama bu sonuca göre devlet yine zenginin yanında

 8. Seyfettin dedi ki:

  Bagkur borcumda yok vergi borcumda yok ama bankalarin isine gelmiyo nedense vermiyolar banka degilmi hepsi ayni …….

 9. Cevdet sayan dedi ki:

  Devlet çok güzel iştah kabartıyor ihtiyacı olan küçük esnafa değil paraya ihtiyacı olmayan zengin esnafa veriyor bu nasıl adalet bilmiyorum bağkura borcu olmayan esnaf çok az demeki devlet parasını tahsil etmenin pesindedir esnafla dalga geçmenin bir anlamı yoktur devlet benim borcumu zaten görüyor neden ümit verip banka banka gezdiriyorki vatantaşın gururuyla oynuyor yazıklar olsun.

 10. Abdullah erdönmez dedi ki:

  Kesinlikle yanlış tavır bankaların yaptığı kosgep krediyi onaylıyor banka vermiyor ihtiyacı olmayana veriyor ihtiyacı olan da tefecilere ondan sonra da batıyor devletin bundan haberi varmı bilmiyorum bu kredi ihtiyaç sahiplerine aittir ve de verilmelidir

 11. Ali demir dedi ki:

  Bu bir aldatmaca paraya ihtiyacı olmayanlar keyfi para alıyorlar ama küçük esnafa onu getir bunu getir zorluk üstüne zorluk yok bagkur borcu olmayacak yok vergi borcu olmayacak

 12. ahmet aygün dedi ki:

  Kosgep onay veriyor bankalarda bir suru problem cikartiyolar yani yalan hic bisey vermiyolar insanlari kandiriyolar alan esnaf sayisi cok az yine gariban esnafa hic bir sey yok

BİR YORUM YAZ