Haber Bankam

KOSGEB Sonuçları Açıklandı Anlaşmalı 9 Bankanın Şartları

KOSGEB sonuçları açıklandı ve başvuru yapan esnafın %85’i desteğe hak kazandı. Ancak protokol yapılan anlaşmalı 9 banka şubesinin Vergi, SGK Borcu, Kredi notu gibi sebeplerle esnafa kredi vermedikleri, başvuruları kabul etmedikleri öğrenildi. İşte Sıfır Faizli KOSGEB Kredisi veren bankaların talepleri ve başvuru şartları haberimizde..

KOSGEB Sonuçları Açıklandı Anlaşmalı 9 Bankanın Şartları
 • 60 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
  Loading...

Kosgeb Sıfır Faizli Kredi Başvuru sonuçlarını sayın Başbakan Binali YILDIRIM açıkladı. Ülkemizde bahse konu KOBİ desteğine başvuruda bulunan 460 bin 167 esnafın cep telefonuna HAK KAZANDINIZ şeklinde bilgilendirme mesajı gönderildi. Bu destek KOSGEB’in tek seferde verdiği en büyük destek niteliği taşımaktadır.

Yıllık net kazancına göre 20-25-30-40 ve 50 bin lira faizsiz krediye hak kazanan birçok esnaf, bankaların çeşitli bahaneler ile talepleri reddettiklerini öne sürmektedirler. Bankaların kredi notu düşük olanlara, vergi borcu olanlara, bağ-kur primlerini ödemeyenlere ve Sgk borcu olanlara ön onay vermedikleri bildirilmektedir. Bu durum binlerce esnafımızın kredi almasına engel teşkil etmektedir.

KOSGEB KREDİSİ NASIL ALINIR?

Başvuru sonuçlarının 28 ŞUBAT 2017 Salı günü 11:30’dan sonra açıklanmasını müteakiben KOBİ’ler için anlaşmalı bankalara başvuru süreci başladı. Bu süreçte yapılması gerekenler sırasıyla şöyledir.

kosgeb kredi sonuçları

kosgeb kredi sonuçları

BİRİNCİ ADIM SONUÇ ÖĞRENME VE ÇIKTI ALMA

KOSGEB sonuçlarını öğrenmek için tıklayın!

Bu ekrandan hak kazandığınıza dair görüntülenen başvuru formundan bir suret çıktı alınız ve bu evrakı anlaşmalı bankalara götürünüz. (Ekran görüntüsünü ctrl + p tuş kombinasyonunu kullanarak yazıcıya gönderebilirsiniz.)

İKİNCİ ADIM BANKALARA ÖN BAŞVURU

Eğer sonucunuz olumlu ise, KOSGEB’in anlaşma yaptığı QNB Finansbank, Vakıfbank, Akbank, Ziraat Bankası, İş Bank, Denizbank, Yapı Kredi veya Garanti Bankasına giderek yukarıda belirtilen evrakı da teslim ediniz. Bankalar sizden kredi desteği için bazı evrakları isteyecekler. Bu evrakları da hazırlayarak banka şubesine teslim ediniz. Banka şubesi KOSGEB destekli olarak ticari kredi talebinizi değerlendirecek. KOSGEB anlaşmalı bankalar başvurunuz sonucunda tarafınıza ön onay vereceklerdir. Eğer anlaşmalı bankalardan ÖN ONAY alabilirseniz, üçüncü adıma geçiniz. Ancak banka size ÖN ONAY vermez ise, KOSGEB hak kazandınız dese de faizsiz krediden yararlanamazsınız.

ÜÇÜNCÜ ADIM KOSGEB KAYIT VE BEYANNAME İŞLEMİ

Eğer KOSGEB anlaşmalı bankalardan ön onay alabilirseniz, 3. adım olarak KOSGEB Hizmet Merkezlerine giderek KOBİ kayıt ve Beyanname işlemlerini yapmanız gerekiyor.

Kosgeb Beyanname Uyarısı

Kosgeb Beyanname Uyarısı

Yukarıda görülmekte olan görselde de, KOSGEB Müdürlüğü krediye hak kazanan ve bankalardan ÖN ONAY alan esnafımızın 2015 yılı KOBİ Bilgi beyannamelerinin onaylı olması gerekiyor. 2015 Yılı Kobi Bilgi Beyannamesi doldurma işlemi hakkında 2015 Yılı KOBİ Bilgi Beyannamesi Doldurmayan Faizsiz Kredi Alamaz! isimli yazımızdan ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.KOSGEB 2015 yılı KOBİ bilgi beyannamelerini sistem üzerinden inceleyecek ve beyannamesinde hata görülen esnafın, güncelleme için KOSGEB İletişim Merkezlerine davet edecek. Bu sebeple beyanname dolduran esnaflarımızın dikkatli doldurmaları öneriliyor.

DÖRDÜNCÜ ADIM KOSGEB FAİZSİZ KREDİYE ONAY VERECEK

Kosgeb işletmenin KOBİ kayıt ve beyanname işlemini doğruladıktan sonra esnafımıza onay verecek. KOSGEB’in onay verdiği işletmeler, kayıt işlemi yapılmış, 2015 yılı Kobi Bilgi Beyannamesi doğru şekilde doldurulmuş ve KOSGEB desteklerinden yasaklı olmayan bir işletmeye sahip olduğunuz anlamına gelmektedir.

BEŞİNCİ ADIM BANKAYA EVRAKLARIN TESLİMİ VE KREDİNİN ALINMASI İŞLEMİ

Bankalar ön başvuru esnasından sizden yıllık cironuza ilişkin bazı evrakları talep etmiş olabilirler. Bu aşamada KOSGEB’den onay aldıktan sonra bankanın talep ettiği diğer evrakları da hazırlayarak bankaya teslim ediyoruz ve KOSGEB’den onay aldığımızı banka şubesine bildiriyoruz. Banka kredi talebinizi değerlendirirken şu durumları gözetecek;

 • Bankacılık teamüllerine göre işletmenizin durumu yıllık cirosu ve talep ettiğiniz kredi miktarı,
 • Genel Bankacılık mevzuatına göre ticari krediye işletmenizin uygun olup olmadığı,
 • Kredi politikalarına göre talep ettiğiniz kredinin uygun olup olmadığı değerlendirilerek tarafınıza olumlu veya olumsuz sonuç bildirilecektir.

ALTINCI ADIM BANKA VE KOSGEB MÜDÜRLÜĞÜNÜN ONAYLAMA İŞLEMLERİ

Bankanın sıfır faizli işletme destek kredisi verilmesini uygun gördüğü kişilere, Bankanın genel müdürlüğü tarafından onay verilecek. Bu onay işlemi banka TEMERKÜZ ŞUBE adı verilen merkez şubesi tarafından yapılacak. Bu onay KOSGEB Merkezine banka veya temerküz şubesi tarafından yazı ile bildirilecek. KOSGEB ise onay verdiği işletmeleri başvurulan bankaya bildirecek. Bu kapsamda faizsiz kredi için 3 kurumunda esnafa onay vermesi gerekiyor. Bunlar;

 1. KOSGEB Merkezi
 2. Banka Şubesi
 3. Bankanın Temerküz Merkez Şubesi

Kısaca bu üç birimin onay vermesi ve onay verdiklerini birbirlerine bildirmeleri sonrasında Esnafımızın ticari kobi hesabına 20 bin lira veya 50 bin lira sıfır faizli kredi yatırılacak. İşlemler zor gibi görülse de, evraklarını tamamlayan ve 2015 yılı beyannamesi onaylanan, sürecin takibini yapan esnafımız çok kısa bir zamanda faizsiz kredisini çekebilecek.

Kredi Notu Düşük Sicili Bozuk Esnaf Faizsiz Kredi Alabilir mi?

KARA LİSTEDE OLANLAR FAİZSİZ KREDİ ÇEKEBİLİR Mİ?

Bu durum tamamen bankaların inisiyatifinde bir durumdur. Eğer sicil affından yararlanmış iseniz bu durumu bankaya bildirebilirsiniz. Ancak görünen o ki, bankalar bu durumda olanlardan ya teminat isteyecekler ya da taleplerini reddedecekler.

kosgeb anlaşmalı bankalar 2017

kosgeb anlaşmalı bankalar 2017

Başvuruya başlamak için yukarıda ki bankalardan herhangi birini seçin ve işlemlerinizi başlatın. Eğer Faizsiz Kredi Başvuru sonucunuzu bilmiyorsanız, SMS veya E-POSTA gelmediyse sizde hemen SORGULAMA yaparak, sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 60 YORUM
 1. Faizsiz kobi kredisi dedi ki:

  Biz bu işi yapıyoruz. KOBİlere sıfır faizli 50 bin lira kredi veriyoruz

 2. 2018 yılına kısmet dedi ki:

  Bu sonuçlardan sonra ümitlerimiz 2018 yılına kaldı. Ya nasip. Belki 2018 yılında çıkar

 3. KOSGEB kredi dedi ki:

  Kosgeb’den 150 bin lira hibe aldım. iş kurdum. sonra da 50 bin lira faizsiz kredi aldım. bundan başka destek alabilir miyim.

 4. FAİZSİZ ESNAF KREDİSİ dedi ki:

  FAİZSİZ ESNAF KREDİSİ NASIL ÇEKİLİR?

 5. KOSGEB İŞYERİ AÇMA KREDİSİ dedi ki:

  İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? Kİmlere Veriliyor.

 6. nasıl iş? dedi ki:

  bana da 20bin tl onay çıktı,basit bir esnafım bağkura borcum var,bu durumda önceden 2 kez ilgili bankadan kredi çekip gününde ödedim bitirdim,peşinden 25bin tl krediniz hazır gelin çekin diye mesaj atıp durdular.şimdi gidip 20 bin tl faizsiz krediyi çekmek istedim,bağkura borcun olursa olmaz dediler.ama kendi kredilerini vermek için mesaj atıyorlardı:))

 7. Aşkın dedi ki:

  Vergi ve ssk ya borcu olanlar hiç uğraşmasın benim önce banka onay verdi sonra kosgep onay verdi bütün işlemler bitti derken banka vergi ve ssk borcu yoktur evrağı istedi yoksa kosgep onay vermez dedi bari baştan söyleyin de o kadar uğraşmasın millet.

 8. Genç Çiftçi Köylü Hibe Desteği dedi ki:

  Genç çiftçilere hibe veriyoruz. başvurun hemen alın. Hibe bizde. 30 bin için hibe başvurusu yapan herkes aldı. Biz danışmanız, hibe veririz, genç çiftçiye köylüye, Ankara istanbul izmir bursa adanaya veriririz.

 9. Yusuf dedi ki:

  Kosgeb destekli olarak, 50 bin lira işyeri açma kredisi aldım. Allah razı olsun.

 10. Özcan gümüş dedi ki:

  Arkadaşlarım hiç olumlu bir şey söyleyen yok bakur borcu olanlar alamiyormu

 11. Murat dedi ki:

  Kredi sorgulaması yaptım ama sonuç kredi talabinin olmadığını gösteriyor kosgep veri tabanına kayıtlı olmak dışında ne yapmalıydım acaba..

 12. Tahsin dedi ki:

  ben bugün başvurdumkredi ödemelerinde gecikme olanlar veya dosyası avukata gidenlere verilmiyor bilginiz olsun.belki gecikmesi olanlara teminat karşılığı verilebilir.

 13. SELÇUK ÖZDEN dedi ki:

  BANK ASYADA HESABI OLAN ARKADAŞLAR GÜVENLİK SORUŞTURMASINDAN GECEMİYOR.KOSGEB KİREDİ VERMİYOR.

 14. Mustafa dedi ki:

  :))))) desenize bu olay gene parası olana yaradı diye
  Banka kredi notum düşük olmasa zaten banka kredi
  Veriyor kosgeb ne gerek var bu konuyla ilgi li bi açıklama yapılması gerekiyor bence

 15. Furkan dedi ki:

  Simdi bana cikti mesala para cekmeye gittigimde benim bagkur borcum alacagim krediden bunlar kesinti oluyormu.

 16. abc dedi ki:

  50000 dediler 20.000 i uygun görmüş KOSGEB. bizi kandırdılar, sözde banka bizim kredi puanımıza göre 50 yada daha az verecekti. Ama asıl kazığı daha çıkmadan KOSGEB den yedik.

 17. GÖKHAN ÇELİK dedi ki:

  BU KREDİ O ZAMAN İŞİ İYİ OLANLARA BORÇU OLMAYANLARA VERİLECEK ANLAŞILAN YİNE HİKEYE

 18. kaan dedi ki:

  Merhaba , sms ile kredi onayı geldi, bankaya ne yapmam gerektiğini sordum, 2016 geçici ,4.dönem detaylı mizan, 2015 kurumlar ve detaylı mizan AYRICA VERGİ VE SGK BORCU YOKTUR yazısı istedi.
  vergi borcu olan bu krediden yararlanamıyor mu ? Ben herhangi bir yerde bu konu ile ilgili bir yazı bulamadım.
  konu ile ilgili bilgilendirmenizi rica ederim.

  1. KOSGEB dedi ki:

   Kosgeb’in bu konuda net bir açıklaması yok. sadece bankaların değerlendirmeyi yaparken,
   Bankacılık teamülleri, kredi politikaları ve bankacılık mevzuatına göre değerlendirme yapacakları açıklandı.
   Buda durumda bankalara değerlendirme konusunda yetki veriyor.

 19. Belma dedi ki:

  Onay yazısı gelmeyen arkadaşlar üzülmesinler,biraz önce onay yazımızla birlikte iki bankaya gittik ,vergi ve sgk borcu olan işletmelere bankalar bu krediyi varmiyorlarmış!!!! Resmen komedi,kosgeb olarak onay yazısı gönderilirken neden incelemiyorsunuz?insanların umutlarıyla oynanıyor resmen

 20. tuba dedi ki:

  arkadaslar onaylanmadi mesaji geldi neye gore degerlendiriliyoruz

 21. Zeliha dedi ki:

  Banada onay geldi benimde bağ kur borcum var yaralanabilirmiyim

 22. Engin dedi ki:

  Onay mesajı aldım 20.000kredi çıktı sncsk kredi puanım ve sicilim kötü durumda.acaba banka onay vermeyebilirmi ?

 23. Süreyya ocak dedi ki:

  Bana 20 bin tl onay geldi biraz önce ama vergi borcum
  Var bu enge
  Olacak mi acaba

 24. Mustafa dedi ki:

  Banka da gecikmem var kosgeb kredim onaylandı bankadan sorun çıkarmı

  1. Engin dedi ki:

   Bende kredi puanım kötü 20.000 çıktı verirlermi diye merak ediyorum

 25. eliff dedi ki:

  Sorgulama yapamiyorum yardimci olurmusunuz

  1. fatih dedi ki:

   Bazı arkadaşlarıma belli bi (miktar) hak kazandınız yazılı sms geldi. Bana hiç bi bildiri gelmedi. Sorgulama yapamıyorum.

 26. Huriye dedi ki:

  Arkadaslar onay mesajı alan varmı kosgepten

 27. nisa dedi ki:

  merhaba eşim 3 sene önce kredi çekti ve ödeyemedi ama kredi çekmesinde benim imzam yok. 2012 den beri işletme sahibiyim sıfır faiz destek kredisine başvuru yaptım daha sonuçlar açıklanmamış eşimin çektiği ihtiyaç kredisinin bana bir zararı olurmu yani benim sıfır faiz destek kredisi bana çıkar mı

 28. ahmet sevdik dedi ki:

  Merhaba krediden daha önce başvuru yapmıştım. Acaba bu siteden yaptığım başvuru doğrumu bilginiz var mı, başvurular sonuçları nasıl açıklanacak. Bana kimse bir bilgi vermedi.

 29. bilal dedi ki:

  2016 da bas vurdum hec bır skıntım yoktu kıra destegıde aldım fakat 2017 ye gelınce başvurumu yenılım dedım güvenlık soruşturmasına gırmışım bılgı veren yok açıklama yok bu haksızlık ve esıtsızlık bence

 30. mustafa dedi ki:

  bu güvenlik soruşturması nedir nasıl bir güvenlik aşamasından geçicez.ben kosgebden yasaklı değilim kredi çekebilirmiyim

 31. Ali rıza erayman dedi ki:

  2016 yılı Aralık ayında kosgebe başvuru yapmıştım. 2017 yılı sıfır faiz kredisine başvuracak tım fakat sisteme giriş yaptığım da “işletmenin kaydı pasif durumda olduğundan kredi desteğine başvuramaz” diye bir problemle karşılaşıyorum. Aramadığım yer kalmadı. Kosgeb başkanlığının verdiği yanıt ise güvenlik soruşturması olumsuz demeleri. Ne bir sebep var ne de açıklayıcı ve bağlayıcı bir durum. Benim ne fetö ile ne de başka dernek gruplarla bankasya ile bir ilgim olmamıştır. Savcılık da davam ve ifadem yarım yok. Adliyeden başsavcısı bu konu ile ilgili yazı bile aldım. Şu anda çok mağdurum. Bu kresiye ihtiyacım var fakat hiç bir yetkili cevap ve sebep bildiriyor.

 32. Hilmi dedi ki:

  2016 baş vuru yapmadım 2017 baş vuru yaptım 9 kişi calisanin var 50000 tl alabiliyormuyum

 33. recep galip ulasan dedi ki:

  2016da başvuru yaptım .tekrar.başvuru yapmamaniza rağmen haberim olmadığı için tekrar .basvuru yaptım sistem zaten başvurun var demeden kabul etti bir sakıncası varmı…ilki geçerli son başvuru tarihimi geçerli selamlar…

 34. Gulder dedi ki:

  Yedek ciktim bende bankadan faizle para aldim
  Acil 50000 almam lazim.
  Ne zaman alirim

 35. Gulder dedi ki:

  Basvurdum yedek çıktım?, ona guvenerek bende nefese basvurdum faizle para aldim . Simdi yedekten asile gececekmiyim.

 36. mesut dedi ki:

  Girilen Bilgiler doğrulanamadı.Bilgilerinizi Kontrol Ederek Tekrar Deneyiniz.!
  Bilgilerinizi Bağlı Bulunduğunuz Vergi Dairesinden kontrol ettiriniz.
  Giriş yaptığınız bilgiler GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞINDAN kontrol edilmektedir.

  Bu şekilde hata veriyor. gelir idaresi başkanlığı ile ve vergi dairesi ile görüşüldü çözüm bulamadılar

 37. mesut dedi ki:

  merhaba http://sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr/ bu adresten başvuruyu yapmaya çalıştığımda bilgileri doğru girdiğim halde hata veriyor yardımcı olur musunuz

 38. Serkan dedi ki:

  2016 başvuru yaptım ama sonuç gelmedi acaba başvurumu yanlısı yaptım başvuru sonucunu veya durumumu nasıl öğrenebilirsiniz bilirim bu krediye çok ihtiyacım var hemde çok

 39. fatih dedi ki:

  1-krediden yararlanmam icin esnaf odasina kayitli olmam gerekiyor muydu?

  2-devlete yapılandırılmış veya yapılandırılmamış vergi ve ssk borcu varken bu destek ten yaralanabiliyormuyuz.

  lütfen cevap

 40. ugur dedi ki:

  vergi dairesine 17.01.2017 de kayıt oldum başvuru yaptım kayıt başarılı dedi belirli ay veya yıl var mı vergi dairesine kayıt olmaya

 41. Hamdi dedi ki:

  Benim bankalara kredi borcum var 50000 tl alabilir miyim ve nasıl basvurabilirim

 42. osman dedi ki:

  kredi notumuz düşükse yararlanabiliyormuyuz bunları dikkate alıyorlar mı?

 43. osman dedi ki:

  devlete yapılandırılmış veya yapılandırılmamış vergi ve ssk borcu varken bu destek ten yaralanabiliyormuyuz.

 44. havva çalışır dedi ki:

  merhaba halk bankası esnaf kefaletten 80 bin tl aldım sizdende almak istiyorum

  ne yapmam gerekiyor 444 15 67 bir türlü ulaşamadım 1 elaman çalıştırıyorum

 45. önder dedi ki:

  sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr sitesinde vergi no vs. giriş yaptıktan sonra işletmenizin başvurusu yok bilgisi geliyor, 2016 yılına ait başvuru olduğu halde?

  1. isa çamur dedi ki:

   aynı mesaj benimde karşıma çıkıyor sonuç bulabildinizmi banada bilgi verebilirmisiniz…

 46. Veysi dedi ki:

  İşçi çalıştırmayan esnafa kredi veriliyormu

 47. murat dedi ki:

  krediden yararlanmam
  icin esnaf odasina kayitli olmam
  gerekiyor muydu?

 48. Faruk dedi ki:

  İşçi çalıştırmayan bu krediden faydalanırmı

  1. Yusuf dedi ki:

   İşçi çalıştırmak şart değil.

 49. Hamza ceylan dedi ki:

  Merhabalar esnaf Kefelekten 30 binlira aldım ama faizli olarak 50 binliradan yararlanabilecek miyim

 50. Yakup dedi ki:

  Ben 30 bin faizsiz kredi aldım ama hemen akıbetinde hepsini kapattim yani borcum yok. Bu durumda bu 50 bin liradan faydalanirmiyim

 51. Tolga gultekin dedi ki:

  Benim firinim var köy yerinde satisim az oldugu icin annemle calisiorum isci calistirmiorum en cok merak ettigim konu işçi calistirmayan esnaf krediden yararlanamazmi

 52. ridvan dedi ki:

  esnaf kefaletten kredim var ipotekli 50 bin tl den faydalanabiliyormuyum

  1. Fatih dedi ki:

   2015 yılında başlatılan faizsiz 30 bin lira kredi değilse, faydalanabilirsiniz.

   1. mustafa dedi ki:

    bu güvenlik soruşturması nedir nasıl bir güvenlik aşamasından geçicez.ben kosgebden yasaklı değilim kredi çekebilirmiyim

 53. yaşar dedi ki:

  2011 de deprem kredisinden yararlandık tekrar yararlanabilirmiyiz 2017 de yararlanabiliyormuyuz.

BİR YORUM YAZ