Haber Bankam

KOSGEB’den Son Dakika Açıklaması Sonuçlar Bugün Açıklanacak!

KOSGEB 50 Bin TL’ye kadar faizsiz kredi destekleri ile ilgili açıklamayı bugün saat 11.30da Başbakanımız TBMM Grup Toplantısında açıklayacak!

KOSGEB’den Son Dakika Açıklaması Sonuçlar Bugün Açıklanacak!

KOSGEB SONUÇLARI 28 ŞUBAT 2017’DE AÇIKLANACAK MI?

Kosgeb Sıfır Faizli İşletme desteği başvuruları sona erdi. Bugünden itibaren sonuçlar açıklanmaya başlanacak. Sonucunu öğrenen esnaflarımız anlaşma yapılan bankalara başvuru yapacaklar ve bankanın şartlarını da taşıyan KOBİ’ler 50 bin lira sıfır faizli krediye sahip olacaklar. Kosgeb facebook hesabından bugün yapılacak olan grup toplantısından sonra sonuçların açıklanacağı müjdesini verdi.

kosgeb sonuçları açıklandı mı

kosgeb sonuçları açıklandı mı

BAŞVURULAR TAMAMLANDI SONUÇLAR AÇIKLANIYOR!

2016 Aralık ayında başlatılan sıfır faizli esnaf kredisi uygulaması bu yıl 10 Şubat 2017 tarihinde başladı ve 27 Şubat 2017 günü sona erecek. Destekten yararlanmak isteyen esnaflarımızın ellerini çabuk tutması gerekiyor ve 10 gün içinde başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor. Sonuçlar için ise, herhangi bir makama veya hizmet merkezine başvurmak gerekmiyor. Açıklama yapıldığında esnafımızın cep telefonuna SMS ile bildiri gelecek.

SONUÇLAR 28 ŞUBAT 2017 SALI GÜNÜNE KALDI

Sıfır Faizli KOSGEB Kredisine Hem 2016 yılında başvuranların hemde 2017 yılında başvuranların sonuçları 27 ŞUBAT 2017 tarihinden itibaren açıklanacağını bildirmişti ancak, Pazartesi günü herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu kapsamda Kosgeb başvuru sonuçlarının 28 Şubat Salı günü açıklanması bekleniyor. Faizsiz kredi desteği sitesine giriş/kayıt aşamasında esnaflarımızdan bir elektronik posta ve cep telefonu numarası sorulmaktadır. İşte cevaplar bu cep telefonu numarasına KISA MESAJ (sms) olarak ve bu elektronik posta adresine e-posta (e-mail) olarak bildirilecek. 2016 yılı başvuru sonuçları da bu yöntemle bildirilmişti.

Sonucunu öğrenmek isteyenlerin cep telefonlarına ve bildirdikleri mail adreslerine SMS ile başvuru sonuçları gelecek. sonucunu öğrenen vatandaşlarımız KOSGEB anlaşmalı bankaları ziyaret ederek, hemen KOBİ Ticari kredi başvurusu yapacaklar. Başvuru işlemlerinin tamamlanmasını müteakiben, 50 bin lira faizsiz kredi bankalar tarafından esnaflarımız hesaplarına aktarılacak. Paranın hemen yatırılması için, bankada ki ticari KOBİ kredi işlemlerinin tamamlanması gerekiyor. KOSGEB Kredisi Veren Anlaşmalı Bankalar listesini öğrenebilirsiniz.

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.Başvurular incelenirken, şu kriterlere dikkat edilecek;

 • Esnaf hakkında güvenlik soruşturması yapılacak ve herhangi bir örgüt ile bağlantısı olup olmadığı araştırılacak,
 • Başvuru sahibinin KOSGEB yasaklı olup olmama durumu incelenecek. Eğer yasağı varsa elenecek.
 • Esnafın 2016 yılında Kooperatiften kredi alıp almadığı kontrol edilecek. Eğer işletme sahibi daha önce Esnaf ve Kefalet Kooperatifleri ile Halkbank arasında yapılan anlaşma neticesinde 2015 yılında 30 bin lira sıfır faizli işletme kredisi kullanmış ise, listeden çıkarılacak.
 • Başvuru sahibinin işletmesinin büyüklüğü kontrol edilecek (Mikro-Küçük-Orta) ve eğer başvuran Mikro işletme sahibi ise, sistemde kendisine öncelik tanınacak.
 • İhtiyacı olan esnafa için KGF ve TESKOMB kefalet ve teminat verecek.
 • Anlaşmalı bankalar teminat ve kefalet ile başvuru yapan KOBİ’lere daha olumlu bakmaları konusunda yönlendirildiği resmi olarak açıklandı.

Bu sonuçlar neticesinde başvuru yapanlar 27 ŞUBAT pazartesi günü mail adreslerini kontrol etmeliler. Kontrol sonucunda, kazananlara, HAK KAZANDINIZ! Kazanamayanlara ise HAK KAZANAMADINIZ uyarısı yapılacaktır.

HAK KAZANDINIZ mesajını alan kişiler anlaşmalı 9 bankaya başvuru yapacak ve eğer bankalar başvuruyu kabul etmez ise teminat ve kefalet konusunda TESKOMB ve KGF kuruluşları devreye girecek. KGF ve TESKOMB’dan nasıl teminat alınacağını KGF ve TESKOMB Kefalet haberimizden öğrenebilirsiniz.

27 Şubat 2017 günü yapılan açıklamalara göre, bazı şirketlerin fetö terör örgütüne olan yakınlığından dolayı KOSGEB desteklerinden yasaklı olarak belirlendiği ve kredi verilmediği öğrenildi. Ancak açıklamalar bu kadar ile kaldı ve tüm sonuçlar açıklanmadı. Sosyal medyada sadece güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlanan esnafa HAK KAZANAMADINIZ uyarısı yapıldığı bildirildi.

2017 yılında maddi desteğe ihtiyacı olan tüm esnafımız için verilecek bu kredinin birçok ihtiyacı karşılayacağı değerlendiriliyor.

KOSGEB SIFIR FAİZLİ KREDİ SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

27 Şubat 2017 Pazartesi günü bekleyiş sona erdi ve Kosgeb Resmi sitesinde yaptığı açıklama ile başvuru sahiplerine henüz sonuçların açıklanmadığını bildirdi. Pazartesi günü itibariyle zaman zaman KOSGEB resmi sitesinde başvuru yoğunluğu nedeniyle donmalar yaşanırken, KOSGEB sonuçlara ilişkin twitter veya facebook hesabından da herhangi bir açıklama yapmadı.

KOSGEB SONUÇLARI 2017

KOSGEB SONUÇLARI 2017

Sonuçlar bugün açıklanacak mı?

28 ŞUBAT Salı günü KOSGEB tarafından sonuçların açıklanması bekleniyor. 200 binden fazla esnafımıza bugün müjdeli haber SMS ve e-posta olarak gönderilecek ve esnaflarımıza sonuçların ulaşmasını müteakiben faizsiz kredi çekmek için bankalara başvurabilecekler.

Sayın Bakan Müjdeyi Verdi!

KOSGEB 50 Bin TL’ye kadar faizsiz kredi destekleri ile ilgili açıklamayı bugün saat 11.30da Başbakanımız TBMM Grup Toplantısında açıklayacak!

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. Yaşariye kaz dedi ki:

  Sizden acilen bana bilgi vermenizi istiyorum dükkan kirası işliyor

 2. Yaşatıyor kaz dedi ki:

  Mrb ben başvuru yaptım ama olumlu yada olumsuz birşey gelmedi dükkanımi tuttum kira işliyor bana yardımcı olurmusunuz

 3. blnt dedi ki:

  Bana da mesaj gelmedi

 4. Hakan dedi ki:

  Banada olumlu veya olumsuz sonuç gelmedi nasıl öğrenebilirim acaba

 5. Yücel acun dedi ki:

  Banada olumlu yada olumsuz mesaj gelmedi durumumu nasıl ögrenebilirim

 6. Serkan dedi ki:

  Bir kac esnaf arkadaşıma olumlu sonuç geldi bana henüz gelen giden ne mesaj var ne mail ? Nasıl öğreneceğiz sizin yayınladığınız sonuç öğrenme ekranı hatalı…

 7. HAMMET BEŞİR UZAT dedi ki:

  tüm kırıterlere uyan esnafım ama bana olumlu yada olumsuz cevap alamadım

 8. dn dedi ki:

  sonuçlar belli oldumu şimdi bana olumlu ya da olumsuz geri dönüş yok

 9. yusuf dedi ki:

  SONUÇLAR AÇIKLANDIMI NERDEN BAKABİLİYORUZZ

 10. hk dedi ki:

  “Bilgilerinize ulaşılamadı” uyarısı çıkmakta.

  1. melike dedi ki:

   şifre bölümüne ne yazdınız acaba

BİR YORUM YAZ