Haber Bankam

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileri? İşte sicili bozuk olan kişilere bile kredi veren bankalar..

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, Ortalama: 4,00 out of 5)
    Loading...

Sicilin bozuk olması, daha önceki banka hizmeti alımında ödeme performansının kötü olmasından sonra oluşur. Borç ödeme geçmişinde bozukluklar olan kişiler, kredi konusunda oldukça sıkıntılı dönemlerden geçebilmektedir. Bu sorunları daha rahat bir şekilde bitirebilmek için, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar konusunda harekete geçilmesi gerekir. Bu bankaların aracılığıyla kredi almak için herhangi bir zahmet çekmeye gerek kalmadan, zamanınızı boşa harcamadan istediğiniz tutardaki krediyi kısa sürede alabilirsiniz. Yazımızda 2018 yılında sicili bozuk kişilere kredi veren bankaları sıraladık. İşte bu alanda zorluk çekmemeniz için mutlaka yönelmeniz gereken bankalar:

Aktif Bank

Aktifbank kredi konusunda vatandaşların kredi notuna dikkat etmeyen bankalar arasında bulunuyor. Banka aynı zamanda uzun zamandan beri kredi konusunda sıkıntı çeken ve bu işi biraz daha hafifleştirmek isteyen kişilere çare olmuş durumda. Aktif Bank’tan yüksek faizli olarak kredi alabilir bu sayede uzun vadeler aracılığıyla almış olduğunuz krediyi ödemeye başlayabilirsiniz. Daha yüksek tutarlara ulaşan kredi çekmek istiyorsanız, ipotek kavramını bir kez daha düşünmeniz gerekiyor.

Burgan Bank

Burgan Bank, kredi konusunu daha basit hale getiren bankalardan sadece biri. Burgan Bank’ta yine sicili bozuk olan kişilerin rahat etmesi için elinden geleni yapıyor. Bu bankada gelir belgesiz, sigortasız ve tamamen masrafsız olarak kredi alma hakkınız vardır. Vade olarak ise en fazla 21 ay belirlenmiştir. İnternet üzerinden Kolay kredi başvurusu yöntemiyle birlikte, bankaya kredi talebinizi iletebilir ve çok kısa bir sürenin içinde sonuç alabilirsiniz.

TEB Kredi

Her daim vatandaşların bu alanda iyi hissetmesi için çalışmalarını sürdüren TEB bankası, sicili bozuk olan kişileride düşündü. Tabi bu bankadan kredi alabilmek için, kefile ihtiyacınız vardır. Bu adımı tamamladıktan hemen sonra ise, size uygun olacak kredi tutarı ve ödeme planı üzerinden bankaya başvurunuzu iletebilirsiniz. En fazla 36 aya kadar ihtiyaç kredisi imkanı veren bu banka, çok kısa süre içinde yapmış olduğunuz başvuruya geri dönüş yapacaktır.

Alternatif Bank Kredi

Alternatif Bank, sicili bozuk ve kredi notu düşük olan kişilerin kredi alabilmesine olanak sağlıyor. Banka üzerinden en az 3 vadeli, en fazla ise 48 ay vadeli olarak kredinizi alabilirsiniz. Bankanın kredi alımında şart olarak gösterdiği şeyler ise, hayat sigortası ve gelir belgesidir. Bunun yanında banka sadece belirli kişilerden kefil isteyebiliyor.

Fibabank İhtiyaç Kredisi

Zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde ihtiyaç kredisi almak isteyen kişilerin yardımına Fibabank’ta koşuyor. Fibabank’ta 48 aya kadar vadeli olarak ihtiyaç duyduğunuz miktarı alabilmeniz kolay olacaktır. Faiz tutarları ise, kredi başvurusunda bulunan kişinin seçmiş olduğu vade oranına göre değişkenlik gösterir. Ama genel olarak %1.65 seviyesinden başlayan faizler, %1.71 seviyesine kadar çıkabilmektedir. Başvuruda bulunmak isteyen kişiler, online başvuru üzerinden veya şube başvurusu üzerinden anında kredi taleplerini iletebilirler.Odeabank İhtiyaç Kredisi

Sicili bozuk kişiler, aynı zamanda Odeabank üzerinden de ihtiyaç duydukları miktarı almak için harekete geçebilirler. Odeabank üzerinde belirlenen vade oranı ise en fazla 48 ay olacaktır. Faiz oranları %1.59-1.69 seviyesi aralığında değişkenlik gösterir. Bunun yanında banka sigortanın yapılmasını da şart olarak göstermiştir. Kredi tahsis ücreti gibi konularda yine banka tarafından teaalep edilen masraflar arasında bulunuyor. Bu banka üzerinden kredi başvurusunda bulunabilmek için cep şube, internet şubesi veya banka şubesi yoluyla başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar

Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Alabilir?

Yalnızca yukarıda saymış olduğumuz bankalar üzerinden, sicili bozuk olan kişilerin kredi alabilmesi mümkün olacaktır. Bunun yanında eğer kredi almanıza engel olacak ek durumlar varsa, bunları aşabilmek için farklı yollara başvurabilirsiniz. Özellikle aşağıdaki yöntemler üzerinden, kredi alabilme ihtimalinizi biraz daha arttırabilmeniz mümkün olacaktır.

Kefil Sayesinde Kredi Başvurusu: Eğer kredi almayı henüz başaramadıysanız ve çeşitli bankalara başvurularınıza sürekli olumsuz cevap alıyorsanız o zaman kefil aramaya başlamanız iyi olacaktır. Kefil yöntemi sayesinde, kişinin sicili bozuk olsa bile yüksek tutarlarda kredi alabilir. Yalnız bankaların her kefili geçerli olarak görmeyeceğini belirtmek gerekiyor. Eğer bu alanda kesin olarak kredi alabilmek isterseniz memur, işçi, tüccar, mühendis gibi meslek gruplarında çalışan bir kefil seçmeniz daha doğru bir tercih olacaktır. Bankalar bu kişileri düzenli bir gelir sahibi olan bireyler olarak belirlediklerinden dolayı, bu şekilde kredi alabilme ihtimaliniz daha büyük olacaktır.

İpotekli Kredi Başvurusu: Aynı zamanda siciliniz bozuk bile olsa, ipotekli taşınmaz mülk üzerinden kredi almayı başarabilirsiniz. Bu tarz bir taşınmaz mülke sahip olduğunuzda, bankalar tarafından kredi başvurunuz yeniden incelemeye alınacaktır. Daha sonrasında ipotek edilecek ile alınması belirlenen kredi tutarı arasında bir uyum aranır. Eğer bu açıdan bir sorun bulunmuyorsa ipotek karşılığı kredi alma hakkına sahip olursunuz.

Sicili Bozuk Olan Esnaf Kredi Alabilir mi?

Esnafın diğer bilinen adı banka camiasında KOBİdir. Özellikle bu sınıfa dahil olan kişiler, bankalar tarafından her zaman sevilen profillerdir. Ve bu kişilerin diğerlerine oranla kredi alma konusunda biraz daha şanslı olduğunu çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Esnaflar kredi çekmek istiyorsa ancak sicili bozuk durumdaysa, o zaman yüksek bir gelire sahip olması gerekir. Özellikle bu gelirin belgelendirilmesi ve bunun raporlar halinde bankaya sunulması sonuç verecek bir çalışma olacaktır. Çoğu banka günümüz koşullarında esnafların kredi notu ve sicilini dikkate almazken, onlar adına yüksek bir gelire sahip olmaları daha çok dikkate alınan bir konu olmuştur. Özellikle kişilerin işletmesinin sağladığı düzenli gelir, iyi ve düzenli bir işinin olması bankalar tarafından oldukça cazip bulunur. Bunları göz önüne alan bankalar, esnaflara yönelik düzenli olarak kredi kampanyaları düzenlemeye devam etmektedir. Sicili bozuk olan kişilere yönelikte düzenli olarak bu kampanyaların yapıldığını söylemek gerekir. Esnaflar tarafından bu kampanyalar dikkate alınarak, kredi konusunda memnuniyet verecek şekilde tamamlanabilir. Ayrıca kampanya kıyaslaması yaparak, kişiler kendileri için en uygun fırsatları ortaya çıkarabilirler.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ