Haber Bankam

Sosyal Sigortalar Kurumuna yapılacak yeniden yapılandırma başvuruları için süre uzatıldı

Sosyal Sigortalar Kurumuna yapılacak yeniden yapılandırma başvuruları için süre uzatıldı
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Sosyal Güvenlik Kurumu yeniden yapılandırma kapsamına giren alacaklarının son günü olan 2 Ocak 2017 mesai bitimine kadar olan süresini tahsilat sisteminde meydana gelen aksaklıklar yüzünden 09 Ocak 2017 mesai bitimine kadar uzattığını bildirdi. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklama şu şekildedir;“Bilindiği üzere, Kurumumuz alacaklarının tahsiline ilişkin peşin ödemeler ve ilk taksit ödemelerinin son günü olan 02 Ocak 2017 mesai bitimine kadar ödenmesi gerekmektedir. Bu pirim tahsilatlarının yapılması için anlaşılan bankaların kurumumuzun tahsilat sistemi ile ilgili yaşadıkları sıkıntılar yüzünden aksaklıklar meydana gelmiştir. Bu yüzden piri ödeme yükümlülüğü olan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için pirim ve tüm alacakların tahsilat işlemleri 09/01/2017 Pazartesi günü mesai bitimine kadar uzatılmıştır. Bu tarihe kadar yapılacak ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır.”

Bu sayede pirim ödemelerini 02 Ocak 2017 tarihine kadar yapamamış olanlar 09 Ocak 2017 tarihine kadar yapacakları ödemeler ile zamanında ödeme(yasal ödeme) yapmış sayılacaktır.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ