Haber Bankam

Senetle Para Veren Yerler Günden Güne Çoğalıyor

Senetle para veren yerler günden güne vatandaşların ilgi odağında olmaya devam ediyor. Peki senetle para nasıl alınır? Senetle eşya nasıl alınır? Detaylar yazımızda..

Senetle Para Veren Yerler Günden Güne Çoğalıyor
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, Ortalama: 5,00 out of 5)
    Loading...

Günümüzde bankadan kredi çekemeyen kişiler senetle para veren yerler araştırmasını başlatmayı uygun görüyor. Bu sayede uzun bir uğraşa rağmen halen kredi çekemeyen, sicili bozuk veya kara listede olan kişiler bile, ihtiyaçları olan maddi tutara kısa sürede sahip olabiliyor. Vatandaşlara bu hakkı tanıyan günümüzde pek çok yer vardır. Bunların en ünlü olanları ve bu konu hakkında en çok tercih edilenleri ise, şirketler, kuyumcular, vakıflar ve faktöringlerdir. Bunlara ek olarak daha pek çok kurum senetle para alabileceğiniz yerler arasında bulunuyor. Yazımızda, kredi çekmenize bile gerek kalmadan aklınızda bulunan maddi rakama ulaşmanıza neden olacak yerleri keşfedebilirsiniz.

Hangi Bankalar Senetle Kredi Veriyor?

Yazımızın başında ilk olarak senetle kredi veren bankalar konusundan bahsetmekte fayda var. Günümüzde sınırlı sayıdaki bankanın senetle kredi konusunda hizmet verdiğini belirtmek gerekiyor.

Fibabank: Fibabank tarafından verilen bu senetli kredi türü, sadece işyerlerine özel olarak veriliyor. Yalnız bu kredi tutarını ödeyememeniz durumunda, mallarınızın teminat olarak alınacağını belirtmek gerekiyor. Ancak teminatlı bir şekilde bu banka üzerinden senet usulü kredi alabilme hakkınız vardır. Fibabank senetli kredi hizmetine başvuracak kişileri bekleyen avantajlar ise şu şekildedir:

  • 10.000 TL’ye kadar kredi imkanı
  • 24 aya kadar vade oranı
  • Gelir belgesiz kredi imkanı
  • Faiz oranları %1.69 ile %1.79 arasında değişkenlik gösterir.
  • Komisyon tutarı 100 TL’den başlayıp, 270 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Ziraat Bankası: Öte yandan maddi ihtiyacı olan ancak bankalardan kredi çekemeyen kişilere başka bir müjde vermekte fayda var. Ziraat Bankasıda kısa vadeli olarak senet karşılığı kredi alabileceğiniz yerler arasında bulunuyor. Avans kredi adı verilen bu hizmet sayesinde, sabit faizler üzerinden ihtiyacınız olan tutarı alabilirsiniz. Ancak bu kredinin vade oranı çok kısa olup 1 ile 90 gün arasında ödemeyi gerçekleştirmeniz lazımdır.

Kredi Notu Düşük Kişilere Kredi Veren Bankalar

Günümüzde kredi notu düşük olan kişilere bile ihtiyaç duyduğu maddi miktarları alabilmesini sağlayan yerler vardır. Kredi notu 0 olan kişiler dahi, bu yerlerin yardımıyla kredi hizmetinden faydalanabilir.  Aktifbank şubeleri, kredi notu düşük ve sicili bozuk kişilere bile, bu bağlamda kredi imkanı tanıyan bankalardan biridir. 30 bin TL’ye kadar olan maddi ihtiyaçlarınızı bu bankanın yardımıyla alabilir, tüm PTT şubelerinden anında çekebilirsiniz. Ancak vatandaşlara bu konuda kısa bir hatırlatma yapmakta fayda var. Aktifbank kredi notuna bakmayan yerlerden biri olduğundan dolayı, faiz oranları oldukça yüksek olacaktır. Yani geri ödemelerde diğer bankalara oranla, daha yüksek bir fark ödeyebilirsiniz.Senetle para veren yerler

Senetle Para Veren Faktoring Şirketler

Öte yandan vatandaşların aklında yer etmiş para tutarına ulaşabilmeleri için tercih etmesi gereken diğer yerlerden biri faktöring şirketlerdir. Şu anda ülkemizde 61 adet faktöring şirketin bulunduğunu belirtmek gerekiyor. Bu şirketlerin sadece BBDK kaydı olanları yasal olarak hizmet verenlerdir. Yalnız bu şirketler başvuruda bulunan kişilere doğrudan para vermezler. Bunun yerine kişinin sahip olduğu senetleri nakde çeviren yerlerdir. Yalnız bu senetleri nakite çevirme işini, büyük komisyon alarak yaparlar. Elinizdeki para miktarından en fazla 20 bin TL kesinti yaşayarak, senedinizin nakite dönmesini bu şekilde sağlayabilirsiniz. Senetle para veren şirketler  ve telefon numaraları üzerinden ihtiyaçlarınıza uygun miktarı alabilirsiniz.

Senetle Kredi Veren Vakıflar

Kredi almak isteyen ancak bunun için iyi bir yer bulamayan kişilerin aynı zamanda karşınıza vakıf seçeneğinide gelmektedir. Ülkemizdeki çok sayıda yardım amaçlı kurulmuş olan vakıf vardır. Bu konuda en çok gündeme gelenlerden biri ise, ilçe kaymakamlıklarına bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarıdır. Devlet bünyesine bağlı olarak hizmet veren bu vakıf, yardım amaçlı olarak başvurabileceğiniz yerlerden biri olarak ön plana çıkar. Vatandaşlar eğer maddi ihtiyaç konusundaki tercihini vakıflardan yana kullanacaksa, bu alana başvurularını dilekçe üzerinden yapmalıdır. Vakfın önceliği ise, öğrenciler olup, sağlık yardımı gibi konulara da öncelik tanıyan bir yer halindedir.

Senetle Para Veren Kuyumcular

Senetle para almak için, özellikle vatandaşların güvenilir yer ihtiyaçları her daim sürüyor. İşte bu tarz zamanlarda en güvenilir seçeneklerden biri olarak karşımıza kuyumcular çıkıyor. Bazı şehirlerde sadece altın satışı yapmayan kuyumcular, güvenilir buldukları kişilere senet karşılığında altın veya nakit para verebiliyor. Tabi bu tarz kuyumcularla birlikte bir iş birliği yapabilmek için, mutlaka tanıdıkları aracı etmek gerekiyor.

Senetle Eşya Almak

Öte yandan bazen insanlar ihtiyaç duydukları eşyaları satın alabilmek içinde kredi çekmek isteyebiliyor. İşte bu tarz zamanlarda kredi almaya gerek duyulmadan senetle eşya alınan yerler gündeme gelebilir. Bu alışveriş merkezleri üzerinden, uzun vadeli olarak beyaz, eşya, mobilya, çeyiz ürünleri, teknolojik eşya gibi pek çok ürünü satın alabilmek oldukça kolaydır. Özellikle günümüzde kredi kartı olmadan eşya alabilmek biraz zorlaştığından dolayı, milyonların senetle eşya alımına ilgisinin daha büyüdüğünü belirtmek gerekiyor. Senetle alışveriş yapabileceğiniz, kendinize veya evinize her türden eşyayı satın alabileceğiniz yerlerin en ünlüleri ise Evkur, Evshop, İKS Avm, Göktaşlar, Multi Evim gibi adresler bulunmaktadır. Yalnız bu adreslerden kredi kartsız eşya satın alabilmek için, aktif olarak çalıştığınız bir işinizin olması gerektiğini unutmamanız gerekiyor. Öte yandan Mutlu Evim gibi firmaların internet üzerindende senetli alışveriş için başvuru imkanı sunduğunu belirtmek gerekiyor.

Bankalardan Kredi Çekebilmek İçin Ne Yapmalı?

Aylık geliri bulunan kişiler bazı adımlara dikkat ettiği takdirde yasal olarak bankadan kredi çekebilirler. Ancak geçmiş dönemlerde bankalarla olan ödeme sorunları, kişilerin kara listede bulunması gibi dertler kredi çekme konusunu tamamen imkansız bir hale getirmektedir.

Ancak kredi notu düşük olan kişilerin bu durumdan kurtularak, bankalarla arasının düzelmesine neden olacak adımları izlemesi yeterli olur. Düşük limitli olarak bir kredi kartı almak ve ödeme zamanına düzenli olarak dikkat etmek, kredi notuna etki edecek ilk şeylerden biri olarak ön plana çıkar. 3-4 aylık zaman diliminde geciktirmeden banka borçlarının ödenmesi kredi notunun yükselmesine neden olacaktır. Bunun yanında aktif bir banka hesabına sahip olmak ve düzenli olarak banka hesabını kullanmak, kişilerin bu konuda aradığı sonuçlara ulaşmasına neden olabilir.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ