Haber Bankam

Referandum Sonrası Taşerona Kadro Memura Karne Verilecek

Anayasa Referandumu sonrasında memurlara puanlama ve not sisteme devreye alınacakken 50 yıllık 657 Sayılı yasanın değiştirilmesi bekleniyor. Sevindirici bir haber ise taşeronlara geldi. 720 binden fazla taşerona kadro verilecek. İşte detaylar..

Referandum Sonrası Taşerona Kadro Memura Karne Verilecek

16 NİSAN 2017 tarihinde yapılacak olan Anayasa Referandumu sonrasında birçok alanda köklü değişiklikler yapılacak. Bu değişiklikliklerden en önemlilerinden biri taşeron olarak çalışanlara kadro verilmesi ile ilgili.. Çalışmalar başlatıldı. Uygulamanın referandumdan sonra son halini alması bekleniyor.

TAŞERONA KADRO MÜJDESİ

Referandum sonrası taşeron olarak çalışan işçilere kadro verilecek ve bu işçiler memurlarla aynı haklara sahip olacaklar. 720 bin taşeron kadroya alınacak ve kamuda ayrım kalkacak.

KAMU PERSONELİNE İLİŞKİN DÜZENLEMELER

Memurlar için Referandum sonrasında bazı düzenlemeler yapılacak. 50 yıllık 657 sayılı memur yasası değiştirilecek. Kamuda hizmet kalitesinin yükseltilmesinin amaçlandığı değişiklik paketinde memura not sistemi uygulanmaya başlanacak. Memurun iş bilgisine bakılacak ve halen icra ettiği görevi için yeterli olup olmadığına bakılacak.İlişim iş birliği ve görev bilinci de memurun puanlamasına dahil olacak. Memurlardan hizmet almakta olan vatandaşlarda memurlar için not verebilecek. Verilen bu notlar memurun karnesi olacak ve oluşacak bu karne notu memurun alacağı maaştan terfi durumuna kadar tüm haklarını etkileyecek.

ARA BULUCULUK SİSTEMİ DEVREYE GİRECEK

Çalışanlar ve iş verenler arasında sıklıkla yaşanan hukuksal durumların çözümü için ara buluculuk sistemi devreye girecek. Bu sistemde işverenler ve çalışanlar mahkeme mahkeme gezmek yerine anlaşmazlıkların çözümü için ara buluculara başvuracaklar. Ara bulucuların çözemediği sorunlar mahkemelere yansıyacak. Birçok problemin ara bulucular sayesinde daha kısa sürede çözülmesi amaçlanıyor.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ