Haber Bankam

Referandum Sonrası Okullar Üniversiteler Tatil mi? (17 NİSAN Pazartesi)

16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan Anayasa Referandumu sonrasında, ertesi gün 17 NİSAN 2017 Pazartesi günü okullar ve Üniversiteler tatil mi? Memurlara, sandık görevlilerine, Öğretmenlere izin var mı? Postane, Devlet bankaları ve özel bankalar, kamu kuruluşları, hastaneler 17 Nisan’da çalışacak mı? Mesai var mı? detaylar haberbankam.com ‘da..

Referandum Sonrası Okullar Üniversiteler Tatil mi? (17 NİSAN Pazartesi)

Türkiye 16  NİSAN 2017 Pazar günü Anayasa değişikliğini oylamak için sandık başına gidecek. Bu oylama sonucunda, Türkiye Cumhuriyetinin yeni anayasasına Halk karar verecek. Düzenleme sonucunda onay çıkarsa, 18 maddelik yeni anayasa paketi yürürlüğe girecek. 16 Nisan 2017 Pazar günü okullarda seçim yapılacağı için, ertesi gün, özellikle öğrencilerimiz için tatil olup olmayacağı değerlendiriliyor. Sandıkların toplanması, okullarda oluşturulan sınav salonlarının eski haline getirilebilmesi için, ekstradan zamana ihtiyaç duyulacağını düşünen öğrencilerimiz 🙂 17 NİSAN Pazartesi Referandum Sonrası Tatil mi? sorusunu inceledik.

17 NİSAN 2017 PAZARTESİ GÜNÜ OKULLAR TATİL Mİ?

Okulların tatil olursa, memurlar, kamu kurum ve kuruluşları, özel bankalar açık olacak mı, mesaiye devam edecekler mi, gibi sorular da gündemde. 2017 yılının Resmi Tatil günlerini gösteren planlamada, bu tarih ile ilgili bir açıklamada bulunmadığından Referandum sonrası okulların tatil olup olmadığı akılları karıştırıyor.

referandum sonrası okullar tatil mi

referandum sonrası okullar tatil mi

Şuan İtibariyle Milli Eğitim Bakanlığı veya Yüksek Seçim Kurulu tarafından Referandum sonrası, öğretmenlere ve öğrencilere okulların tatil olması ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Yine aynı şekilde Üniversite öğrencileri içinde Bakanlık tarafından herhangi bir bilgi verilmedi.Geçtiğimiz dönemlerde seçim ve oylama işlemlerinin ertesi günü (Pazartesi günleri) bugüne kadar sürekli olarak tatil edildi. Bu kapsamda 17 NİSAN 2017 Pazartesi gününün referandum sonrasında öğretmen ve öğrenciler için tatil ilan edileceği değerlendiriliyor.

ANKETİMİZE KATILIN! Referandumda Evet Dersek Ne Olur? Hayır Dersek Ne Olur?

HASTANE, POSTANE VE BANKALAR REFERANDUM SONRASI AÇIK MI?

Tüm kamu kuruluşları için henüz bir açıklama yapılmasa da, 17 NİSAN 2017 tarihinde çalışmaları bekleniyor. Bu kuruluşların seçimler sonrasında sürekli olarak faaliyetlerine devam ettiler ve referandum sonrasında da, PTT, Bankalar ve diğer kurumların mesai saatleri içerisinde açık olacağı ve hizmetlerine devam edecekleri değerlendiriliyor.

17 nisan pazartesi memurlara tatil mi mesai var mı

17 nisan pazartesi memurlara tatil mi mesai var mı

REFERANDUM SONRASI MEMURLARA İZİN VAR MI?

Oy sandığı kurulan okullarda görevli öğretmenler dahil olmak üzere memurlara şuan için herhangi bir izin verildiği açıklanmadı. Ancak, birçok kurum tarafından, seçimde sandık başında görevli olan memurlar, sayımdan sonra Seçim Müdürlüklerine oy torbası teslimi için görevlerine geç saatlere kadar devam ettiklerinden, Kurumlarca idari izinli sayılabiliyorlar. 17 NİSAN tarihinde de, aynı işlemlerin yaşanabileceği ve memurların bir gün idari izinli sayılabileceği değerlendiriliyor.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Merve dedi ki:

    Ben üniversite öğrencisiyim eğer pazartesi devamsızlık benim için sıkıntı olacaksa neden iki gün için 9 saat yol gidiş geliş 18 saat yol çekeyim ki hiç gitmem daha iyi

  2. SELCAN dedi ki:

    Biz üniversite ögrencileri olarak memleketleri çok uzakta olan insanlar var 14-18 arası tatil edilmeli.Hiç bir üniversite ögrencisi iki gün için memleketlerine gidip oy kullanmaz.

BİR YORUM YAZ