Haber Bankam

Ramazan Kredisi Veren Bankalar ve 2018 Faiz Oranları

2018 Ramazan Bayramı kredisi veren bankalar hangileri? 2018 yılında ramazan bayramı kredisi veren bankalar ve aylık faiz oranlarını yazımızda derledik.

Ramazan Kredisi Veren Bankalar ve 2018 Faiz Oranları
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Ramazan Bayramına çok az bir vaktin kaldığı bugünlerde bankalarda kredi alanında yapacağı kampanyaları tek tek duyurmaya başladı. Bu kampanyalar oldukça avantajlı maddelerden meydana gelirken pek çok vatandaşın beklentilerini karşılayacak gibi gözüküyor. İşte 2018 yılında Ramazan Bayramı kredisi için başvurabileceğiniz tüm bankalar:

Kişiye Özel Faiz Oranlı İhtiyaç Kredisi ING Bank

ING Bank bayram kredisi kapsamında oldukça avantajlı bir sistemi meydana getiriyor. Düşük faizler üzerinden vatandaşlara kredi imkanı tanıyan banka uzun vadelerle birlikte kredi alımını biraz daha basit bir hale çekiyor. Bankadan 2000 tl ye kadar alacağınız kredileri en fazla 48 aya kadar vadeli olarak ödeyebilirsiniz. 50.000 TL’ ye kadar olan kredilerde ise, faiz oranları yüzde 1.39 olmuştur. Tabii bu durumun kredi notu ile ilişkili olarak gerçekleştiğini belirtmek gerekiyor. Zira kredi notunun yüksekliğiyle birlikte kişilerin daha düşük faizler üzerinden bu kampanyadan yararlanması mümkün olur. Kredi notu 1850 ve daha üzerinde olan kişiler yüzde 1.39 faiz oranından faydalanırken, kredi notu 1800 ile 1849 arasında olan kişiler yüzde 1.4 faiz oranı, kredi notu 1750 ile 1799 arasında olan kişiler ise yüzde 1.59 faiz oranına bağlı olarak bu bankadan kredi çekebilir. Bunun yanında daha düşük kredi notuna sahip olan kişiler yüzde 1.64 ile yüzde 1.69 faiz oranında bu bankanın aracılığıyla ihtiyaç duydukları tutarı almaya başlayabilirler. Bunların haricinde banka birde tahsis ücreti almaktadır. Bankalara başvuru internet üzerinden, mobil şube üzerinden veya doğrudan şubeler üzerinden kolay bir şekilde yapılabilir.

İş Bankası Bayram Kredisi

Ramazan Bayramında kredi veren bankalardan biri olan İş Bankasında, faiz oranı ise yüzde 1.40 oldu Örnek olarak bu bankadan alacağınız bir kredide ödeme planı örneği verirsek; 10.000 liralık bir kredi aldığınızda bunu 48 ay vade üzerinde ödediğinizde, aylık olarak ödemeniz gereken taksit 305 TL olacaktır bu şekilde faiz ile birlikte toplam olarak ödediğiniz miktar 14.698 TL olur. Bankaya başvurular internet şubesi mobil şube veya bankamatikler üzerinden çok rahat bir şekilde yapılabilir.

Ramazan Bayramı kredisi veren bankalar

TEB Ramazan Bayramı Kredisi

Bankanın bu bayrama özel olarak belirlemiş olduğu faiz yüzde 1.57’dir. Bu bankadan 10.000 TL oranında bir kredi alıp bunu 48 ay vadeli olarak ödemek isterseniz aylık olarak 318 lira ödemek zorunda kalırsınız. Toplam olarak geri ödemeler faizleriyle birlikte 15 bin 282 TL olacaktır. Bu banka aracılığı ile en az 1000 TL en fazla 30 bin TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Bankada izin verilen kredi vadesi oranı ise 36 aydan başlayarak 48 aya kadar artış göstermektedir. Bankanın sunmuş olduğu kampanyaya ilişkin avantajlar ise oldukça cazip seçenekleri meydana getiriyor. Dosya masrafsız ve hızlı bir şekilde bu krediden çok rahat bir şekilde yararlanabilirsiniz. Bunun yanında banka kredi verebilmek için Hayat sigortasında şart olarak belirlemiş durumdadır. Hayat sigortası için ödenecek tutarda ise, kişiden kişiye bağlı olarak fark görmek mümkündür. Özellikle bu konuda kişinin yaşının oldukça önemli bir konu olduğunu belirtmek gerekiyor. 35 yaşından küçük kişiler için hayat sigortası fiyatları daha uygun olurken, bu yaşı aşan kişilerden daha yüksek ücret alınabilir. Özellikle hayat sigortası masraflarını ödemek istemiyorsanız, bu alandaki diğer alternatiflere göz atmanız sizin için daha iyi olacaktır.QNB Finansbank

QNB Finansbank tarafından bayrama özel olarak verilecek olan kredi de belirlenmiş olan faiz oranı yüzde 1.48 olmuştur. Banka Ramazan Bayramı’na özel olarak en fazla 48 aya varan vadelerle bir ödeme planı oluşturulmasına yardımcı oluyor. Buna göre banka üzerinden 30.000 TL oranında bir kredi alırsanız ve bunun 48 ay vadeli olarak ederseniz bu durumda aylık olarak ödemeniz gereken taksit tutarı 934 TL olacaktır. Bunu toplam maliyet olarak hesapladığımızda ise, kredinin sonunda toplam olarak ödediniz miktar 44.983 TL olur. Bunun yanında banka masraflara tahsis ücreti eklerken aynı zamanda hayat sigortasınıda zorunlu olarak tutmuştur. Hayat sigortasında 35 yaşından genç kişiler için belirlenmiş olan tutar 204 TL’dir. Bankaya başvurular internet şubesi üzerinden çok rahat bir şekilde yapılabilir daha sonradan yapmış olduğunuz başvuruya göre çok kısa bir zaman diliminin içinde başvurunuzun olumlu veya olumsuz olarak ne cevap alacağınızı öğrenebilirsiniz.

Akbank Ramazan Bayramı

Bu bayrama özel olarak kredi veren bankaların başına Akbank’ta yer alıyor. Özellikle banka bu alanda düşük faiz sunarken aylık eşit taksitler yardımı ile al almış olduğunuz kredileri ödemenize yardımcı oluyor. Örnek vermek gerekirse alacağınız 10 bin TL oranına göre ödemeyi 48 ay vadeli olarak yaparsanız, bu durumda ödeyeceğiniz aylık taksit 320 TL olacaktır. Yani 48 aylık vadenin sonucunda toplam olarak 10.000 TL tutarındaki krediye karşılık ödediğiniz miktar 15.407 TL olur. Banka bunun yanında masraflara tahsis ücreti ve bsmv dahil etmiş durumdadır. Aynı zamanda isteğe bağlı olarak bu alanda hayat sigortasını yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Hayat sigortası ise 35 yaşından küçük bireyler için bu bankada 552 TL olarak belirlenmiştir. Bankadan en fazla 20.000 TL ye kadar kredi alabilir en düşük olarak ise 10 bin liralık kredi alabilirsiniz.

Halkbank Ramazan Bayramı Kredisi

Halkbank 2018 Ramazan Bayramı kredisinde en düşük faiz oranlarını bünyesinde bulunduran bir banka olarak ön plana çıkıyor. Banka tarafından belirlenmiş faiz oranı ise 1.29 oldu. Konut kredisinde bu oranlar yüzde 0.98’e düşerken taşıt kredisinde faiz oranları yüzde 1.30 oldu. Bu alandan 10.000 TL’lik bir kredi aldığınızda ve bunu 12 ay vadeli olarak ödediğinizde yüzde 1.29 faiz oranı üzerinden aylık olarak ödemeniz gereken daha 920 TL olacaktır. Toplum olarak yapılacak geri ödeme tutarı ise bu faizleri bağlı olarak 11.087 TL olur. Bu krediyi 36 aylık vade üzerinden ödemek İsterseniz bu durumda aylık taksitler 364 TL’ye düşecektir. Toplam geri ödeme tutarı 13.175 TL olur. 48 ay vadeye baktığımızda ise yine aynı faiz oranları üzerinden aylık olarak 297 TL olduğunu görüyoruz. Bu durumda toplam olarak geri ödemek zorunda kalacaksınız miktar biraz yükselecektir toplam olarak faizleri ile birlikte 14.297 tl ödemek zorunda kalırsınız. Size en uygun vadeli ödeme planını belirlemek için, en yakında bulunan halk şubesinden birine giderek başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ