Haber Bankam

Ramazan Bayramında Otobüs Seferi Artırma Talimatı Verildi

Ramazan Bayramında Otobüs Seferi Artırma Talimatı Verildi

Ramazan bayramına artık iki hafta gibi bir süre kaldı. Pek çok kişi bu Ramazan Bayramı tatilini evinde geçirdiği gibi yine memleketinde geçiren ve bu tatili fırsat bilerek sahil şehirlerine kaçan kişi sayısı da oldukça fazla. Ramazan Bayramında yine yollar araçlar ile tıkalı olacak. Yollarda ki araç sayısı fazla olduğu gibi otobüslerde de yolcular yer bulmakta bilindiği üzere zorluk çekiyor.

Hele ki otobüs firmalar tarafından yapılan açıklamalara göre şimdiden Ramazan Bayramı için bilet alımlarının başladığı ve bazı otobüs seferlerinin dolma noktasına kadar geldiğini duyurdu. Vatandaşların madur olmaması için ve daha fazla kazanç elde edebilmek için Ramazan Bayramında otobüs firmaları gerekli bölgeler için yolcu sayısının fazla olduğundan dolayı ek sefer yapmak istediğini belirtmekteydi. Konu hakkında otobüs firmalarına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı izni verdi. Ramazan Bayramında otobüs seferi artırma talimatı verildi.Otobüs Takviyesi Yapılacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile otobüs firmalarına B2 ve D2 belgelerine kayıtlı otobüslerinin belirlenmiş olan Bayram tarihlerinde kullanabilmelerine izin verildi. Buna göre otobüs firmaları 23 Haziran 2017 – 29 Haziran 2017 ve 29 Ağustos 2017 – 6 Eylül 2017 tarihlerinde B2 ve D2 belgelerine kayıtlı otobüslerini sefere açabilecek. Bu tarihlerden sonra tekrar araçların seferleri sonlandırılacak.

Ancak tüm otobüs firmaları ek sefer yapamayacak. B2 ve D2 belgelerine kayıtlı otobüslerini ek sefer yapmak isteyen firmaların B1 ve D1 yetki belgesine sahip olması gerekmektedir. B1 ve D1 yetki belgesine sahip olmayan firmalar Ramazan Bayramında ek sefer düzenleyemeyecektir.

25 ve Üzeri Koltuklu Olma Zorunluluğu

Otobüs firmalarının Ramazan Bayramı dolayısı ile ek sefer yapacağı araçların mutlaka 25 ve üzeri koltuk kapasitesine sahip olması gerekmektedir. 25’in altında koltuk kapasitesine sahip olan araçlar için Ramazan Bayramı süresince ek sefer yapmalarına olanak tanınmamıştır.

Bayram dolayısı ile yolcu otobüslerinde de büyük bir doluluk oranı yaşanacak ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının verdiği talimat ile otobüs firmaları ek sefer yapabilecek. Bu sayede araçlarda ki doluluk oranlarında azalmalar olabileceği gibi yine tatile çıkmak isteyen ve memleketine gitmek isteyenlerin sayısı da artacaktır.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ