Haber Bankam

Ramazan Bayramında Memurlara Verilen Tatil Günleri

Ramazan Bayramında Memurlara Verilen Tatil Günleri
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Ramazan ayı içerisinde günlerin geçmesi ile Ramazan Bayramına yaklaşılması bayram tatili konusunda hangi tarihlerin tatil olacağı sorusunu akla getirdi. Ramazan Bayramı ilk günü 25 Haziran Pazar günü olacak ve son günü ise 27 Haziran Salı günü olacak. Ancak Bayram Tatili hangi günleri kapsayacak?

Ramazan ayının ülkemizde oldukça büyük coşku ile karşılanması ve yaz aylarına denk gelmesine rağmen insanların oruç tutarak bu ayda manevi duygularını ve hislerini daha fazla yaşadığı görüldü. Artık Ramazan ayının sonlarına doğru yaklaşılmaya başlanması ile de bayram planlarının ve hazırlıkların yavaş yavaş yapılmaya başladığı da görülmekte.Ramazan için son oruç günü olan 24 Haziran Cumartesi sonrasında 25 Haziran Pazar günü Ramazan Bayramının ilk günü olarak kutlanmaya başlayacak. İslam aleminin ilk dini bayramı olan Ramazan Bayramında insanların coşku ile kutlama yapması ve aileleri ile sevdikleriyle bayramlaşması mümkün olacak.

Üç gün sürecek olan Ramazan Bayramının son günü ise 27 Haziran Salı günü olacak. Birçok insan şehir dışına, köylerine ve ailelerine ziyarete gittiği bu bayramda iş başı yapılacak tarih ise 28 Haziran Çarşamba günü olarak gözükmekte. Çalışan kişilerin bayramda pazartesi ve Salı olmak üzere iki gün tatil yapacakları ve bayram kutlayacakları gözüküyor.

Bayram tatili için 27 Haziran Salı gününden sonraki tarihlerin bayram tatiline eklenmesi konusunda yapılan bir resmi açıklama ve karar bulunmadığı için bayram tatili konusunda çalışanların işe başlayacağı tarih 28 Haziran Çarşamba günü olarak gözükmektedir.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ