Haber Bankam

Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak?

Ramazan’da Yağmur Yağacak mı? Tatile gitmek isteyenler yola tedbirli mi çıkmalılar? İstanbul ve Ankara’da hava nasıl olacak? Hava tahminleri haberimizde..

Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak?

Ramazan bayramı tatilini dört gözle bekleyen ve tatil planlarını deniz kıyılarında geçirecek olan vatandaşlarımız ramazan bayramında havaların yurt genelinde nasıl olacağını merak ediyor. Türkiye genelinde sıcaklıklar artacak mı? Mevsim normallerine dönebilecek miyiz ? soruların cevabı haberimizin devamında.

Önce ki yıllara nazaran mevsim normallerinde devam etmeyen hava koşulları yaz aylarını genellikle yağışlı ve soğuk geçirmemize neden oldu.  Tatil planlarını hava koşullarına göre planlamak isteyen vatandaşlarımız ramazan bayramı tatil planlarını ertelemek zorunda kalabilirler. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan on beş günlük hava tahminleri sonuçlarına göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi,  Batı Akdeniz Bölgesi, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesinin kuzeydoğu tarafları ve Giresun,  Gümüşhane, Bitlis, Muş, Van civarlarında aralıklı sağanak  ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışla bayramı karşılayacağımızın raporu veriliyor. Yağışların genellikle Balıkesir, Bursa, Bilecik, Eskişehir, Sakarya, Manisa, Afyon, Uşak, Kütahya, Isparta, Burdur, Ankara, Bolu, Karabük, Kastamonu, Bartın, Çorum, Sinop, Zonguldak illerinde yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü yağış bekleniyor.

Hava Sıcaklıklarında Değişim Var mı?

Doğu Bölgesi taraflarında 2 ila 4 derece sıcaklık artışı beklenirken Kuzeybatı kesimlerinde 4 ila 6 derece azalacağı bilgisi veriliyor. Diğer bölgelerde önemli bir artış ve değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar hızının kuzey kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı , diğer bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış beklenen bölgelerde ise yağış anında yer yer kuvvetli eseceği bilgisi veriliyor.

Türkiye Genelinde Ortalama Hava Sıcaklıkları

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarıyor! Bayram genelinde havaların parçalı ve yer yer çok bulutlu aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlarla geçeceğinin bilgisini veren meteoroloji genel müdürlüğü özellikle Bursa, Bilecik ve Sakarya çevresinde bulunan vatandaşlarımızın yerel olarak kuvvetli yağması beklenen yağmur için dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.Yurt genelinde hava tahminlerini özetleyecek olursak;

Marmara Bölgesinde;

 Bursa ilimizde  havanın 24 dereceyi görmesi beklenirken parçalı ve çok bulutlu olarak sağanak ve gök gürültülü yağış bekleniyor.

Çanakkale ilimizde hava 27 dereceyi gösterirken öğle saatlerinden sonra sağanak yağış beklenmekte.İstanbul ilimizde hava 23 dereceyi gösterirken öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü yağış bekleniyor.

Ege Bölgesinde;

Afyon ilinde hava 25 derece olması beklenirken hava tahminlerinde öğleden sonra   kuvvetli olmak üzere aralıklı yağış bekleniyor.

İzmir’ de hava sıcaklığı 27 dereceyi göstermekte ve hava tahminlerinde parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve aralıklı yağış bekleniyor.

Kütahya’da hava sıcaklığı 23 derece olarak tahmin ediliyor. Parçalı ve çok bulutlu zaman zaman sağanak olarak geçecek yağışların öğleden sonra kuvvetli yağış olarak bekleniyor.

Akdeniz Bölgesinde;

Adana’da mevsim normallerinde altında  seyir eden hava sıcaklığının 32 derece olarak belirlenirken parçalı ve çok bulutlu olarak öğle saatlerinden sonra kuvvetli yağış bekleniyor.

Antalya ilimizde hava sıcaklığı 28 derece. Az  bulutlu ve öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı.

Burdur’da hava sıcaklığı 28 dereceyken öğle saatlerinden itibaren kuvveti ve sağanak yağış bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesi;

Çankırı ilinde havalar 28 derece olarak tahmin ediliyor. Öğleden sonra ise kuvveyi yağış beklentisi var.

Eskişehir ilinde havalar 25 derece zaman zaman sağanak yağış ile geçeceği tahminler arasında. Yağışların öğleden sonra kuvvetlenmesi bekleniyor.

Ankara ilinde hava sıcaklığı 27 derece parçalı bulutulu ve aralıklı sağanak yağışlı olarak geçeceği bekleniyor.

Karadeniz Bölgesi;

Bolu’da havalar 20 derece ve sağanak yağış beklentisi var.

Karabük ilinde havalar 24 derece sıcaklıkta olması bekleniyor. Yağışların gece saatlerinde kuvveti yağması tahminler arasında.

Zonguldak ilinde hava 22 derece. Öğle saatlerinde aralıklı sağanak yağış beklenirken gece saatlerinde yağışların kuvvetlenmesi bekleniyor.

Samsun ilinde hava sıcaklığı 23 derece tahmin ediliyor. Yağışlar öğle saatlerinde yer yer sağanak olarak yağacağını ve gece saatlerinde kuvvetleneceğini bilgisi veriliyor.

Trabzon’da hava sıcaklığı 23 derece iken az bulutlu ve iç kesimlerde yağış bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesi ;

Erzurum ilinde hava sıcaklığı 24 derece olarak tahmin edilirken yağış beklenmiyor.

Hakkari’de hava sıcaklığı 27 derece ve az bulutlu olarak seyir edeceği gözlemleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi;

Diyarbakır ilinde hava sıcaklığı 34 dereceyi buluyor. Yağış beklentisi yok.

Gaziantep ilinde hava sıcaklığı 31 derece ve yağış beklentisi gözlenmiyor.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ