Haber Bankam

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün?

Ramazan Bayramı Tatil Süresi Belli Oldu!

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün?
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Ramazan ayının bitmesine günler kala bir çok kişinin aklında oluşan soru ramazan bayramı tatili kaç gün olacak? Ramazan ayının bitmesine 2 hafta kala çalışan birçok memur ve işçi tarafından beklenmeye başlandı. Son birkaç yıldır ramazan bayramının 9 günlük tatil olarak kullanılması dolasıyla memur ve işçiler bu bayramın ilk gününün haftanın son günü olan Pazar gününe denk gelmesi nedeniyle 9 günlük tatil kullanılamayacak. Ramazan bayramı arifesi 24 haziran 2017 Cumartesi günü. Ramazan bayramının ilk günün Pazar gününe denk gelmesiyle beraber işçilere ve memurlara 24-25-26-27 Haziran günleri resmi tatil olarak belirlendi. 28 Haziran 2017 Çarşamba günü çalışanlar ise tekrardan iş başı yapıyor.  Ramazan bayramı tatilini deniz kıyılarında tatil yaparak geçirmek isteyen çalışan ve memurlar geçen yıl ki tatili bulamayınca bu durumdan hoşnut olmadılar. Eğer ramazan bayramı tatilinin başlangıcı Pazar gününe değil de Salı gününe denk gelmiş olsaydı Çarşamba ve Perşembe günleri resmi tatilden  yararlanırken bakanlık tarafından otomatik olarak tatile Cuma gününü de birleştirilip uzun tatil kullanmış olunuyordu. Bu durumda memurlar 9 günlük tatilden faydalanırken işçiler ise ortalama 1 hafta tatil kullanmış oluyorlardı. Maalesef bu bayramda memurlar ramazan tatilini sadece 2 gün kullanabilecek.

 

Resmi Tatil Açıklaması Yalnıza Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Yapıldıİlk resmi açıklama milli eğitim bakanlığının resmi twitter sitesinden yaptığı açıklamayla geldi. Bakanlığın resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada “ Sayın bakanımızın onayıyla öğretmenler, mesleki çalışma programı kapsamında bayram sonrası 28,28,30 Haziran’da idari izinli sayılacaklar.” İfadesini kullandı. Arife günü dahil olmak üzere öğretmenler toplamda 7 gün izin kullanacaklar.

Ramazan Bayramında Tatillerin Uzamaması Turizm Sektörünün Canını Sıktı!

Ramazan tatillerini deniz kıyılarında tatil yaparak değerlendirecek olan memurlar için resmi açıklama Bakanlar Kurulu Tarafından yapılmadığı için turizm sektörü konuyu konuyu bakanlığa taşıdı. Ramazan bayramı tatilinin uzatılmasının turizm sektörünün canlandıracağı gittikçe kötüleşen sektörün bir nebze olsun rahatlayıp hareketlilik getireceğini belirtti.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgesi Yürütme Kurulu Başkanı Ali Kırlı Konuyla alakalı şu ifadeleri kullandı; “ Eğer hükümet tatili 1 hafta uzatırsa iç Pazar ve turizm sektöründe olumlu dönüş olacaktır. Bir an önce hükümetin tatili uzatması yönünde ki kararını açıklamasını istiyoruz. Önceki yıllarda olduğu gibi vatandaşlarımız sıkıntı yaşamamaları için ön rezervasyonlarını yaptırmaları gerek. Hükümetle, tatilin uzatılması için görüşmelerimiz devam etmektedir. İktidarın Muğla temsilcileri ile bayram tatilinin uzatılması için çağrımızı paylaşarak Ankara’ya iletilmesi için girişimlerde bulunduk.”

Ak Parti milletvekilleri ve Ak parti il başkanı esnaf ve turizmcilerden gelen bayramın uzatılmasıyla ilgili taleplerini partinin gene merkezine ileteceklerini bildirdi.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ