Haber Bankam

Ramazan Bayramı 4 Günlük Tatil Ücretleri

Ramazan Bayramı 4 Günlük Tatil Ücretleri

Ramazan ayının gelmesine artık iki hafta gibi bir süre kaldı. Bu sürenin sonun da 24 Haziran 2017 tarihi Ramazan Bayramı Arifesi olarak bilinmekte ve 25 Haziran 2017 Pazar, 26 Haziran 2017 Pazartesi ve 27 Haziran 2017 Salı günleri Ramazan Bayramı olarak ilan edilmiş resmi tatillerdir.

Ramazan Bayramının gelmesi ile pek çok otobüs firması biletlerini neredeyse tüketti. Ulaştırma, Turizm ve Habercilik Bakanlığı talebi ile otobüs firmalarına ek sefer yapma izni verildi. Bayramın gelmesi ile ulaştırma firmaları (hava, deniz, kara) ve turizm sektöründe faaliyetlerini sürdürmekte olan firmaların ekmeğine adeta yağ sürüldü. Buna göre yurt genelinde Ramazan Bayramı tatilinin dolu dolu geçmesi beklenmektedir. Peki Ramazan Bayramı tatiline 24 Haziran 2017 itibari ile çıkan iki kişilik bir tatilci 4 gecelik kaldığı tatilde ne kadarlık bir ücret öder.

Ramazan Bayramı Bölgelere Göre Tatil Ücretleri

Ramazan Bayramını fırsat bilerek farklı bölgelerde tatile çıkmak isteyen iki kişilik bir aile 4 gece boyunca bir bölge de tatil yapmak isterse ne kadarlık bir ücret ödemesi gerekiyor?Tatil Yapılacak Bölge Her şey Dahil (Min) Her şey Dahil (Max) Yarım Pansiyon (Min) Yarım Pansiyon (Max)
Kemer 350 TL 3.000 TL 600 TL 2.200 TL
Marmaris 850 TL 3.000 TL 600 TL 6.500 TL
Belek 950 TL 10.000 TL 600 TL 6.000 TL
Bodrum 600 TL 3.000 TL 600 TL 6.500 TL

Yukarıda belirtilmiş olan tablo Ramazan Bayramı tatilinde 4 gecelik bir tatil yapmak isteyen iki kişinin vereceği ücret tutarlarıdır. Genel olarak tabloya göre en ucuz Kemer’de tatil yapılacağı gözlemlenmekteyken otellerde ki yarım pansiyon fiyatlarında ciddi bir artış olduğu görülmektedir. Buna göre bazı oteller her şey dahil fiyat veren oteller ile aynı tutarda Ramazan Bayramı tatilcisini konaklatmaktadır.

Ulaşıma Büyük Zam!

Ramazan Bayramına ramak kala otobüs firmalarının büyük bir bölümü bilet fiyatlarına ciddi oranda zam yaptı. Öyle ki pek çok firma 45 – 50 TL’ye gördükleri şehirlere şu anda 60 – 75 TL arası götürdüğü gözlenmektedir. Otobüs firmaları 5 TL’den başlayıp 25 TL’ye kadar Ramazan Bayramı tatili dolayısı ile bilet fiyatlarına zam yaptı. Bu durum tüketicinin de dikkatini çekti ancak memleketlerine gitmek isteyen ya da Ramazan Bayramında tatil yapmak isteyen tüketiciler bu bilet fiyatlarından mecbur nasibin alıyor.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ