Haber Bankam

PTT 2017 Personel Alımı Başvuru Sayfası Aktif Oldu!

2017 yılında PTT. bünyesinde 2500 personel alınacak ve bu alım için başvurular 13 ŞUBAT 2017 Pazartesi günü başladı. Zaman zaman aday sayfanın açılmadığından şikayet etseler de, şuan için PTT insan kaynakları başvuru sayfasından form doldurularak, başvuru yapılabiliyor. Sizde 2017 yılında PTT’de kadrolu personel olarak göreve başlamak isterseniz, hemen başvuru formunu doldurun. Detaylar haberbankam.com ‘da..

PTT 2017 Personel Alımı Başvuru Sayfası Aktif Oldu!
 • 5 YORUM
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
  Loading...

PTT 2017 Yılı Personel Alımı için Başvuru Nasıl Yapılır?

Bugün itibariyle PTT tarafından 2017 yılı 2.500 personel alımı başladı. PTT İnsan Kaynakları birimince başvuru formu ve sayfası aktif edildi. PTT.’de göreve başlamak için binlerce aday başvuru sayfasına akın etti. ve 13 ŞUBAT 2017 günü akşam saatlerine doğru zaman zaman başvuru sayfasının açılmaz durumda olduğu söylense de, halen başvuru yapılabiliyor. Sayfanın açılmama durumunun başvuru yoğunluğundan dolayı olabileceği değerlendiriliyor.

07 ŞUBAT Salı günü Sayın Bakan Ahmet ARSLAN 2017 yılında PTT.’ye 2.500 personel alımı yapılacağını açıklamıştı ve bugün itibariyle başvurular başladı. Adaylar internet üzerinden başvuru formunu doldurarak, sisteme giriş yapıyorlar ve başvuru işlemlerini gerçekleştiriliyor. Ancak bugün yaşanan bir aksilik sonucunda sayfa açılmaz konuma geldi ve bir  çok aday başvuru tarihinin ve süresinin geçeceğinden endişe ederek, biran önce başvuru sayfasının açılmasını talep ediyor.

PTT. 2017 YILI  2.500 PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmakla beraber;
1-  Türk vatandaşı olmak.
2-  18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak. (Açıklama: 13/02/1983 tarihinden sonra doğanlar müracaat edebilecektir.)
3- Kamu haklarından yasağı bulunmaması,
4- Daha önce 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
5-  Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.
6- Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.
7- Atanacağı pozisyon için ekli listede belirtilen öğrenim şartını haiz olmak (Son başvuru tarihi olan 18/02/2017 tarihi itibariyle mezun olmak).
8- PTT tarafından yapılacak olan “sözlü sınavda” başarılı olmak.
9- Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.
10- Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak gerekiyor.

PTT 2017 GİŞE VE BÜRO GÖREVLİSİ OLMA ŞARTLARI

a)Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek. 3) KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.
b) Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki okulların Ek-1 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.PTT 2017 DAĞITICI PERSONEL OLMA ŞARTLARI

ptt 2017 posta dağıtıcı personel alımı

ptt 2017 posta dağıtıcı personel alımı

 • KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.
 • İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki okulların Ek-2 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.
 • Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 18.02.2017 tarihi itibariyle sahip olmak.) NOT: Adaylar, mülakattan önce B ve A2 sınıfı sürücü belgesi yetkisi çerçevesinde kullanacakları araçlarla uygulamaya tabi tutulacaktır.
 • Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

2017 yılında PTT personel alımı 13 ŞUBAT 2017 Pazartesi günü başladı ve 18 ŞUBAT 2017 Cuma günü sürecek. Adayların Bu hafta içerisinde başvurularını sistem üzerinden tamamlamaları isteniyor. Başvuru yapan vatandaşlarımızın sınav sonrasında sözlü mülakat sınavına çağrılacakları belirtilirken sözlü mülakata çağrılmasına rağmen gelmeyen adayların iş başvuruları geçersiz sayılacağı değerlendiriliyor.

PTT 2017 personel alımı başvuru tarihleri

PTT 2017 personel alımı başvuru tarihleri

Yaşanan yoğunluk nedeniyle sisteme giriş yapamayan vatandaş için http://ik.ptt.gov.tr/ adresinden girişlerin en kısa sürede açılacağı ve Cuma gününe kadar başvuru yapacak tüm adaylar için sistemin açık olacağı tahmin ediliyor.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Başvuru yapacak adayların ilk önce sayfa girişinde ki başvuru formunu doldurmanı gerekiyor. Bu formda, Tc.No, Nüfus Cüzdanı Seri Numarası, Güvenlik Doğrulama Kodu ve Metni okuduğuna dair onay kutucuları bulunuyor.

ptt personel alımı 2017 başvuru formu

ptt personel alımı 2017 başvuru formu

Formun doldurulması esnasında 2017 yılında başlayan yeni çipli kimlik uygulaması nedeniyle nüfus cüzdanlarının seri numaralarını girmek isteyen vatandaşlar için PTT tarafından seri kısmı 9 hane olarak girildikten sonra no kısmına 0 (sıfır) yazılması gerektiği uyarısı verilmiştir. Bu bilgileri dolduran adayların başvuru dökümü almaları ve bu bilgileri üçüncü kişilerle ile paylaşmamaları yönünde uyarılıyor.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Serhat dedi ki:

  Allah nasıl bilirse öyle yapsın sizi hergün bir aşaması arızalı sitenin. En son dağıtıcı kpss puanını sorgulamıyor. Bariz adamları hazır bile bile müracaata mani oluyorlar.

 2. Mücahit dedi ki:

  Eski kımlıkle basvuru yapılamıyo mu ?

 3. kemal dedi ki:

  kendi adamlarını alacaklar da ondan!!!!

 4. Ercan dedi ki:

  PTT başvuru bölümü Aktif değill

 5. Hokkabaz osman dedi ki:

  Neden açılmıyor site

BİR YORUM YAZ