Haber Bankam

Pastane Açmak İsteyenlere KOSGEB Destek Veriyor!

Pastane dükkanı açmak isteyenlere müjde! Kosgeb unlu mamuller ve üretim sektörüne destek veriyor. Ayrıntılar Haberimizde..

Pastane Açmak İsteyenlere KOSGEB Destek Veriyor!
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Türkiye genelinde yapılacak olan en iyi işlerden birisi olan yeme içme sektörüne adım atmak gittikçe rağbet görmekte ve her geçen gün girişim yapılan alanlar sıralamasında üst sıralara çıkmaktadır. Ayrıca yapılan girişimlerin büyük bir çoğunluğu olumlu sonuçlanmaktadır. Hal böyle olunca Türkiye’de en çok tercih edilen unlu mamullerin girişiminde de son yıllarda bir artış gözlenmektedir. Özellikle pastane alanına yönelen girişimciler yeni yeni ortaya çıkmaya başlayan bebek doğum kutlamaları ve benzeri organizasyonlardan dolayı gittikçe sektörün göz bebeği haline gelmekte ve gün geçtikçe müşteri kitleleri artmaktadır.Doğru strateji ve kariyer planlaması uygulayan mekan sahipleri 2 yıl gibi kısa sürede  işletmelerinde büyütmeye gitmişlerdir.

Peki pastane açanların dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir ? sorusunun yanıtı ise oldukça basit. Devamlı müşterisi olduğum pastanelerin veya unlu mamuller üreten mekanların sahip olması gereken ilk özelliklerden birisi modern mekan tasarımları ve ferah aydınlatma sistemlerinin işletmelerinde kullanılması gerektiği. İşyerinizi bulunduğunuz şehrin ana caddelerinde konumlandırmaya çalışmak veya ana caddeye yakın olan insanların uğrak noktalarından seçmenizde büyük fayda var. Mekanın önemi olduğu gibi üretmiş olduğunuz ürünlerde maliyetini de göz önünde bulundurarak her yerde üretilmeyen farklı ve kaliteli mamuller öne sürmek işletmenizin devamlılığı açısından önem arz eden bir başka husustur. Ürünleri taze olarak müşterilerinize sunmalı ve elinizden geldiğince hızlı ve pratik hizmet göstermelisiniz.

Unlu Mamuller Üretmek İsteyenlere KOSGEB Desteği!

Unlu mamuller üreten firma açmanız için illaki unlu mamuller ustası olmanız gerekmez. Ancak kendiniz bu işi öğrenip kendiniz yapıp satarsanız ekonomik açıdan daha rahat hayat sürmüş olursunuz. İşletmenizi kurmak için yeterli mali desteği bulamıyorsanız KOSGEB size bu konuda gerekli finansman kaynağını sağlayacaktır. Peki bu destekler nasıl alınır şimdi bunları öğrenelim.KOSGEB Desteği İle Pastane ve Unlu Mamuller Üretimine Nasıl Başlanır?

Kosgeb Desteklenen Sektörler listesinde pasta ve unlu mamullerini NACE kodlarıyla listesinde yayınladıktan sonra kosgeb için kredi başvurusunu gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. İlk olarak kosgeb girişimcilik sertifikasının verildiği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi için başvuru yapmanızı isteyecektir. Ancak eğer üniversitelerin eğitim veren bölümlerinde en az 56 saatlik girişimcilik dersi gördüyseniz bu işleme gerek kalmadan direk destek kredinize başvuru yapabileceksiniz. Yoksa Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi olan kosgeb tarafından verilen 70 saatlik bu sertifika kursunuza katılım sağlamak zorundalığınız olacaktır. Başvuru yapmanın en kolay yolu kosgeb sitesinden eğitim bilgilerini ve adres bilgilerinizi girdikten sonra kurs merkezinizi seçmek ve belirlenen tarih ve yerlerde kursa katılım sağlayıp ,ardından sertifika kursunuzu başarıyla tamamlanması sonucunda “Girişimcilik Sertifikası” almaya hak kazanmış olacaksınız.

Sertifikanızı aldıktan sonra Kosgeb’e ilk kayıt işlemlerimizi gerçekleştirmek için kendimiz oluşturduğumuz kullanıcı adı ve e-posta onayıyla kaydımızı olduktan sonra internet üzerinden KSB sistemine giriş yaparak “yeni girişimci desteği” başvurumuzu bu pencerelerden başlatmamız gerekecektir. Bunlarla birlikte varsa şehit/gazi veya engellilik durumu ( kosgeb kredisi için öncelik tanıyan hallerdir) bu bilgileri de ekleyerek, firmalardan almış olduğunuz imza beyannameli fiyat tekliflerini girmeniz gerekecektir. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra yapmış olduğunuz başvuru kurum tarafından değerlendirilir ve ardından hazırlamış olduğunuz iş projesi sunumu için size belirli tarih verir.

Kosgeb sistemine giriş yapmak için Tıklayın!

Pastane Açmak İçin İş Sunum Projesi Nasıl Olmalıdır?

Kosgeb desteğini almaktan daha zor bir şey varsa oda kurulu ikna etmenize yarayacak olan ve tamamen sizin tarafınızdan hazırlanacak olan sunum projesidir. Hazırlayacağınız iş sunum projesi kurul tarafından yeterli bulumaz ve onay alamazsanız maalesef ki yeni girişimci destek programından yararlanma şansınızı kaybedeceksiniz. İnternette hazır olarak bulunan iş sunum projeleri işinizi görebileceği gibi büyük fayda sağlayacaktır. Sunum projeniz sade, titiz, ve özenle hazırlanmış olmalıdır. Kurulun size yönelttiği sorulara yeterli cevabı verebilmeli ve ikna edebilme kapasitesi hem görsel hem içerik bakımından zengin olup göze ve kulağa hitap edilir şekilde bilinçli hazırlanması gereken bir projedir. Gerekli çalışmaları yapıp kuruldan geçer not aldığınız takdirde hak etmiş olduğunuz hibe işyeri açma kredisini kullanabilmeniz için veri tabanına kayıt olup kobi beyannamesi doldurmanız gerekmektedir.

ETİKETLER:
Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ