Haber Bankam

Öğretmenlere Performansına Göre Zam Yapılacak

Öğretmenlere Performansına Göre Zam Yapılacak
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin performansını artırmak ve öğrenciyi eğitime daha hızlı daha kaliteli şekilde kazandırmak için yeni çalışmalar yapmaya devam ediyor. Öğretmene performansa göre maaş verileceği uzun süredir konuşulmaktaydı. Buna göre öğretmenlere performansına göre zam yapılacak.

Öğretmenlerin almış olduğu tutarlar yine belirli bir seviyede kalacak ancak öğretmenler kademelere ayrılacak ve performansa göre maaşlar verilecek. Buna göre uzman, başöğretmen vb. gibi pek çok öğretmen ünvanının çıkması bekleniyor. Bu sayede öğretmenler de rütbelere ayrılmış olacak. Ancak öğretmenler asker ve polis gibi rütbelerini görev süresine göre değil performansına göre alacak. Yaşı genç performansı iyi bir öğretmen yaşı büyük bir öğretmenden daha kıdemli olabilecek.

Performansa Göre Zam Yapılacak

Uzman, başöğretmen vb. gibi kavramların getirilmesi ve öğretmenlerin kıdemlere ayrılması ile öğretmen maaşlarına bu durum yansıyacak. Başarılı olan, dersini iyi anlatan, öğrencisine dersini sevdiren ve öğrencileri başarılı öğretmenlerin kademeleri artacak ve aldıkları maaşlarda buna göre artacak.Şu an için kademelerin net olarak neler olduğu belli değil. Ancak şu biliniyor ki öğretmen maaşlarına verilece kolan zam ücretleri Maliye Bakanlığının durumuna göre yapılacak. Maliye Bakanlığının vermiş olduğu ücretlere göre öğretmenlerin maaşlarına zam yapılacak. Öğretmenler için yapılacak olan bu çalışmanın hayata geçirilmesine kesin gözü ile bakılıyor.

Hedef İyi Eğitim Gençlere İyi Gelecek!

Milli Eğitim Bakanlığını gençlerin dersleri sevmesi ve onların derslere katılarak başarılı bir birey olması için çalışmalarını tüm alanlar da sürdürmektedir. Öğretmenleri de pek çok alanda teşvik etmekte olan Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenler için gerçekten kıdem seviyesi getirirse öğretmenlerin başarılı olmak için çalışmalar yapacağı ve öğrencilerin başarısı için daha iyi uğraşacağı beklenmektedir.

Uzman öğretmen, başöğretmen gibi kıdemlerin çıkartılması ile öğretmen maaşlarına da zam yapılacak. Her yıl öğretmenin ve ders verdiği öğrencilerin potansiyelleri kontrol edilecek. Öğretmenin her sene kıdemi değişebilecek. Kıdemi yükselen öğretmen zamlı maaş alacak ancak bir sonra ki sene eğer başarı oranı düşerse yine maaşı aynı tutar da kalabilecek. Yapılan çalışmanın tamamen hazırlaması ve en kısa sürede hayata geçirilmesi planlamaktadır.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ