Haber Bankam

Öğrenciye Kredi Veren Bankaların 2018 Faiz Oranları

Öğrenciye Kredi Veren Bankaların 2018 Faiz Oranları
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Öğrenciler, zor hayat şartları ve eğitim hayatının zorluklarıyla birlikte maddi anlamda oldukça kötü dönemlerden geçebilmektedir. Bu tarz zorlu dönemlerde ise, kredi düşünceleri kişilerin akıllarında çok sık bir şekilde yer edebilir. Günümüzde eğitim giderlerini kolay bir şekilde bitirebilmek adına, pek çok bankanın öğrencilere kredi verdiğini belirtmek gerekiyor. Üstelik son derece cazip koşullar üzerinden, öğrenciler ihtiyaç duydukları nakit miktarına anında ulaşabilirler.

2018 yılı itibariyle hem özel bankalar, hemde devlet bankaları öğrenciler için kredi imkanı sağlamaktadır. Öğrencilere kredi veren bankalar ve bankaların faiz oranlarıyla ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası, öğrenciler için pek çok ek fırsatı bünyesinde bulunduran sayılı yerlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Bu bankaya başvuruda bulunmak ve eğitim kredisi alabilmek adına, doğrudan  şubeden başvuruda bulunmak gerekir. Alınan kredi tutarı, isterseniz aylık olarak, istersenizde üç ayda bir şeklinde ödemeye başlayabilirsiniz. Vade tutarını ise, ödeme durumunuza göre ayarlamanız mümkün oluyor. En fazla olarak vade tutarının 36 aya kadar çıkabileceğinin altını çizmek gerekir.

Faiz oranları ise Ziraat Bankasında %1.27 olup, sabit faize sahip bir kredi türüdür. Ziraat Bankası tarafından sağlanan kredinin ne tarz bir ödeme planıyla ödeneceğinide örneklerle anlatalım. Örneğin bu bankadan 10 bin TL oranında bir kredi alırsanız bunu %1.27 faiz oranı üzerinden aylık olarak 362 TL eşit taksitlerle ödeyebilirsiniz. Bu durumda kredinin toplam ödemesi 13.066 TL olurken, 3 bin TL oranında bir faiz ödemiş olacaksınız. Bu aylık olarak ödenmesi gereken bir kredi türünün planıdır. Eğer ödemelerinizi 3 ayda bir şeklinde yapmak isterseniz, o zaman 3 ayda bir 1.104 TL ödemek durumunda kalacaksınız. Bu bankadan kredi çekebilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız ilk aranan şartlar arasında bulunur. Ziraat Bankası eğitim kredisi için doğrudan şubeden başvuruda bulunabilirsiniz.

Halkbank Öğrenci Kredisi

Halkbank, öğrencilere kredi veren bankalar arasında en düşük faiz oranına sahip olan banka olarak biliniyor. Düşük faizlere sahip bir kredi imkanı sunduğundan dolayı, öğrenciler için adeta çare haline gelmiş bir adrestir diyebiliriz. Halkbank öğrenci kredisi için sunulan vade oranı ise 48 aya kadar uzayabiliyor. Halkbank eğitim kredisi faiz oranı ise %1.23 olarak belirlenmiş durumdadır.

Bu tabloyu bir örnekle açıklamak gerekirse, bu bankadan 10 bin TL oranında bir kredi çekmek ve bunu 48 ay vadeli olarak ödemek isterseniz, o zaman aylık olarak ödemeniz gereken taksit 288 TL olacaktır. Toplam olarak 10 bin TL’lik krediye karşılık ödeyeceğiniz faizli miktar ise 13.848 TL olacaktır.

Denizbank Öğrenci Kredisi

Öğrencilere kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilenlerden biride Denizbank’tır. Denizbank’taki faiz oranları ise, kredinin vade süresine bağlı olarak değişir. Vade süresi arttıkça faiz oranlarınında artacağını belirtmek gerekir. Örneğin 12 ay vadeli olarak kredi çekmek istediğinizde faiz %1.40 olurken, 60 ay vadeli kredi almak istediğinizde bu faiz oranı %1.59 olacaktır. Durumun bu şekilde olması ise, geri ödemelerin biraz daha artmasına neden olacak ayrıntılar arasındadır.İş Bankası Öğrenci Kredisi

İş bankasından öğrenci kredisi alabilmek için, yapılması gereken şey öğrenci belgesi ve teminatla birlikte başvuruda bulunmaktadır. İş Bankasında belirlenen kredi faizi ise %1.50 olmuş durumdadır. Eğer bu bankadan 36 ay vadeli olarak 10 bin TL kredi alırsanız, o zaman aylık olarak ödemeniz gereken tutar 379 TL olur. Banka en fazla 36 ay vadeli olarak öğrencilere kredi imkanı sağlamaktadır.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi

Yapı Kredi bankasının farkı, hem yurtiçi hemde yurtdışı eğitim giderleri için başvuruda bulunabilmenizdir. Bu banka aracılığı ile en fazla 50 bin TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz. Banka tarafından belirlenen en üst vade sayısı ise 48 aydır. Faiz oranları ise, vade oranlarına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Öğrencilere kredi veren bankalar

Garanti Bankasından Öğrencilere Kredi

Öğrenciye kredi veren bankalar arasında bulunan Garanti Bankası, alınan eğitim kredisi tutarına bağlı olarak farklı faiz oranı oluşturuyor. Krei tutarı arttıkça, faiz miktarıda düşüyor. Örnek vermek gerekirse, bu bankadan 12 bin TL’ye kadar kredi aldığınızda faiz %1.78, 15 bin TL oranında kredi aldığınızda faiz %1.58, 15 bin ile 25 bin TL arasında bir kredi aldığınızda faiz %1.48 olarak alınacaktır. Bankanın en yüksek vade oranı ise 48 olarak belirlenmiştir. Öğrencilere yönelik bankanın ödeme koşullarına bir örnek vermek gerekirse, bu bankadan 10 bin TL değerinde bir kredi aldığınızda taksitler 335 TL olacaktır. Alınan kred tutarındaki artışlarla birlikte düşük faizler üzerinden ödeme yapabilirsiniz.

Odeabank Öğrenci Kredisi

Öğrenciler için uygun faizli kredi veren bankalar arasında Odebank’ta yer alıyor. Özellikle son zamanlarda öğrencilere yönelik yaptığı çalışmalarla adından son derece sık bir şekilde söz ettiren Odeabank, bu konuda yine başarılı bir profil çiziyor. Odebank’ta sabit faiz oranları bulunurken, vade oranlarına bakılmaksızın faizler %1.55 oranında sabitlenmiştir. 12 aydan başlayan vadeler 60 aya kadar değişkenlik gösterir. Bankadan bir kredi çektiğinizi farz ederek, bir ödeme örneği vermek gerekirse, bu rakamları daha net bir şekilde görebilirsiniz. Örneğin Odeabank’tan 20 bin TL tutarında bir kredi alırsanız,12 aylık vade üzerinden ödemeniz gereken aylık taksit tutarı 1.875 TL olacaktır. Bu kredi tutarını eğer 60 aylık vade üzerinden ödemek isterseniz o zaman aylık 556 TL ödemek durumunda kalırsınız.

QNB Finansbank Öğrenci Kredisi

Finansbank’ta yine aynı şekilde zor zamanlarda öğrencilerin yardımına koşan bankalardan biri olarak biliniyor. Banka mobil uygulama üzerinden 10 bin TL’ye kadar kredi ihtiyaçlarınızda yardımcı olabilir. Bunun yanında daha büyük çaplı maddi ihtiyaçlar için, doğrudan şube üzerinden başvuruda bulunmak gerekiyor. Kredi notu ise, bankanın kredi alacak kişilerde aradığı en önemli kriterlerden biri olarak ön plana çıkıyor.

Akbank

Son olarak öğrenciye kredi veren bankalar arasında Akbank’tan bahsetmekte fayda var. Akbank 25 bin TL’ye kadar ihtiyaçlarda öğrencilerin yanında bulunan bir isim olarak biliniyor. Özellikle acil nakit ihtiyaçlarında mobil uygulama üzerinden çok kısa bir süre içinde 10 bin TL’lik bir kredi alabilmeniz mümkün olacaktır. Tabi bu bankadan size kredi çıkabilmesi için, kredi notunun iyi bir seviyede olması gerekirken, banka hesabında bir miktar naktin olması aranılan şeyler arasında bulunuyor.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ