Haber Bankam

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar ve Şartları

Üniversite öğrencilere kredi kartı veren bankalar hangileri? İşte kolay ve hızlı bir şekilde kredi kartı alabileceğiniz tüm bankalar..

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar ve Şartları
  • 0 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Öğrenciler, maddi ihtiyaçlarına daha kolay bir şekilde çözüm bulabilmek adına, kredi kartlarını bir çare olarak görüyor. Tabi her zaman öğrencilerin bu alandaki taleplerine cevap verebilen bankalar yok. Günümüzde sınırlı sayıdaki banka, öğrencilere kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Ancak bu kredi kartlarından edinebilmek için, belirlenen bazı şartlar vardır. Yaş şartı ve eğitim şartı bankaların ilk olarak baktığı konulardan biri olarak ön plana çıkar. Genel olarak 18 yaşından küçük ve 26 yaşından büyük kişilerin bu kartları alabilmesi mümkün olmayacaktır. Bunun yanında öğrenim durumunun lisans ve seviyesinde olması, bankaların aradığı diğer konuların başında geliyor.

Yazımızda en kolay ve hızlı şekilde kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz bankaları sıraladık. Bu bankaların aracılığıyla öğrenciler için kredi kartı almak, hayal olmaktan çıkarak gerçeğe dönüşmüş olacaktır. İşte 2018 yılında öğrencilerin kredi kartı için başvurabileceği bankalar:

İş Bankasından İşte Üniversiteli Kredi Kartı

İşte Üniversiteli Kredi Kartı pek çok ek özelliği içinde bulunduran oldukça başarılı bir kredi kartı. Öğrenciler için indirim seçenekleri, müzelere ücretsiz giriş, harcadıkça puan kazanma özelliği gibi öğrencileri memnun edecek pek çok özelliği bulunuyor. Bu kredi kartına sahip olabilmek için 18 yaşından büyük olmak aranılan ilk şartlar arasında yer alıyor. Bunun dışında önlisans, lisans ve lisans üstü öğrencilerde bu kredi kartından yararlanmaya başlayabilirler. SMS ile İşte üniversiteli kredi kartı başvurusunda bulunabilmek için yapılması gereken şey büyük harflerle ünik yazarak TC kimlik numaranızla birlikte 4402’ye mesaj göndermektir.

Ziraat Bankasından Öğrenci Kredi Kartı

Her daim öğrenciler için yapmış olduğu başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren Ziraat Bank, kredi kartı konusununda hakkını vermiş gibi gözüküyor. Bu banka tarafından alacağınız kredi kartının, hem banka hemde kredi kartı olarak kullanılabileceğini belirtmek gerekir. Dilerseniz banka kartınızdan nakit çekimi yapabilir, dilersenizde aynı kartı kullanarak harcamalarınızı taksitlendirebilirsiniz.

Kartın öğrenciler için sunduğu avantaj ise, son derece masrafsız bir yapıya sahip olmasıdır. Anında nakit avans özelliğide öğrencilere ilaç gibi gelecek özelliklerinden biri olurken, bu özellik sayesinde öğrenciler büyük çaplı maddi ihtiyaçlarına anında çözüm bulabilirler.  Bu alana bir başvuruda bulunabilmek için yapılması gereken şey ise, GENC BANKKART yazarak 4747’e SMS atmak yeterli olacaktır. Bu şekilde kredi kartı alıp alamayacağınızı çok kısa bir zaman diliminin içinde hemen öğrenebilirsiniz.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar

Yapı Kredi’den Play Kart

Kolay ve hızlı başvuruda bulunabileceğiniz kredi kartları arasında Play Kart’ta yer alıyor. Bu bankada tıpkı Ziraat Bankasında olduğu gibi, yıllık masrafa neden olmaz. Bunun yanında alınacak nakit avanslar için faiz uygulamayacaktır. Bu kredi kartının yardımıyla ek indirimler kazanabilir, ekstra taksitlendirme özelliği sayesinde daha kolay bir şekilde almış olduğunuz ürünlerin ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.  Play kart başvurusu için yapılması gereken şey ise, PLAY yazarak TC kimlik numaranızla birlikte 4407’ye kısa mesaj göndermektir.Vakıfbank Like Öğrenci Kartı

Like kredi kartı tamamen üniversite öğrencilerine özel olarak yapılmış bir karttır. Her türlü eğitim masrafını daha iyi şartlar altında ödemek için kullanabilirsiniz. Bu kartla harcama yaptıkça ek puan kazanabilir ve farklı hediyeleri kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Bu hediyeler ise, öğrencileri oldukça memnun edecek teknolojik ürünlerden oluşmaktadır. Her harcamaya puan kazandıran bu kart, daha sonra toplamış olduğunuz puanlarla yeni ürünler alabilmenize olanak sağlar. Bu bağlamda 1 liralık harcama yaptığınızda 1 likepuan kazanabilirsiniz. Her 100 liralık harcamada ise 10 Türk lirası değerinde puan kazanmış olursunuz. Bu karta başvuruda bulunmak isteyen üniversite öğrencilerin yapması gereken şey ise, TC kimlik numarasını 5724’e kısa mesaj olarak göndermesidir.

Campus Kredi Kartı

HSBC tarafından sunulan Campus kredi kartı, öğrenciler için büyük kolaylıkları içinde barındırıyor. Bu karta sahip olabilmek için, baka tarafından aranan bir şart bulunuyor. En az 18 en fazla olarak ise 25 yaşındaki bireyler bu kredi kartına alma hakkına sahiptir. Bunun yanında önlisanstan başlayarak, doktora yapan kişilere kadar bu kredi kartı alınabilir. Kartın sağladığı avantajlar arasında ise, taksit erteleme, bol taksit, puan kazanma gibi pek çok ek özellik vardır. Kartı alamayacak kişilerin arasında ise açıköğretimde okuyan kişilerin olduğunu belirtmek gerekiyor. Açıköğretim haricindeki belirtilen öğrenciler, bu karttan çok kolay bir şekilde yararlanabilirler.

Akbank Kredi Kartı

Öğrenciler için iyi avantajları içinde bulunduran ve eğitim hayatında onlara rahatlık sağlayacak kredi kartlarından birinide Akbank sunuyor. Tabi bu kartı alabilmek için, banka tarafından aranan bazı şartlar vardır. İlk olarak aranan şart ise, kredi kartını kullanacak bireyin 26 yaşından küçük olmasıdır. Bu adıma uyan herkes Akbank tarafından sağlanan kredi kartını alabilir. Kartın belkide en çok beğenilen özelliği bol puan kazandırmaya elverişli olmasıdır. Öte yandan öğrencilere çok fazla taksit sağlayabildiğinden dolayı, alışverişlerin daha iyi bir şekilde sonlanmasına yardımcı olur. Akbank’ın kredi kartına başvuruda bulunabilmek için, doğrudan şube yolunu tercih etmek gerekiyor.

Garanti Bonus Genç Kart

Garanti Bonus Genç Kart  yine yaş şartına uygun olarak verilen kredi kartlarından biri olarak ön plana çıkıyor. Bu kartı almak isteyen bireyler en küçük 18, en fazla olarak ise 25 yaşında olmalıdır. Özellikle kart eğitim, eğlence, seyahat gibi giderlerde oldukça dikkat çekici bir yapıya sahip. Öğrencilerin yemek ve oyun gibi harcamalarınında oldukça iyi bir şekilde sonlanmasına neden oluyor. Yemek harcamaları için, ekstra puan kazanmanıza neden olacak bu kart, öte yandan bol taksit avantajıyla birlikte öğrencilerin ilk göz gezdirdiği ürünlerden biri haline gelmiş durumda. Garanti Bankası tarafından sağlanan bu karta başvuruda bulunmak isteyen kişiler ise, internet başvurusu üzerinden bu kartı alabilir. Bunun için yapılması gereken şey Garanti Bankasının resmi sitesi üzerinden ilgili başvuru formunu hızlı bir şekilde doldurarak, başvuruyu göndermektir. Özellikle her daim kampanyası olan ve çok puanı olan bir kart seçimi yapmak isteyen öğrenciler, tercihini bu karttan yana kullanabilirler.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ