Haber Bankam

Ödenmeyen Krediler Varlık Yönetim Şirketlerine Devrediliyor!

BBDK bünyesine kayıtlı bulunan Varlık Yönetim Şirketleri, ödemediğiniz batık kredileri iskonta ile satın alıp, müşterilere ulaşıp tahsil etmekteler. Eğer kredi borcunuzu ödemediyseniz borcunuz Varlık Yönetim Şirketlerinden birine devredilmiş olabilir.

Ödenmeyen Krediler Varlık Yönetim Şirketlerine Devrediliyor!
  • 1 YORUM
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Habere Oy Ver!
    Loading...

Ödenmeyen banka kredileri ile alakalı olarak bankaların bu borçları varlık yönetimine devretmesi ve bu şirketlerinde borçlulardan daha esnek taksitler ile borcu tahsil etmesi hedeflenmektedir.

Bankadan kredi çekilmesi veya kredi kartı ödemeleri konusunda aksamalar yaşayan kişilerin biriken borçları nedeni ile bankalar sorunlar yaşamaktadır. Ödemenin 90 gün içerisinde yapılmaması durumunda hukuki sürecin başlatılması mümkün olmaktadır. Hukuki sürecin başlatılmasından sonra da borcun alınmaması durumunda ortalama olarak 2 veya 3 yıl gibi bir hukuki süreci yürüten bankaların sonradan bu alacakları varlık yönetim şirketlerine devretmektedirler.

BBDK Kayıtlı 12 Adet Varlık Yönetim Şirketlerini İnceleyebilirsiniz!Devredilen bu alacaklar konusunda varlık yönetim şirketleri borçlulara daha avantajlı ve esnek ödeme kolaylıkları sunabilmektedir. Sunulan bu ödeme kolaylıkları ile bankalara borcu olan ve ödeyemeyen 500 bin kişinin borcunu ödediği ve yeniden kredi çekebilir duruma geldiği görülmektedir.

Ödeme 90 Gün Süre Çok Önemli

Bankalara yapılacak ödemeler konusunda son ödeme tarihinden itibaren başlayacak 90 günlük süre oldukça önemli olmaktadır. Bu süre içerisinde bankaya ödeme yapılmaması durumunda hukuki sürecin başlatılması mümkün olacaktır. Bu 90 günlük sürenin sorunda bankalar borçluya yasal faizi ile birlikte ödemenin yapılması konusunda yazılı bir tebligat göndermektedirler. Sonrasında ise ödeme konusunda gerekli takibin başlatılması mümkün olmaktadır. Yapılan takip ile ödemelerin alınması için icra dairelerine başvuru yapılmaktadır. Bu süreçte ödeme alınması için bankalar genel olarak 2 yıl ile 3 yıl arasında bir süreç sürdürmektedir. Sonrasında ise borçlar ihale yöntemi ile varlık yönetim şirketlerine verilmektedir.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Cihan dedi ki:

    İstediniz yere verin odemiyecegim.Yeni işyeri açtım 1 yıl oldu.Hiçbir banka kredi vermedi.Yok bilanço, yok yeni firmasının, yok virt yok zırt bireysel çektiğim kredileri ödeme kararı aldım.Gelin alın nasıl alıyorsanız. Siz önce bizden aldığınız haksız kazançları iade edin.iyi gün dostu bankalar bunlar

BİR YORUM YAZ