Haber Bankam

Memur ve Emekliye 2017 Enflasyon Farkı Zam Verilecek!

Memur ve Memur emeklilerine ilk 3 aylık enflasyon nedeniyle Temmuz ayında enflasyon zammı verileceği belirtildi. Memur ve Emekliye 2017 Enflasyon Farkı Zam oranlarının 1 puan üzerinde olacağı söyleniyor.

Memur ve Emekliye 2017 Enflasyon Farkı Zam Verilecek!

Memur ve Memur Emeklisine 2017 Yılı Enflasyon Zammı Oranları Belirlendi

Yeni bir müjde de, memur ve emeklilere verildi. Buna göre, sürekli artışta olan enflasyon nedeniyle emeklilerimizin ve memurlarımızın maaşlarına zam yapılacağı değerlendiriliyor. Memurlara ve emeklilere uygulanacak olan zam oranları ise kesinleşti.

memur emekli 2017 enflasyon zammı

memur emekli 2017 enflasyon zammı

2017 YILINDA ENFLASYONU YÜKSELTEN FAKTÖRLER

Yıllık enflasyon oranı %11,29 olarak hesaplandı. 2017 yılının ilk 3 ayında enflasyonun yükselmesine neden olan faktörün gıda ve giyim sektörü olduğu değerlendiriliyor. Bilindiği üzere 2016 yılında Rusya ile yaşanan ekonomik gerilim nedeniyle, gıdanın enflasyon oranı düşüktü. Bu da ihracat piyasasının tıkanması ve iç piyasaya ürünlerin sürülmesinin ortaya çıkardığı bir sonuç. Bu durum ortadan kalktı son bir kaç aydır Gıda olumsuzluk yaşattı.Bununla birlikte dünya çapında ekonomin artış ve yükselişi devam ederken Türkiye’de güncel enflasyon oranları bu dalgalanmadan etkileniyor. Bu kapsamda artan enflasyon nedeniyle emeklilerimize ve memurlara zam yapılması gündeme getirildi. Emekli ve memurların enflasyon zammı sayesinde açığın ortadan kaldırılması sağlanması amaçlanıyor.

2017 Yılı Memur ve Emekli Enflasyon Zammı Oranları

2017 yılında Ocak Şubat ve Mart aylarında enflasyon un 4.34 oranında artış göstermesi nedeniyle, memurlara ve memur emeklilerine 1 puandan daha fazla zam yapılması planlanıyor. Memur emeklileri ve memurlara 2017 yılı enflasyon zammı 2017 yılının Temmuz ayında ödenecek. Bu kapsamda 2017 yılının ilk çeyreğinde meydana gelen enflasyon oranına göre memurlar/emekliler ek zamlarını alacaklar.

2017 YILI ENFLASYON FARKI ZAM ORANI

2017 Yılı Yılbaşında memurlara ve memur emeklilerine %3 oranında zam yapılmıştı. İlk 3 aylık enflasyon oranının TÜFE‘nin üzerinde olması nedeniyle enflasyon farkı zam olarak verilecek. 2017 Temmuz maaşlarında emekli ve memurlar farklarını alabilecekler.

Uzmanlarca yapılan incelemeye göre memurlara, emeklilere ve diğer çalışanlara yapılan 2017 yılı Ocak ayı zamlarının bir çoğunu enflasyon oranları sildi süpürdü. Bu sebeple enflasyon zammı gündeme geldi.

Bu içeriğin tüm hakları Haberbankam.Com 'a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip işlemi başlatılacaktır. ©
BEĞEN HERKESTEN ÖNCE HABERİN OLSUN!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sibel dedi ki:

    Emekli yarı aç yarı tok yaşamaya alışmış üç kuruş zam verip onuda elektriğe suya kiraya tüpe zam yapıp geri alıyorlar emelli dul ve yetimi neyesevindin bu zammın maaşım4/1 yani dul ve yetim aylığı 900 tl aylıkla geçiniyorum bu paranın yarısı 450 tl si kira kiracıyım ve çocuk bakıyorum elektrik su bakkal borcu gırtlağa dayandı çok şükür emekli kıt kansat bu maaşla geçiniyor açlık sınırında emekli ölmüyorr ama sürünüyor 450 tl kiraya veripte msaşın yarısını elde kalan 400 lirayla gelde geçin ölmemek için çocuğumla hayatta kalmak için mücadele veriyorum hergün zamma sevineyimmi yoksa yoksa ağlanacak halime oturup güleyimmi yorum sizin buyrun

BİR YORUM YAZ